Farmacja Łódź 2012 ;)

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: Farmacja Łódź 2012 ;)

Post autor: Wasyl »

Aaa, a teczka musi być opisana markerem czy lepiej druknąć wypełnione według wzoru i nakleić?
Ifulka
Posty: 83
Rejestracja: 10 wrz 2011, o 13:36

Re: Farmacja Łódź 2012 ;)

Post autor: Ifulka »

Pensjonarka, jeśli możesz to pojedź do Łodzi jak najwcześniej i gdy dostaniesz skierowanie to poproś też o listę przychodni gdzie możesz bezpłatnie od ręki zrobić badanie, ja rok temu gdy składałam na analitykę robiłam w przychodni na Żeligowskiego, to jest przy samym placu Hallera, udało mi się załatwić wszystko tego samego dnia i obyło się bez badania krwi bo już dość późno było
Pensjonarka
Posty: 135
Rejestracja: 23 gru 2011, o 20:59

Re: Farmacja Łódź 2012 ;)

Post autor: Pensjonarka »

Wasyl, ja markerem napisałam
Ifulka, Mam zamiar to jutro zrobić, jadę rano więc może dam radę wszystko załatwić, dzięki
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: Farmacja Łódź 2012 ;)

Post autor: Wasyl »

Pensjonarka pisze:Wasyl, ja markerem napisałam
Ifulka, Mam zamiar to jutro zrobić, jadę rano więc może dam radę wszystko załatwić, dzięki
O, to Ty też jutro? ^^ Może się zobaczymy Ja zląduję dopiero ok. 12:30, już się boję tych kolejek.
Pensjonarka
Posty: 135
Rejestracja: 23 gru 2011, o 20:59

Re: Farmacja Łódź 2012 ;)

Post autor: Pensjonarka »

Jutro już nie będzie kolejek, mówię Ci Ok, wezmę ze sobą kartkę z napisem Wasyl
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: Farmacja Łódź 2012 ;)

Post autor: Wasyl »

Oby Oczywiście mój pociąg już ma opóźnienie, a muszę jeszcze wyrobić się z przesiadką. Jak ja kocham PKP.
Awatar użytkownika
any_way
Posty: 174
Rejestracja: 14 paź 2009, o 12:34

Re: Farmacja Łódź 2012 ;)

Post autor: any_way »

Mi we wtorek pani powiedziała, że jeśli dowozimy tylko zaświadczenie lekarskie, to można wejść bez kolejki. zobaczymy jutro czy można
anuis
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2012, o 16:22

Re: Farmacja Łódź 2012 ;)

Post autor: anuis »

Witam wszystkich. Ja też złożyłam papiery do Łodzi. Dzisiaj byłam w Dziale Rekrutacji i tam jedna Pani u której składałam dokumenty powiedziała mi że oświadczenia o drugim kierunku nie trzeba składać. Zapytałam się dlaczego, na co ona że to dopiero od następnego roku gdy nowa ustawa zacznie obowiązywać. Wy też dostaliście taką informację?
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: Farmacja Łódź 2012 ;)

Post autor: Wasyl »

anuis pisze:Witam wszystkich. Ja też złożyłam papiery do Łodzi. Dzisiaj byłam w Dziale Rekrutacji i tam jedna Pani u której składałam dokumenty powiedziała mi że oświadczenia o drugim kierunku nie trzeba składać. Zapytałam się dlaczego, na co ona że to dopiero od następnego roku gdy nowa ustawa zacznie obowiązywać. Wy też dostaliście taką informację?
Nie. Było wymagane to złożyłam, nikt nie marudził
Morganw
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:31

Re: Farmacja Łódź 2012 ;)

Post autor: Morganw »

Też jestem na 1 roku i niestety muszę potwierdzić info, że pierwszy rok tutaj to rok wyjęty z życia. Zaliczenie wszystkiego w czerwcu w zasadzie graniczyło z cudem, mieliśmy 4 egzaminy, do każdego miało się tydzień czasu żeby się nauczyć, czyli w zasadzie tyle żeby przerobić dobrze połowę materiału - . - Łódzki umed teraz skoczył w rankingu, bo z lekarskiego wygrali jakiś konkurs tak samo na farmacji coś wygrali i dlatego teraz jeszcze podkręcają śrubę mają jeszcze dodać jakieś przedmioty na 1 roku, żeby się wam przypadkiem nie nudziło. Na innych uczelniach pierwszy rok jest szczuplejszy o chemię organiczną, która u nas jest najważniejszym przedmiotem na 1 roku, na który się poświęca najwięcej czasu co tydzień ciurkiem 7 godzin labolatorium, do którego się przygotowujesz w weekend bo w tygodniu nie ma czasu =]. Generalnie nigdzie nie jest łatwo ale w łodzi jest wybitnie niefajnie. Patrząc po progach ludzie chyba zrozumieli że, nie warto się tam męczyć.
Awatar użytkownika
scarface
Posty: 187
Rejestracja: 13 cze 2012, o 17:43

Re: Farmacja Łódź 2012 ;)

Post autor: scarface »

Ee, może nie będzie tak źle, nie ma co się bać na zapas ]
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: Farmacja Łódź 2012 ;)

Post autor: Wasyl »

Morganw pisze:Też jestem na 1 roku i niestety muszę potwierdzić info, że pierwszy rok tutaj to rok wyjęty z życia. Zaliczenie wszystkiego w czerwcu w zasadzie graniczyło z cudem, mieliśmy 4 egzaminy, do każdego miało się tydzień czasu żeby się nauczyć, czyli w zasadzie tyle żeby przerobić dobrze połowę materiału - . - Łódzki umed teraz skoczył w rankingu, bo z lekarskiego wygrali jakiś konkurs tak samo na farmacji coś wygrali i dlatego teraz jeszcze podkręcają śrubę mają jeszcze dodać jakieś przedmioty na 1 roku, żeby się wam przypadkiem nie nudziło. Na innych uczelniach pierwszy rok jest szczuplejszy o chemię organiczną, która u nas jest najważniejszym przedmiotem na 1 roku, na który się poświęca najwięcej czasu co tydzień ciurkiem 7 godzin labolatorium, do którego się przygotowujesz w weekend bo w tygodniu nie ma czasu =]. Generalnie nigdzie nie jest łatwo ale w łodzi jest wybitnie niefajnie. Patrząc po progach ludzie chyba zrozumieli że, nie warto się tam męczyć.
Ale chętni zawsze się znajdą, bo skoro komuś zalezy na farmacji, a nie dostał się w innym mieście to pójdzie do Łodzi bez względu na to, jak tam jest
mangowniczka
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2011, o 10:23

Re: Farmacja Łódź 2012 ;)

Post autor: mangowniczka »

Witam
Tak sobie czytam te wasze posty i postanowiłam zrobić krótki poradnik dotyczący I roku na tychże studiach, żeby każdy wiedział na czym stoi.
Zacznę od ogólnych informacji.

Miasto
Jak pierwszy raz przyjechałam do Łodzi to sobie pomyślałam Nie! Nie, ja nie chcę tu wracać jest tak ohydnie, brzydko i przygnębiająco. Jak ja mam tu studiować, ja chcę do domu! itp, itd. (Mieszkam w ok. Krakowa i Ci którzy są związani z Krakowem mogą się czuć tak samo jak ja.) Ale nie zniechęcajcie się, jak planujecie jakiś wypad ma miasto to polecam wybrać się na Piotrkowską albo do Manufaktury . Komunikacja miejska jest w opłakanym stanie poza niektórymi liniami (np.16) Autobusy czasami jeżdżą jak chcą, oznaczenie przystanków - w skrócie : na przystanku jest napisane co innego, na tablicy w tramwaju co innego a tramwaj i tak jedzie jak chce. Na początku bardzo to utrudniało, ale teraz momentami może być zabawnie

Akademiki UMEDU
Są 4 akademiki: dwa na Lumumbowie - osiedlu akademickim (I i II DS tzw. przez studentów Medyk i Synapsa), III jest bodajże gdzieś na Mazowieckiej (poprawić mnie jeśli się mylę) a IV na placu Hallera.
Szczerze mogę wam polecić II DS - Synapsę (tam mieszkam) budynek świeżo wyremontowany, w każdym pokoju jest łazienka, miła atmosfera, pokój cichej nauki, szybki internet w pokojach, wspólne kuchnie z piekarnikami (mają zamontować od nowego roku akademickiego). Jeśli chcecie starać się o miejsce w Synapsie to nie trzeba mieć żadnych zaświadczeń odnoście zarobków itp. Tylko podanie. Cena za pokój 2 osobowy to 465 zł za miesiąc. Jak na akademik to drogo, ale polecam wam mieszkanie tam . W Medyku jest taniej ale warunki są nieco gorsze.
Z tych dwóch akademików bardzo łatwo i szybko dotrzeć na wydział farmacji. Spacerkiem ok. 10-15 min. 500 metrów idąc skrótem. Pozostałych akademikach się nie wypowiadam bo tam nie byłam, nie widziałam.

Wydział
W tym roku akademickim 2011/2012 na naszym wydziale sporo się działo. Została wybudowana nowa, duża aula. Budynek jest tynkowany i remontowany. Na wydziale znajduje się bufet gdzie są serwowane smaczne posiłki - polecam naleśniki z serem Ci którzy zdecydują się na mieszkanie w akademikach na Lumumbowie będą mieli bardzo blisko na wydział (przepraszam powtarzam się).

Przedmioty, nauka, zaliczenia egzaminy
Botanika - II semestr. Jest 14 ćwiczeń labolatoryjnych (2,5h) oraz tzw. terenówki (zajęcia odbywają się w piątki lub soboty w maju 3 x 4h) Bardzo ważne są wykłady. Na każdych zajęciach (laborkach) są 5-minutowe kartkówki w sumie jest ich 9. Po skończeniu danej części materiału jest test (wtedy nie ma kartkówki) krótkie pytania głównie abcd. W sumie są 2 testy. W ciągu letniego semestru także są 2 kolokwia (pod koniec marca i w połowie maja). Obowiązkowo trzeba zrobić zielnik (w tym roku 20 roślin). Za kartkówki, testy, kolokwia czy zielnik przyznawane są punkty. Trzeba mieć 7 punktów na 24 żeby zostać dopuszczonym do egzaminów (co wcale nie jest takie łatwe). Egzamin składa się z 2 części - ustnej i pisemnej.
Biologia - I semestr. 10 ćwiczeń po 2,5h. 6 pierwszych ćwiczeń to parazytologia. Z parazytologii obowiązkowo trzeba zaliczyć kolokwium żeby zostać dopuszczonym do egzaminu. Na egzaminie nie ma już parazytologi jest cytologia i genetyka.
Chemia nieorganiczna - I i II sem. Na początku jest bardzo przyjemnie bo są zajęcia preparatywne. Dopiero od 8 zajęć zaczynają się analizy i wówczas trzeba się nieźle napracować. Jest 5 kartkówek na ćwiczeniach z analizy, które można poprawić . Są dwa kolokwia w I i II semestrze.
Chemia organiczna - bardzo ważny przedmiot na pierwszym roku. Na wykłady radzę chodzić, bo później można się pogubić. Jest 15 ćwiczeń laboratoryjnych po 7 godzin (jak się wszystko skończy to można wyjść wcześniej i oczywiście są przerwy, więc bez obaw ) Głównie to ćwiczenia preparatywne, pod koniec jest kilka analiz. Na każdych ćwiczeniach są 2 kartkówki - na początku i pod koniec zajęć z czego? - to dowiecie się na ćwiczeniach, bo zawsze dostajemy dokładną rozpiskę czego mamy się nauczyć. W ciągu roku są 4 kolokwia z bieżącego materiału (wykłady) - pod koniec listopada, po świętach Bożego Narodzenia, początek marca, koniec kwietnia. Sprawa wygląda podobnie jak z botaniką. Zbieracie punkty, trzeba mieć określoną ilość żeby być dopuszczonym do egzaminu. Egzamin składa się z 2 części, które są dzień po dniu.

To są najważniejsze przedmioty na pierwszym roku, kończące się egzaminem.

Pozostałe przedmioty są na zaliczenie:
Matematyka, Statystyka, Biofizyka,Informatyka, Język łaciński i język angielski oraz WF.

Jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji to piszcie na [at].com.

PS. Jeśli ktoś chce to mogę odsprzedać materiały na pierwszy rok farmacji. Dostawa pod koniec września w akademiku (Synapsa).
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości