Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Żubraczy
Posty: 64
Rejestracja: 15 cze 2010, o 18:55

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Żubraczy »

indiana, faktycznie wzrosły te progi, dopiero teraz je sprawdziłem. Musisz niestety cierpliwie czekać, wiem że to wytarty truizm, no ale co zrobić w takiej sytuacji. Najbliższe tygodnie będą nerwowe, ale myślę, że zwieńczone happyednem, bo jeśli nie wum, to wg mnie do Białegostoku i tak się dostaniesz trzymam kciuki.

PS te Katowice też mnie nękały w koszmarach i nie chciałem tam iść Ale gdyby sytuacja zmusiła, pewno i na to bym się zdobył, w końcu liczy się kierunek studiów a nie miasto.
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: indiana »

ZAMKNĘLI REKRUTACJĘ NA LEKARSKI, WYPEŁNIONY LIMIT MIEJSC
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Gitarowa »

Indiana,nie przejmuj się. W zeszlym roku też był taki komunikat w lipcu, ale we wrześniu jeszcze miejsca się zwalniały. Może się uda

maciek_tyfel
, pewnie że to nie ma znaczenia Ja studiowałam na najbardziej obleganym kierunku na uw, a wylecieć stamtąd jak już ktoś się dostał to właściwie się nie dało
A z kolei z lekarskiego da się wylecieć bez większych problemów już po 1 roku
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: indiana »

Gitarowa, nie uda się. Jeśli dziś nie zwolniło się ani jedno miejsce, to znaczy to, że nadal jestem 57. na rezerwie. Nie mam nawet co liczyć na wrzesień, w życiu tyle osób nie zrezygnuje.

Żubraczy, właśnie ja też nie chcę do Katowic. a pewnie tylko tam mnie zechcą.
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: maciek_tyfel »

[at]
Masz 19 lat, więc na luzie możesz poświęcić najbliższy rok, żeby się lepiej przygotować. Teraz matmę będzie można zdawać, a z podstawy mieć 95%-100% to naprawdę żaden wysiłek.
No chyba, że inna uczelnia Ci starczy i się już tam dostałaś.
karimata
Posty: 286
Rejestracja: 19 cze 2010, o 15:30

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: karimata »

Gitarowa pisze:maciek_tyfel[/b], pewnie że to nie ma znaczenia Ja studiowałam na najbardziej obleganym kierunku na uw, a wylecieć stamtąd jak już ktoś się dostał to właściwie się nie dało
A z kolei z lekarskiego da się wylecieć bez większych problemów już po 1 roku
Na lekarskim na WUMie trzeba się brdzo postarać żeby wylecieć. Jak ktoś wam mówi, że łatwo, to nie, trzeba bardzo porządnie zawalić ze dwa przedmioty poza anatomią.
indiana pisze:Gitarowa, nie uda się. Jeśli dziś nie zwolniło się ani jedno miejsce, to znaczy to, że nadal jestem 57. na rezerwie. Nie mam nawet co liczyć na wrzesień, w życiu tyle osób nie zrezygnuje.
W zeszłym roku kolejne osoby były przyjęte półtorej tygodnia po zamknięciu rekrutacji i było ich ponad 20, a potem jeszcze po kilku dniach też trochę osób (ciągle w lipcu) a potem dopiero kolejne we wrześniu.
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: indiana »

syku, nawet jeśli i w tym roku przyjmą 20-30 osób jeszcze w lipcu, to i tak ja raczej nie załapię się nawet we wrześniu, bo w tym roku miejsc nie blokują obecni studenci, więc we wrześniu zwolnią się pewnie tylko pojedyncze miejsca (o ile w ogóle ktokolwiek zrezygnuje).
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Gitarowa »

syku pisze:
Gitarowa pisze:maciek_tyfel[/b], pewnie że to nie ma znaczenia Ja studiowałam na najbardziej obleganym kierunku na uw, a wylecieć stamtąd jak już ktoś się dostał to właściwie się nie dało
A z kolei z lekarskiego da się wylecieć bez większych problemów już po 1 roku
Na lekarskim na WUMie trzeba się brdzo postarać żeby wylecieć. Jak ktoś wam mówi, że łatwo, to nie, trzeba bardzo porządnie zawalić ze dwa przedmioty poza anatomią.
Naprawdę? To skąd się brały te tłumy ludzi którzy ponownie brali udział w rekrutacji, bo bali się, że obleją poprawkę z anatomii?
Można mieć warunek z anatomii?
eko92
Posty: 60
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:48

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: eko92 »

Ja jestem 16 pod kreską i powiem Wam, że marzę o tym żeby się dostać. Jestem po pierwszym roku stomy, teraz robię praktyki. Tak mi się spodobało, że nie wyobrażam sobie wrócić już na tą stomę. Nie żal mi nawet tego 1 roku. Jedyne miejsce gdzie się rekrutowałam to właśnie Warszawa. Miejmy nadzieję, że próg zmaleje więc i dostaniemy się !
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: indiana »

eko92, myślę, że jeszcze w lipcu się załapiesz, o ile będzie podobnie, jak w zeszłym roku.
A ile masz punktów?
PS. 16 pod kreską byłaś po poniedziałkowej liście czy dziś dostałaś nowy komunikat z informacją o miejscu na rezerwie?
eko92
Posty: 60
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:48

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: eko92 »

243 . Chciałabym jeszcze w lipcu, bo muszę znaleźć mieszkanie . 16 byłam na ostatniej liście, ale skoro dzisiaj próg się nie zmienił, to nadal jestem 16 .
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: indiana »

eko92, no tak Kurczę, ja mam tylko jeden punkt mniej, a jestem 57. a jeszcze zapytam - ile masz % z fizyki? pociesz mnie i powiedz, że maszgt90%
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: BlaBlues »

indiana, własnie też dzisiaj zobaczyłam, że już wypełniony limit miejsc. Trochę mi szkoda tej warszawy, ale mam chociaż inne alternatywy. A najbardziej mnie zszokowało, że za rok będzie do wyboru fizyka lub matma. Jakby nie mogli tego zrobić tak jak niektóre uczelnie, typu Łódź, zaraz po wprowadzeniu obowiązkowej matmy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości