Fitoindykacja, hydroindykacja,sanoindykacja....

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
tpaulina85
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2007, o 10:35

Fitoindykacja, hydroindykacja,sanoindykacja....

Post autor: tpaulina85 »

witam
kto potrafi wyjasnic pojecia : FITOINDYKACJA, HYDROINDYKACJA, SANOINDYKACJA, AUTOINDYKACJA, CHEMOINDYKACJA. Jesli mozecie pomoc to piszcie. Pozdrawiam
Mała Mi
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 19:58

Re: Fitoindykacja, hydroindykacja,sanoindykacja....

Post autor: Mała Mi »

tpaulina85 pisze:FITOINDYKACJA

Kod: Zaznacz cały

obidzinski.a.net.pl/index/19/Fitoindykacja
znalazłam takie zdanie: U podstaw monitoringu szaty roślinnej znajduje się szeroko rozumiana koncepcja bioindykacji, zgodnie z którą na podstawie zachowania organizmów żywych można wnioskować zarówno o stanie biocenozy (autoindykacja), jak również o zmianie stosunków biotopowych (np. termo-, pedo-, hydroindykacja).
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: Fitoindykacja, hydroindykacja,sanoindykacja....

Post autor: jillian »

tpaulina85, to sa przecież proste pojęcia.

AUTOINDYKACJA - ocena stanu i zmian samego obiektu indykowanego (obiekt indykowany jest jednocześnie indykatorem np. biocenoza)
HYDROINDYKACJA - ocena zmian zasoboności i składu chemicznego wód, stopnia ich zanieczyszczenia
CHEMOINDYKACJA - ocena zawartości różnych substancji chemicznych w środowisku i organiznach żywch
SANOINDYKACJA - ocena właściwości zdrowotnych układów, jak też pozyskiwanie z nich produktów spożywczych i surowców leczniczych

[ Dodano: Pon Maj 21, 2007 16:55 ]
aha,
FITOINDYKACJA - wykorzystanie roslin w bioindykacji na różnych poziomach organizacji
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości