Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
czarna żarówka
Posty: 78
Rejestracja: 30 cze 2012, o 01:35

Re: poprawa matury

Post autor: czarna żarówka »

avis, zdaję sobie z tego sprawę, bardziej mi chodziło o to co się dzieje w tym Poznaniu
Murthad, gdzieś już się o to pytałam, że jak się nie podejdzie do sesji zimowej to i tak ma się pełną pulę punktów. Zabierają za zaliczony przedmiot.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: poprawa matury

Post autor: Amani »

Tu w tym linku co ktoś podesłał z UMP od rektora, że jeśli decyzja o przyjęciu została podjęta do końca roku akademickiego". Jeśli jest słowo decyzja o przyjęciu a nie przyjęcie to faktycznie robi różnicę i chyba nie zapłacicie. Bo oficjalne przyjęcie to jest wiadomo 1 października z reguły.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Alibi
Posty: 135
Rejestracja: 20 maja 2012, o 13:31

Re: poprawa matury

Post autor: Alibi »

Murthad, w tamtym roku dowiedziałam się, że jeśli zabiorę dokumenty przed rozpoczęciem, to będzie ok. Potem dzwoniła koleżanka, która już zdążyła zacząć studia- okazało się, że jeśli nie zaliczysz ani jednego egzaminu- nie wykorzystasz ani jednego pkt ECTS- też będzie ok. A potem okazało się, że są jakieś gratisowe punkty, że ustawa jednak nie wchodzi, cuda wianki
Alibi
Posty: 135
Rejestracja: 20 maja 2012, o 13:31

Re: poprawa matury

Post autor: Alibi »

Amani, oby było tak jak mówisz.
Tylko pytanie, gdzie się upewniać? W MNiSW, w dziekanacie, w rektoracie?
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: poprawa matury

Post autor: Amani »

To się wszystko wyjaśni. Na razie w dziekanatach panuje (w co niektórych) czeski film . Jedyne kompetentne pewne na 100 proc odpowiedzi daje ministerstwo, i ten link do ustawy z UMP od rektora może być też już odpowiedzią pewną, bo to co panie w dziekanacie mówią nie opierając się zapisem to czasami może być głupota.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Alibi
Posty: 135
Rejestracja: 20 maja 2012, o 13:31

Re: poprawa matury

Post autor: Alibi »

Tylko ministerstwo nie da mi odpowiedzi nt. wewnętrznych ustaw UMP. Teraz pytanie za 100 pkt. czy się pakować w ten poznański bałagan.
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: poprawa matury

Post autor: vuze »

po prostu trzeba było urodzić się te 10lat wcześniej, nie przechodzilibyśmy przez ten cyrk
Alibi
Posty: 135
Rejestracja: 20 maja 2012, o 13:31

Re: poprawa matury

Post autor: Alibi »

aż strach pomyśleć, co będzie za następne 10 lat. może wtedy będą mówić, jak to my się mieliśmy dobrze
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: poprawa matury

Post autor: avis »

takie wewnętrzne ustawy to taka samowolka, wszystkich powinny obowiązywać te same zasady.

Z tym Poznaniem to jakieś nieporozumienie chyba, Panie w dziekanacie często do końca nie są doinformowane zadzwoń do działu rekrutacji.
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: poprawa matury

Post autor: avis »

Mnie nadal ciekawi co z tym ostatni rokiem lekarskiego, jako forma bezpłatnego stażu, jak w tym przypadku naliczane są punkty ECTS jak przedmiotów już nie ma.

no chyba że ostatni rok jest za darmo ale to byłoby zbyt piękne.
Alibi
Posty: 135
Rejestracja: 20 maja 2012, o 13:31

Re: poprawa matury

Post autor: Alibi »

Tylko czego bym się nie dowiedziała, i tak nie będzie to na 100% pewne. W tamtym roku byłam przekonana, że jestem 100% nie-studentką, ba! to była informacja z samego Ministerstwa. Wszystko się może 15 razy zmienić i nie mamy na to większego wpływu.
Znachorzy chyba jednak mają lepiej. Prostsza ścieżka kształcenia, nie muszą się użerać z jakimiś ustawami a i moda na medycynę naturalną w pełni.
cricoid
Posty: 321
Rejestracja: 20 lis 2011, o 12:27

Re: poprawa matury

Post autor: cricoid »

Próg w Białym spadł do 176. Na Sumie złozyło dokumenty 223 osoby
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: poprawa matury

Post autor: Amani »

Ten link UMP akurat opiera się na ustawie z ministerstwa. Te moje wywody wcześniejsze dotyczyły tego co jest na tym całym oświadczeniu i z tego co przeczytałam w tej ustawie. O tym zapisie co jest w tym linku ze strony UMP nie pisało na oświadczeniu, ale za to ta sytuacja jest przedstawiona na stronie ministerstwa w odpowiedzi na pytania zainteresowanych. Tylko nie jestem pewna czy możecie rzucić ten 1szy kierunek czy nie musicie ciągnąc czasem jednego z drugim. Ktoś tam pytał czy jak rzuci zaliczony kierunek podjęty w 2011/2012 i zostanie przyjęty do końca tego roku akademickiego na drugi czy zapłaci? Odpisali mu że wtedy traci punkty za rok wykorzystane.
Zastanawia mnie pytanie 3, które trochę przeczy pytaniu 7 i 8. Może tu decyduje właśnie ta otrzymana decyzja. Ktoś tu podesłał wcześniej link z pytaniami do ministerstwa.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości