z czego sięuczyć, 2k12

Wspólne rozwiązanie testów z biologii. Wzajemna pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych z zakresu szkoły średniej.
Zapatrzona
Posty: 21
Rejestracja: 3 lip 2012, o 12:49

Re: z czego sięuczyć, 2k12

Post autor: Zapatrzona »

W szkole obowiązywał nas podręcznik Operonu, ale moim zdaniem szału nie było. Uczyłam się sama z różnych książek. W zasadzie co dorwałam do przeczytałam. Głownie korzystałam Z Hosera ( bardzo polecam, chociaż nie wszystko się tam znajdzie ) Miałam też Villego, ale tak sobie mi się podobał. Bardzo to nieporęczne, kilka razy próbowało mnie zabić, spadając z regału. Ma sporo błędów, trzeba je weryfikować. W sumie nie są takie trudne do wypatrzenia, ale nie mam pewności czy znalazłam wszystkie. Do tego stare wydania zawierają niepełne informacje. Denerwująca też jest zmiana nazw niektórych terminów. Czasami nieźle trzeba było się nagłowić. Vademecum moim zdaniem w ogóle nie jest potrzebne. Poza ładnymi, kolorowymi obrazkami i tabeleczkami nic ciekawego się tam nie znajdzie. Ale co kto lubi. Może komuś kolorki pomagają

A jeśli chodzi o testy to Persona do podsumowaia każdego działu. Testy są bardzo szczegółowe i pomagają utrwalić wiedzę. prawda jest taka, że sporo wykraczają poza poziom do matury, dlatego traktowałabym je tylko w taki sposób. Oprócz tego zrobiłam prawie wszystkie arkusze matur i jakoś poszło Ewentualnie można się zaopatrzeć w tydzień po tygodniu do matury (?) czy jakoś tak zadania idealnie pod maturę. Prościutkie, układ książki pomaga systematyczne rozwiązywanie zadań, całkiem ok się rozwiązywało, ale traktowałam to jako odpoczynek od prawdziwej nauki

Powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość