WUM lekarski 2012-2018

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: WUM lekarski 2012-2018

Post autor: Tomq »

maciek_tyfel pisze: - dobry nowy 53-ci rozdział - Biochemical Case Histories (extensive presentation of 16 clinical conditions)
Takie rzeczy na patofizjo i mikrobachteż, tylko już połączone. Chociaż w sumie nie powiem, zawsze jakaś to ciekawostka, zwłaszcza dla tych zainteresowanych. Mnie zawiodło to, że wrzucili całą masę rzeczy o np. o hormonach sterydowych w jeden temat pomijając dużo, w zamian dodając tematy tylko bioinformatyka czy jakiś crap odnośnie mięśni czy krwinek, gdzie może jest jeden podrozdział o podłożu biochemicznym, a reszta to ponura powtórka z histo.
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: WUM lekarski 2012-2018

Post autor: maciek_tyfel »

Tomq pisze:. Mnie zawiodło to
Ciężko mi się do tego odnieść, gdyż Ty piszesz o 27 wydaniu, a ja nie wiem jakie są różnice między nim a 28-ym jeśli chodzi o poruszone przez Ciebie kwestie. Może to zmienili, a może i nie.
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: WUM lekarski 2012-2018

Post autor: Tomq »

Zmieniło się niewiele, mówię raczej o pewnych etapach, wydania 21-25 były spoko, te nowsze mi się po prostu nie podobają i nie mówię tylko o polskim 26-7 ale i oryginałach, bo i je widziałem. whatever, mówię tylko o moich wrażeniach związanych z nauczaniem i uczeniem się tego przedmiotu.
Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: WUM lekarski 2012-2018

Post autor: dr-a »

Znalazłem 2 opracowania Traczyka: Fizjologia człowieka w zarysie i Fizjologia człowieka z elementami fizjologii stosowanej i klinicznej". Które lepsze i czym się różnią?
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: WUM lekarski 2012-2018

Post autor: Tomq »

Jedyną, z której możesz korzystać to ta brązowa encyklopedia, tj drugi tytuł, który wymieniłeś
Awatar użytkownika
Wisienka=)
Posty: 9
Rejestracja: 7 sie 2009, o 21:21

Re: WUM lekarski 2012-2018

Post autor: Wisienka=) »

maciek_tyfel pisze: na niektórych innych uczelniach wiadomo już na bank, że biochemia na 1 roku będzie.
Ok. Czyli w takim razie będzie nieco ciężej, czy może choć trochę okroją materiał z czegoś (już to widzę)? Albo np zrezygnują z chociażby dajmy na to, socjologii w medycynie lub czegoś innego?
Madame le Docteur
Posty: 79
Rejestracja: 24 lut 2012, o 15:22

Re: WUM lekarski 2012-2018

Post autor: Madame le Docteur »

Wisienka=), Zrezygnują z wf-u Tego czy będzie ciężej, czy nie, to chyba nikt jeszcze nie wie. Powinni okroić, ale zobaczymy jak to będzie. Na pewno zmniejszą liczbę godzin
Awatar użytkownika
Wisienka=)
Posty: 9
Rejestracja: 7 sie 2009, o 21:21

Re: WUM lekarski 2012-2018

Post autor: Wisienka=) »

Madame le Docteur pisze: Zrezygnują z wf-u
Oj, nie wiem czy do końca się cieszę. IMHO zakuwanie warto przeplatać odrobiną wysiłku fizycznego, a tak nie wiem czy uda mi się zmobilizować do ruszenia tyłka. Będę wolała się uczyć ^^
Madame le Docteur pisze: Tego czy będzie ciężej, czy nie, to chyba nikt jeszcze nie wie.
Wolałabym wiedzieć czy już mam się bać D
Madame le Docteur pisze: Na pewno zmniejszą liczbę godzin
Ciekawe co nam zaserwują. Okroją anatomię? Histologię?
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: WUM lekarski 2012-2018

Post autor: maciek_tyfel »

Prościej będzie podobno na anatomii. Była już o tym dyskusja w innym temacie.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: WUM lekarski 2012-2018

Post autor: Gitarowa »

Skąd są te wszystkie informacje, jak nigdzie nie ma jeszcze nowego programu?
Czuję się zdezorientowana.
Madame le Docteur
Posty: 79
Rejestracja: 24 lut 2012, o 15:22

Re: WUM lekarski 2012-2018

Post autor: Madame le Docteur »

maciek_tyfel, Gdzie? Bo chyba nic takiego nie widziałam

Gitarowa, Ale na niektórych uczelniach już się pojawił, poza tym jak się poszuka, to można znaleźć coś w necie, albo na tym forum
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: WUM lekarski 2012-2018

Post autor: Gitarowa »

no tak, ale informacje w necie czy na forum muszą pochodzić z jakiegoś źródła. A skoro WUM nic jeszcze nie ogłosił to zastanawiam się skąd ludzie takie rzeczy wiedzą
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: WUM lekarski 2012-2018

Post autor: maciek_tyfel »

Od starszych roczników. Jest tu kilka osób, które na ten temat coś pisały.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości