Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Gitarowa »

Ale nas to już nie będzie dotyczyć i tak, bo z tego co wiem, to teraz studenci nie mogą już brac udziału w rekrutacji. Więc będziemy się musieli starać, żeby nas nie wywalili
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: maciek_tyfel »

Gitarowa pisze: Więc będziemy się musieli starać, żeby nas nie wywalili
Z tego co piszą starsi trzeba się dość mocno postarać, żeby kogoś wyrzucili.
karimata
Posty: 286
Rejestracja: 19 cze 2010, o 15:30

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: karimata »

Gitarowa pisze:Ale nie za bardzo kapuję czemu Syku pisze że trudno wyleciec z tych studiów, skoro z tego co pamiętam, to w zeszłym roku jakieś dzikie tłumy oblały anatomię w 1 terminie.(nie wiem jak było w tym roku).
No u nas oblało egzamin mniej osób niż w zeszłym roku, ok. 100 osób, zaliczyło ~300 (reszta zrezygnowała lub niedopuszczona). Ale to że ktoś oblał I termin nie oznacza przecież od razu, że wyleci. Duża część tych co oblali umiała, po prostu powinęła się noga, chociażby w bazówkach. Część postanowiła że nie zdążą przygotować się na obie części więc zostawili sobie jedną część na sierpień". Ludzie się lepiej przygotują, douczą i zdadzą drugi termin, a pozostali komisy, z mojego wywiadu widać że nie wylatuje nikt kto się stara i kto się uczy, tylko jest część osób które mają w dupie te studia, olewają kompletnie (zdziwilibyście się jak dużo ) i to oni wylecą. Bać się mogą też osoby z oblaną chemią, histologią ale to zazwyczaj też osoby które olewają sobie. no i oczywiście oblane wyjściówki, ale myślę że tym wszystkim którym zależy to się przygotują przez te 3 miesiące które im dano i zaliczą, po prostu nie wszyscy są w stanie się przygotować w tym całym stresie i często braku czasu, mając jeszcze do pozaliczania socjologie, chemie i takie tam.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Gitarowa »

a dużo było osob które oblały chemię albo histo?
karimata
Posty: 286
Rejestracja: 19 cze 2010, o 15:30

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: karimata »

Gitarowa pisze:a dużo było osob które oblały chemię albo histo?
Chemie poniżej 10 osób (ale to wyjściówke, bo samego zaliczenia nie można było oblać - przepuszczają wszystkich w III terminie), histologie kilkadziesiąt pewnie, ale to chodzi konkretnie o oblanie III terminu któregoś z trzech kolokwiów (lub więcej niż jednego), bo wtedy komisyjny termin jest w sesji poprawkowej.
izkaa1993
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2012, o 22:51

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: izkaa1993 »

Cześć wszystkim jestem po ostatniej liście 21 w rezerwowych na stomie, myślicie że mam jeszcze szanse chociażby we wrześniu zależy mi bardzo na Warszawie ze względu na odległość
domaja
Posty: 35
Rejestracja: 9 lip 2012, o 15:44

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: domaja »

wie ktoś może do kiedy przyjmują opłaty za indeks i legitymację? czy już teraz można przelać 21 zł na ich konto czy później?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Medycyna Lwów »

maciek_tyfel pisze:
Gitarowa pisze: Więc będziemy się musieli starać, żeby nas nie wywalili
Z tego co piszą starsi trzeba się dość mocno postarać, żeby kogoś wyrzucili.
- nie słuchaj ślepo starszych, zwłaszcza frustratów, których na tych studiach nie brakuje - albo straszą, tam gdzie nie ejst straszno, albo bagatelizują, coś czegoo bagatelizować się nie powinno
- hmm tak patrząc na moją grupą to: zaczynało nas 20 os, po 1 roku -3, 2 rok +2 (powtarzanie roku), po 2 roku -1, 3 rok (+5 rozbicie 3 gr. dziekańskich, +1 przeniesienie z Lublina), po 3 roku - 2, 4 rok (+2 przeniesienie z Lublina i Poznania), po 4 roku -1, 5 rok wciąż trwa - poprawkę z interny ma niespełna połowa grupy. Więc coś w tym chyba nie pasuje co? zresztą zaczynało nas 380 os., a jest nas 300 kilka, w tym te liczne przeniesienia - gdzie się podziało te kilkadziesiąt osób?
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: maciek_tyfel »

Kaamil pisze: nie słuchaj ślepo starszych, zwłaszcza frustratów, których na tych studiach nie brakuje - albo straszą, tam gdzie nie ejst
Nie słucham ślepo, tylko powtarzam to, co wydaje mi się prawdopodobne. Choć pewno zbyt mocno podkreśliłem z tym mocnym postaraniem się".
Ale jestem otwarty na inne opcje (żeby nie było).
Kaamil pisze: Więc coś w tym chyba nie pasuje co? zresztą zaczynało nas 380 os., a jest nas 300 kilka, w tym te liczne przeniesienia - gdzie się podziało te kilkadziesiąt osób?
Stwierdzili, że lepiej im będzie na innej uczelni?
Stwierdzili, że te studia nie są dla nich?
Są jeszcze inne opcje poza wyrzuceniem ze studiów"
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Medycyna Lwów »

akurat z przenosinami z WUMu gdzieś indziej to przez 5 lat nie słyszałem, przeciwny kierunek migracji jest bardzo popularny za to.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Gitarowa »

Kaamil czyli mamy się bać? Bo mówisz żeby nie przejmować się tymi co niepotrzebnie straszą, a jednocześnie straszysz.

Te osoby które wyleciały to były osoby które naprawdę się starały, a mimo to im się nie udało, czy ludzie którzy olali sprawę?

No i to prawda, że ludzi ubywa z różnych przyczyn. Np ja jestem osobą która zwolniła miejsce na 1 roku, a nie wyrzucono mnie. Poszłam na urlop. Jest pewnie trochę takich osób- ludzie wyjeżdżają, chorują, zmieniają studia, itd
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: maciek_tyfel »

Gitarowa pisze:Kaamil czyli mamy się bać?
Jak ktoś się daje zastraszyć to może mieć ciężko na tych studiach, imo.
Gitarowa pisze:Jest pewnie trochę takich osób- ludzie wyjeżdżają, chorują, zmieniają studia, itd
.wychodzą za mąż, rodzą im się dzieci (bardziej to się tyczy kobiet).
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Gitarowa »

Jak ktoś się daje zastraszyć, to ogólnie ma ciężko w życiu.

ja się specjalnie nie przejmuję straszeniem, bardziej zależy mi na jakichś merytorycznych radach. Wiem z doświadczenia, że starsze roczniki mogą bardzo wiele pomóc. Sama chętnie udzielałam wskazówek młodszym kolegom- na czym warto się skupić, co jest ważne, a co można sobie odpuścić itd.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 37 gości