Zootechnika czy biologia? ;)

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Layla20
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:47

Zootechnika czy biologia? ;)

Post autor: Layla20 »

Witam Od już dłuższego czasu czytam to forum i w końcu postanowiłam założyć własne konto, aby spytać Was o rade. Dostałam się na 2 kierunki studiów, na biologię i na zootechnike. Po 3 latach biologii stosowanej chciałabym wybrać biologię zwierząt. Na zootechnice wybrać specjalność hodowla zwierząt wolno żyjących i amatorskich. Oba te kierunki mnie interesują. Przeanalizowałam plany tych kierunków, wypisałam plusy i minusy, które przedmioty mi pasuja, które niei plusow i minusow jest tu i tu tyle samo Przeczytałam wszystko co udało mi się znaleźć na temat tych dwóch kierunków i nadal nie wiem, a czasu mam coraz mniej. Interesują mnie od zawsze zwierzęta, dlatego wybór zootechniki wydawałby się może lepszyale jakie są dla mnie minusy tego kierunku: wydaje mi się, że jest to kierunek rolniczy, nastawiony na gospodarstwa rolne i wieśprzeszkadza mi przedmiotowe traktowanie zwierząt, nauka o ich zabijaniurzeznia jestem wegetarianką i to wszystko mi przeszkadza, ale jednoczesnie chciałabym żeby moja praca w przyszłości była związana ze zwierzętami, ale nie typu świnie, krowy, a zwierzęta dzikie w rezerwatach czy te mniejsze towarzyszące.
I dlatego tu mój drugi wybór, a mianowicie biologia tylko, że biologia jest dla mnie troche za ogolnabo w sumie interesują mnie tylko zwierzęta. Tu i tu są przedmioty, króre mi nie pasują, jednocześnie ten i ten kierunek mi się podoba. Mógłby mi więc ktoś doradzić, który kierunek byłby dla mnie lepszy? Będe bardzo wdzieczna za wszelką pomoc Dodam, że oba kierunki wybrałam na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.
Avv
Posty: 33
Rejestracja: 18 cze 2011, o 16:53

Re: Zootechnika czy biologia? ;)

Post autor: Avv »

Witaj.
Na pewno nie wybrałabym zootechniki. Niedawno sama wiązałam swoją przyszłość z tymże kierunkiem, ale po tym co wyczytałam moje plany diametralnie się zmieniły.
Choćbyś chciała zając się hodowlą zwierząt towarzyszących, czy pracą w rezerwacie - praktyk na studiach nie przeskoczysz. A do tych zdaje się mogą należeć praktyki w rzeźni albo hodowli zwierząt futerkowych (a wiadomo jakie to miejsce dla osoby kochającej zwierzęta), czy też farmie - mnie to nie odpowiada, gdyż cierpienie zwierząt odczuwam bardzo mocno, a Ciebie zupełnie tam nie widzę, zważając na to, iż jesteś wegetarianką.
Za to biologia całkiem przyjemny kierunek, i masa specjalizacji. Tylko nie wiem jak później z pracą.
Powodzenia w wyborze.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Zootechnika czy biologia? ;)

Post autor: deVries »

A dlaczego nie weterynaria?
Layla20
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:47

Re: Zootechnika czy biologia? ;)

Post autor: Layla20 »

Dziękuje za odpowiedź. Praktyki w rzeźni albo hodowli zwierząt futerkowych dla mnie odpadają i to też jest jednym z minusów tego kierunku, nie mam tylko pewności czy rzeczywiście przez takie praktyki trzeba przejść na specjalizacji zwierząt amatorskich i wolno żyjących, bo znam dziewczyne, która ukończyła zootechnike na UP w Lublinie, sp hodowla koni i jeździectwo, i ona miała praktyki w Związku Hodowców Koni.
A dlaczego nie weterynaria? Niestety nie zdawałam chemii na maturze
Avv
Posty: 33
Rejestracja: 18 cze 2011, o 16:53

Re: Zootechnika czy biologia? ;)

Post autor: Avv »

W takim razie spróbuj zapytać o praktyki osoby, które studiują zootechnikę. Kierunek ma tutaj swój własny dział.
Layla20
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:47

Re: Zootechnika czy biologia? ;)

Post autor: Layla20 »

Już wybrałam biologie
Avv
Posty: 33
Rejestracja: 18 cze 2011, o 16:53

Re: Zootechnika czy biologia? ;)

Post autor: Avv »

Mam nadzieję, że kierunek będzie trafiony. Powodzenia.
jolak
Posty: 22
Rejestracja: 23 lip 2012, o 10:46

Re: Zootechnika czy biologia? ;)

Post autor: jolak »

Na zootechnice i specjalności z hodowli zwierząt wolnożyjących miałabyś pewnie praktyki w jakimś kole łowieckim i wyjazdy na polowania. Także z Twoim podejściem do zwierząt byłoby Ci ciężko.
Biologia też fajny kierunek.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości