Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
joannaange
Posty: 247
Rejestracja: 5 cze 2011, o 08:18

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: joannaange »

ndakota pisze:No dobrze a jak to jest ze stoma? Trwa ona 4 lata teraz tak? I jeśli bym studiował dalej analitykę albo farmacje to mam szanse nie płacić za tą stome? Nie rozumiem za bardzo tego: mogę studiować stacjonarnie ale będę płacił bo będzie to mój drugi kierunek.
Jak to jest z tymi punktami ECTS?
Zgodnie z Ustawą z dnia 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz o zmianie niektórych innych ustaw drugi kierunek studiów stacjonarnych jest płatny (do tej pory było tak, że studia stacjonarne na uczelni publicznej=studia darmowe). Zatem możesz studiować w systemie stacjonarnym (dziennym), natomiast będziesz musiał za to płacić. Co do stomy to musiałbyś i tak płacić, bo będzie to Twój DRUGI KIERUNEK studiów.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: jarauto »

ndakota pisze:No dobrze a jak to jest ze stoma? Trwa ona 4 lata teraz tak?
nie,

"Jednolite studia magisterskie na kierunku lekarsko-dentystycznym trwają nie krócej niż 10 semestrów."
addictive
Posty: 12
Rejestracja: 29 cze 2009, o 17:15

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: addictive »

"Interpretacja Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przepisów art. 29 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Przepis ten mówi o kontynuowaniu nauki na studiach wyższych bez konieczności wnoszenia opłat na drugi kierunek studiów stacjonarnych w uczelni publicznej. Student studiów stacjonarnych w uczelni publicznej będzie mógł podjąć od roku akademickiego 2012/2013 naukę równolegle na drugim kierunku bez konieczności wnoszenia opłat aż do końca okresu studiów, z zastrzeżeniem, że decyzja o przyjęciu na te studia została podjęta do końca roku akademickiego 2011/2012. Jeżeli zaczniesz drugi kierunek studiów teraz, to nie płacisz. Opłaty będą obowiązywać od następnego roku akademickiego.
Dobrze to rozumiem
LeParadis
Posty: 37
Rejestracja: 15 cze 2012, o 17:42

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: LeParadis »

Łohoho. czego ja się tutaj dowiaduję. nie wiem, czy dobrze rozumiem. W tym roku zaczynam weterynarię na UJ (choć dostałem się też do wro), bo większość zajęć na pierwszym roku będzie z pracownikami CM UJ. Jeśli za rok poprawię chemię i dostanę się na medycynę, wcześniej rzucając wetę, będę musiał za coś płacić? :O
Awatar użytkownika
karoorient
Posty: 44
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:54

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: karoorient »

Noomam to samo tyle że z analityką medycznąteż sie dowiedziałam o tej cudownej reformie juz po złożeniu papierów/
Awatar użytkownika
choinka_91
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2009, o 16:20

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: choinka_91 »

Z tego co czytałam w maju w gazecie prawnej Drugi kierunek obowiazuje od roku akademiciego 2012/2013.Byla w zmianka o tym ze ustawa wesza za pozno w zycie wobec tego deugi kierunek jesze w tym roku jet bezplatny
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: avis »

punkt 3, 7 i 8

inna jest sytuacja gdy RZUCAMY 1 studia na rzec 2 a inna gdy ciągniemy 2 kierunki na raz .
joannaange
Posty: 247
Rejestracja: 5 cze 2011, o 08:18

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: joannaange »

LeParadis pisze:Łohoho. czego ja się tutaj dowiaduję. nie wiem, czy dobrze rozumiem. W tym roku zaczynam weterynarię na UJ (choć dostałem się też do wro), bo większość zajęć na pierwszym roku będzie z pracownikami CM UJ. Jeśli za rok poprawię chemię i dostanę się na medycynę, wcześniej rzucając wetę, będę musiał za coś płacić? :O
Jeśli rzucisz wetę to będziesz musiał zapłacić tylko za wykorzystane pkt.ECTS.
joannaange
Posty: 247
Rejestracja: 5 cze 2011, o 08:18

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: joannaange »

addictive pisze:"Interpretacja Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przepisów art. 29 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Przepis ten mówi o kontynuowaniu nauki na studiach wyższych bez konieczności wnoszenia opłat na drugi kierunek studiów stacjonarnych w uczelni publicznej. Student studiów stacjonarnych w uczelni publicznej będzie mógł podjąć od roku akademickiego 2012/2013 naukę równolegle na drugim kierunku bez konieczności wnoszenia opłat aż do końca okresu studiów, z zastrzeżeniem, że decyzja o przyjęciu na te studia została podjęta do końca roku akademickiego 2011/2012. Jeżeli zaczniesz drugi kierunek studiów teraz, to nie płacisz. Opłaty będą obowiązywać od następnego roku akademickiego.
Dobrze to rozumiem
Dokładnie tak, tylko datę przyjęcia na te studia, na które startujesz teraz musisz mieć wcześniejszą niż 1 października 2012.
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: iglo »

Czyli płacę tylko za wykorzystane ECTS, czy za całe studia? Jeśli wykorzystałem 60 ECTS to płacę tylko za te punkty, czy za całe studia?

Nie wiem czy to prawda, ale słyszałem, że są dodatkowe 30 ECTS w razie czego na start. Czyli jak ktoś wykorzysta 60 to i tak płaci za 30
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: arapaima »

Za całe studia na pewno nie. Zapewne każą zapłacić za wykorzystane ECTS. Jestem ciekawa jak będą rozpatrywać gdy np nie zalicze jednego przedmiotu za 2 ECTS. To mam zapłacić za 58 za 60 czy za 30 bo nie zaliczyłam tak naprawdę semestru?
magdasek
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2012, o 21:40

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: magdasek »

Jak myślicie, mam jakieś szanse na dostanie się na lekarski na GUMed z 1190 miejsca albo do Białegostoku z 900 miejsca ze 163 pkt (80% z biologii)? Nie wiem, czy warto mieć jeszcze nadzieję na studiowanie medycyny z takim wynikiem
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: avis »

W tamtym roku GUMed 166, Białystok 166 będzie ciężko chociaż nie jest to nie mozliwe, nie wiadomo jak się progi ukształtują Miałaś by szanse na kato/zabrze, w tym roku zwiększyli o 50 miejsc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości