Rekrutacja 2012

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
AgaCioOoReK
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2010, o 18:34

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: AgaCioOoReK »

Ponawiam pytanie

Je?eli na moim koncie pojawi?a si? informacja: Kandydat znajduje si? na li?cie rezerwowej. W celu dalszej rekrutacji na tym kierunku koniecznie z?ó? dokumenty. to jestem na li?cie zakwalifikowanych czy lista rezerwowych to co innego?
Niestety nie wiem jak do tego podej, bo na innych uczelniach s? tylko listy przyj?tych, zakwalifikowanych i nie.

Druga sprawa o jak? chcia?abym si? Was zapyta? to wymagane dokumenty. po?wiadczon? przez UKR kserokopi? ?wiadectwa dojrza?o?ci to nie jest to samo co odpis? W przypadku wysy?ania dokumentów co ma zrobi? z moim ?wiadectwem notariusz?
Jak najlepiej wys?a? dokumenty i kiedy?


Dodatkowo chcia?am jeszcze zapyta? o wydrukowanie podania na studia. Klikam Wydruk Poda? i przechodzi mi do danych o s?u?bie wojskowej. Daje wi?c ?e nie dotyczy i nic. Nie mog? nic zrobi?. Jak mam wydrukowa? podanie?!

Z góry dzi?ki za pomoc!
Ascara
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 16:19

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: Ascara »

Lista rezerwowa to co? innego. Dajmy na to 150 osób jest zakwalifikowanych i np. 200 (nie wiem ile tam) na rezerwowej (jak kto? z zakwalifikowanych rezygnuje, wskakuj? na te miejsca rezerwowi).

Co do notariusza - powiesz mu tylko, ?e chcesz uwierzytelnione ksero i on b?dzie wiedzia?, co robi?.
sorella92
Posty: 14
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 15:21

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: sorella92 »

AgaCioOoReK pisze: Dodatkowo chcia?am jeszcze zapyta? o wydrukowanie podania na studia. Klikam Wydruk Poda? i przechodzi mi do danych o s?u?bie wojskowej. Daje wi?c ?e nie dotyczy i nic. Nie mog? nic zrobi?. Jak mam wydrukowa? podanie?!

Z góry dzi?ki za pomoc!
Musisz wybra? z listy, do której WKU nale?ysz, stosunek do s?u?by wojskowej oczywi?cie nadal nie dotyczy". Powinno wydrukowa? si? bez problemu.
Mikolai
Posty: 337
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 10:35

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: Mikolai »

Osoby z listy rezerwowej wysy?aj? oba formularze z IRK, tj. podanie o przyj?cie na studia i o legitymacj? studenck? (to ten ze zdj?ciem)?
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: Matjozi »

CM w Bydgoszczy to jedyny uniwersytet w Polsce gdzie:
1) Nie ma dost?pu do listy przyj?tych, rezerwowych itp. No dobra, jestem w stanie to jako? zrozumie?, podali miejsca, limity itp, no ale.
2) Nie ma list II tury, a co gorsza nie ma nawet informacji o ile miejsc kto? si? przesuwa.
3) Podana jest informacja, ?e lista zakwalifikowanych si? nie zmieni?a, podczas gdy ludzie podostawali si? w II turze. Nie wiadomo jaki jest próg punktowy, po co to wiedzie
4) Wg nich na cznie 13 kierunkach nie zwolni?o si? ani 1 miejsce i ani 1 osoba nie zrezygnowa?a, wszystkie dostarczy?y dokumenty na czas.

Poza tym formalno?ci zwi?zane z rekrutacj? te? s? ciekawe. Moja kole?anka zadzwoni?a do dziekanatu pyta?, czy za?wiadczenie lekarskie z wpisanym innym miastem b?dzie honorowane. Osoba przy telefonie stwierdzi?a, ?e jak najbardziej tak. Kiedy zada?em to samo pytanie na forum, otrzyma?em odpowied? od moderatora, ?e takie za?wiadczenie jest niewa?ne.
Awatar użytkownika
milkteam
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2011, o 17:59

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: milkteam »

czemu? bo to UMK
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: Namine »

Poczekajmy tydzie? do nast?pnych list. Mnie si? wydaje, ?e tam co? nie tak by?o i ta lista by?a na szybko przygotowywana. Nie denerwujmy si? od razu. Wszystko si? mo?e wyja?ni?
Ascara
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 16:19

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: Ascara »

Namine pisze:Poczekajmy tydzie? do nast?pnych list.
T? I osoby, które wg danych z informacji s? w rezerwie, a tego nie widz?, przeczytaj?, ?e nie z?o?y?y dokumentów na czas, tak?
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: Matjozi »

Chcia?bym widzie? jutro miny tych z dziekanatu, którzy odbior? telefony od wszystkich zaaferowanych osób
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: Namine »

Nie, w takim przypadku zadzwo?. Próg z rezerwy by? podany. Je?li kto? ma wy?szy, a nie znalaz? si? na li?cie rezerwowej to zadzwoni? powinien. A w razie czego przecie? jest historia zmian na koncie, wi?c to nie czyja? wina, ?e nie z?o?y? dokumentów tylko uczelni, ?atwo sprawdzi? jaki komunikat by? wy?wietlony
Ascara
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 16:19

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: Ascara »

Jasne. Odwo?ania na ko?cu wrze?nia
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: Namine »

Hah No rozumiem, te? pewnie bym si? wnerwia?a
dragonfly
Posty: 102
Rejestracja: 10 lip 2012, o 16:35

Re: Rekrutacja 2012

Post autor: dragonfly »

teczk? trzeba jako? opisywa? czy chocia? w tym przypadku bydgoski dziekanat sobie poradzi?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości