Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: poprawa matury

Post autor: chevelle »

mis koala, w życiu można być pewnym tylko śmierci i podatków
Awatar użytkownika
piotrekk
Posty: 161
Rejestracja: 19 maja 2010, o 21:49

Re: poprawa matury

Post autor: piotrekk »

chevelle pisze:mis koala, w życiu można być pewnym tylko śmierci i podatków
i kolejnych odsłon call of duty
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

matiati genialny avatar

Ale mi ten czas szybko leci. dwa miesiące i zaczynam studia, a nawet jeszcze nie wiem jakie
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: poprawa matury

Post autor: vuze »

mis koala, jeszcze zatęsknisz za wakacjami
Jakuub
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2012, o 09:18

Re: poprawa matury

Post autor: Jakuub »

Witam:)

Mógłbym mi ktoś powiedzieć jak to jest? Gdy składamy już papiery na jedną z uczelni to jesteśmy usuwani z list rezerwowych na innych uczelniach gdzie się zarejestrowaliśmy

I jak to się dzieje że będąc w Lublinie 600 którymś tam po pierwszej liście rankingowej po drugiej już jestem 200 przecież to na logike niemożliwe, jeżeli by nawet wszyscy z pierwszej zrezygnowali to na rezerwowej każdy powinien podskoczyć o max 230 w górę bo tyle jest miejsc a nie o ponad 400. Mógłby ktoś mi to wytłumaczyć bo ja nie ogarniam

Pozdro !

PS.forum przeglądam od dawien dawna ale dopiero teraz się zarejestrowałem, ponieważ rekrutacja mnie przerasta
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: poprawa matury

Post autor: terrible_justyna »

Jakuub, gdy składasz papiery na jedną z uczelni, nadal jesteś na listach innych uczelni. one się między sobą nie kontaktują, to Ty wycofujesz papiery lub usuwasz podanie w systemie rekrutacji.
jeśli chodzi o Lublin to widocznie część osób dostała się gdzie indziej i wycofała swoje podania nie chcąc zajmować innym miejsc. dzięki temu podskoczyliśmy wyżej (tak, ja też jestem w Lublinie na rezerwie ), a rekrutacja jest trochę przyspieszona.
Awatar użytkownika
Martine
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2011, o 13:02

Re: poprawa matury

Post autor: Martine »

Jakuub pisze:Witam:)

Mógłbym mi ktoś powiedzieć jak to jest? Gdy składamy już papiery na jedną z uczelni to jesteśmy usuwani z list rezerwowych na innych uczelniach gdzie się zarejestrowaliśmy
Jakuub,
Ja, obecnie, mam papiery złożone na dwóch uczelniach i w ten sposób zyskuję czas, na to by wybrać jedną z nich.
nicnieumiem1234
Posty: 144
Rejestracja: 11 maja 2011, o 18:33

Re: poprawa matury

Post autor: nicnieumiem1234 »

I w ten sam sposób, ktoś traci czas nie będąc na żadnej
Jakuub
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2012, o 09:18

Re: poprawa matury

Post autor: Jakuub »

Dzięki za odpowiedzi
Martine, a jak mogłaś złożyć dokumenty na dwie uczelnie skoro wszędzie chcą oryginałów?
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: poprawa matury

Post autor: arapaima »

No własnie nie wszędzie chcą oryginałów co jest kompletna głupotą bo ludzie zajmują miejsca do samego końca na kilku uczelniach
lou
Posty: 79
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:32

Re: poprawa matury

Post autor: lou »

Ty zyskujesz czas na wybor uczelni, a setki ludzi pod kreska traci nerwy obserwujac kolejne listy. Dostalas sie na dwie uczelnie to sie ciesz ze masz wybor i zdecyduj sie na jakas, dajac tym samym szanse komus innemu na szybsze dostanie sie, zalatwienie mieszkania itp.
Dla mnie kolejnym hitem rekrutacji na CMUJ, po 50 laureatach na 1 liscie, jest przyjmowanie ksera swiadectwa dojrzalosci. Nie wierze ze ktos bedzie jechal xxx km zeby wybrac do niczego mu niepotrzebny w zyciu swistek.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: poprawa matury

Post autor: jarauto »

To b. dobrze, że uczelnie przestają nam zabierać należący do nas dokument.
Powinny za to wymieniać się danymi rekrutantów w celu wyeliminowania problemu martwych dusz.
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Re: poprawa matury

Post autor: essayma »

To jest oczywiste, że dostając się do Krakowa, zawożąc im to ksero świadectwa dojrzałości, dostając się jednocześnie np do Gdańska nikt nie będzie wracał 500 km po ksero, nikomu niepotrzebny papier. Wiem, że to jest bardzo nie w porządku wobec ludzi. Ja na szczęście nie miałam takiej sytuacji, ale wydaje mi się, że można telefonicznie zadzwonić i zrezygnować zwalniając tym samym miejsce. Bo nie oszukujmy się, ale gnać przez pół Polski w imię szlachetności i empatii to nie każdy potrafi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości