pielęgniarstwo, czy fizjoterapia

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
angelo
Posty: 53
Rejestracja: 29 cze 2012, o 01:08

Re: pielęgniarstwo, czy fizjoterapia

Post autor: angelo »

malibuu, nie mogę zostać w domu, bo już zostałam. Nie wiem czy to pisałam ale jestem z rocznika 92. Chce isc na studia i w miedzyczasie uczyc sie do poprawkowej. Ale chce wybrac taki kierunek, ktory ew skoncze jesli nie udaloby sie z lekarskim w przyszlym roku
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: pielęgniarstwo, czy fizjoterapia

Post autor: Padre Morf »


a ile lat po mgr, można zrobić specjalizacje, zeby mozna byc na OIOMIE np?

Trzeba mieć 2 lata doświadczenia zawodowego.
i Twoim zdaniem bardziej medycznym zawodem jest pielęgniarstwo, czy fizjoterapia?

Pielęgniarstwo.
angelo
Posty: 53
Rejestracja: 29 cze 2012, o 01:08

Re: pielęgniarstwo, czy fizjoterapia

Post autor: angelo »

Padre Morf, a Twoim zdaniem, który z tych dwóch kierunków jest lepszy jeśli chce poprawiać maturę z myślą o lekarskim?
Oraz Twoim zdaniem, który kierunek jest bardziej przyszłościowy i dlaczego? z góry dziekuje za odp
lambadaa
Posty: 27
Rejestracja: 24 paź 2011, o 17:10

Re: pielęgniarstwo, czy fizjoterapia

Post autor: lambadaa »

McKenzie to możesz nauczyć sie z książki, tam się płaci za papier i za członkostwo
Lepiej spójrz na cenę Bobatha czy Vojty cena kilkunastu tysięcy jest o wiele bardziej przerażająca.

Darujcie sobie z tą anatomią, jedyne co jest gorszę na fizjo że skupiamy się na układzie ruchu bardziej, musimy znać dokładnie przyczepy i często łacine. Pielęgniarstwo ma to dość często odpuszczane
A nawet jak masz tytuł magistra to jesteś nikim bo nie masz kursu, a za 800 zł w szpitalu nikomu nie uśmiecha się pracować/
Uważam, że zarówno pielęgniarstwo jak i fizjoterapia są pieknymi i wdzięcznymi zawodami tylko po tym pierwszym łatwiej o prace.
A poza tym, najważniejsze. Fizjoterapeuci nie mają ustawy o zawodzie i własnych związków a to sprawia że w naszym kraju jesteśmy w bardzo kiepskiej sytuacji /
Ostatnio zmieniony 15 lip 2012, o 23:12 przez lambadaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: pielęgniarstwo, czy fizjoterapia

Post autor: Padre Morf »

Pielęgniarstwo IMHO jest bardziej przyszłościowe - większe możliwości rozwoju i dostania pracy.
Padre Morf, a Twoim zdaniem, który z tych dwóch kierunków jest lepszy jeśli chce poprawiać maturę z myślą o lekarskim?

żaden ]
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: pielęgniarstwo, czy fizjoterapia

Post autor: _włóczykij »

To sama nie wiem już co robić, bo jestem w podobnej sytuacji jak angelo. Tez chce poprawiac mature, zostalam rok w domu, ale musze isc na fizjoterapia albo na pielegniarstwo + poprawa
Awatar użytkownika
komasia91
Posty: 132
Rejestracja: 28 sie 2009, o 19:42

Re: pielęgniarstwo, czy fizjoterapia

Post autor: komasia91 »

Pierwszy rok na fizjoterapii jest o wiele lżejszy niż na pielęgniarstwie. Mogę tak powiedzieć bo wiem to z autopsji

Więc jeśli chcesz się uczyć do matury i studiować to polecam fizjoterapię ale jako bardziej przyszłościowy kierunek i zawód zdecydowanie pielęgniarstwo

Sama przeniosłam się z fizjoterapii na pielęgniarstwo i nie żałuję


Też uważam, że bardziej medycznym i zbliżonym do leku kierunkiem jest pielęgniarstwo
Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: pielęgniarstwo, czy fizjoterapia

Post autor: balneum »

Nie wydaje mi się, żeby myślenie który kierunek jest bardziej zbliżony do leku dało pozytywne skutki.
Awatar użytkownika
frdk
Posty: 37
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 11:40

Re: pielęgniarstwo, czy fizjoterapia

Post autor: frdk »

balneum, Zgadzam się.

Poza tym, co jeśli po roku pielęgniarstwa/fizjoterapii dostaniecie się na medycynę? Płacić za rok (czy tam semestr?), z tego co wiem, mało to nie jest.
Moim zdaniem bez sensu.
Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: pielęgniarstwo, czy fizjoterapia

Post autor: balneum »

Może nie tyle, że bez sensu.
tylko w sumie rozumiem ludzi, którzy są z rocznika 92 i dalej mają siedzieć w domu.
każdy chce zacząć studia, samodzielne życie, tęsknić za Mamusią, Tatusią
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: pielęgniarstwo, czy fizjoterapia

Post autor: _włóczykij »

balneum, dokładanie

to nie jest bez sensu. Powiem tak, gdybym za rok sie dostala na medycyne bedac na fizjo/pielegniarstwie to by mnie to nie obchodzilo ze mam zaplacic potem 15 tys. jakos bym skolowala taka sume. Odkladajac chociazby przez lata studiow, praca w wakacje i da sie. na prawde.
Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: pielęgniarstwo, czy fizjoterapia

Post autor: balneum »

Adele,

życzę Ci tego!
malibuu
Posty: 203
Rejestracja: 30 cze 2011, o 17:14

Re: pielęgniarstwo, czy fizjoterapia

Post autor: malibuu »

ja również.
chociaż czego się nie robi dla marzeń. chociaż 15 tysięcy za marzenie roku lekarskiego, no cóż
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość