Wydział Lekarski w Katowicach

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Remek
Posty: 78
Rejestracja: 6 sty 2011, o 09:54

Re: Wydział Lekarski w Katowicach

Post autor: Remek »

A ja nie wiem dlaczego, ale uwazam ze w Polsce jak medycyna to tylko w Katowicach. Podoba mi sie wizja tego mordoru, zawsze tak sobie wyobrazalem studia medyczne, dlatego gdy zobaczylem jak one wygladaja w UK, troche sie zalamalem, moze jednak warto wrócic.
k8stoo
Posty: 43
Rejestracja: 5 wrz 2011, o 20:36

Re: Wydział Lekarski w Katowicach

Post autor: k8stoo »

Remek pisze:A ja nie wiem dlaczego, ale uwazam ze w Polsce jak medycyna to tylko w Katowicach. Podoba mi sie wizja tego mordoru, zawsze tak sobie wyobrazalem studia medyczne, dlatego gdy zobaczylem jak one wygladaja w UK, troche sie zalamalem, moze jednak warto wrócic.
Jak wyglądają w UK?
Remek
Posty: 78
Rejestracja: 6 sty 2011, o 09:54

Re: Wydział Lekarski w Katowicach

Post autor: Remek »

W UK, bardzo malo jest nauki teoretycznej. Studia nastawione sa na nauke praktyki, na pierwszym i drugim roku gdy studenci sa tylko na uniwerku nie w szpitalu, to sa roznego typu symulacje itp. od 3 roku jestes wiekszosc czasu w szpitalu i pobierasz krew, podajesz leki, robisz zastrzyki, jezdzisz na CT itp poza operacjami robisz praktycznie wszystko, ale na prawde wkurzajacy jak przywoza nam na A&E kogos w ciazkim stanie a tam Junior Doctor zamiast rzucac sie do ratunku wyciaga z kieszeie Iphona i sprawdza co i tak robic.
W Polsce z tego co wiem jest znowu bardzo duzo teorii, ale slabo z praktyka, to prawda?
Juz sam nie wiem co lepsze.
mlynekt
Posty: 108
Rejestracja: 2 sie 2010, o 18:11

Re: Wydział Lekarski w Katowicach

Post autor: mlynekt »

Remek pisze:W UK, bardzo malo jest nauki teoretycznej. Studia nastawione sa na nauke praktyki, na pierwszym i drugim roku gdy studenci sa tylko na uniwerku nie w szpitalu, to sa roznego typu symulacje itp. od 3 roku jestes wiekszosc czasu w szpitalu i pobierasz krew, podajesz leki, robisz zastrzyki, jezdzisz na CT itp poza operacjami robisz praktycznie wszystko, ale na prawde wkurzajacy jak przywoza nam na A&E kogos w ciazkim stanie a tam Junior Doctor zamiast rzucac sie do ratunku wyciaga z kieszeie Iphona i sprawdza co i tak robic.
W Polsce z tego co wiem jest znowu bardzo duzo teorii, ale slabo z praktyka, to prawda?
Juz sam nie wiem co lepsze.
hmm jak ja bym chcial zeby tak bylo tutaj

Prawda jest taka ze mamy prawie ze sama teorie i na dobra sprawe zajecia zamiast trwac 4 godziny mogly by trwac pol godziny gdzie napisalibysmy wejsciowke czy tam sprawdzili by nasza wiedze i do domu uczyc sie dalej na kolejne zaliczenie
Bo wlasnie najbardziej meczace sa te zajecia na ktorych sie siedzi i nic nie robi bo nie ma co gdyz glownym celem bylo sprawdzenie naszej wiedzy
doktor-ewa
Posty: 18
Rejestracja: 9 lip 2012, o 21:56

Re: Wydział Lekarski w Katowicach

Post autor: doktor-ewa »

Chciałabym, żeby w Polsce było tyle praktyki!
moki
Posty: 121
Rejestracja: 21 mar 2012, o 09:33

Re: Wydział Lekarski w Katowicach

Post autor: moki »

Oj tk fajnie by było
Awatar użytkownika
Carlota
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 10:09

Re: Wydział Lekarski w Katowicach

Post autor: Carlota »

O ile się nie mylę w UK mają jeszcze coś takiego jak pre-medical college, który trwa 4 lata. Potem 4 lub 5 lat studiów ( na których faktycznie jest dużo praktyki), a potem 2 lata stażu. A w niektórych stanach w USA, aby pójść na lekarski trzeba mieć najpierw skończony inny kierunek (nawet jakąś filologię, cokolwiek), bo uważa się, że dopiero gdy już coś studiowałeś, to będziesz umiał się przystosować do nauki na lekarskim, przynajmniej tak nam mówił jeden z profesorów. No i tam wszystko jest płatne.
Oczywiście fajnie by było, gdybyśmy mieli więcej praktyki, ale wszędzie są wady, może nie będzie tak źle. W końcu podobno Polacy to jedni z najlepszych lekarzy
Remek
Posty: 78
Rejestracja: 6 sty 2011, o 09:54

Re: Wydział Lekarski w Katowicach

Post autor: Remek »

Nie trzeba konczyc pre-medical college by dostac sie na studia, to po prostu odpowiednik polskiego LO.
Tak w wiekszosci uczelni w stanach tak jest z tego co wiem. Jesli sie nie myle na Harvard wymagaja 2 lata chemi i 2 lata biologii na innym uniwersytecie. Jednak mimo wszystko szkola amerykanska uwazana jest za najlepsza na swiecie No i jeszcze australijska sie bardzo chwali.
No to przyjezdzajcie na studia do UK

Staz w anglii(Junior Doctor) jest calkiem fajny. Trwa 2 lata, w trakcie pierwszego roku przechodzisz przez 4 oddzialy, które sam wybierasz, na drugim roku pol roku spedzasz na A&E a drugie pol na oddziale wybranym przez siebie. Zarabki w tym czasie sa bardzo przyzwoite 1 rok - ok 21/22tys rocznie drugi rok ok 25/26tys.
Jednak ciezko jest dostac sie na specke.
fryta145
Posty: 26
Rejestracja: 12 lip 2012, o 12:35

Re: Wydział Lekarski w Katowicach

Post autor: fryta145 »

Cześć. Chciałbym być z Wami w Katowicach, a jestem w Zabrzu. Dlatego- bardzo proszę osoby chętne na zamianę o kontakt!
piotr93
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2012, o 15:59

Re: Wydział Lekarski w Katowicach

Post autor: piotr93 »

Szukam współlokatorów/-ek do wspólnego zamieszkania! Warto byłoby rozwinąć wątek.
Awatar użytkownika
xunia77
Posty: 11
Rejestracja: 7 lip 2010, o 12:11

Re: Wydział Lekarski w Katowicach

Post autor: xunia77 »

Hej, witam
Ja również wybieram się na I rok lekarski w Katowicach. jestem z Podkarpacia. jest ktoś może z moich okolic?
Awatar użytkownika
Rafau
Posty: 99
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:10

Re: Wydział Lekarski w Katowicach

Post autor: Rafau »

Ja rowniez z podkarpackiego, mieszkam mniej wiecej pomiedzy Tarnowem a Rzeszowem ^^
Awatar użytkownika
xunia77
Posty: 11
Rejestracja: 7 lip 2010, o 12:11

Re: Wydział Lekarski w Katowicach

Post autor: xunia77 »

A ja między Rzeszowem a Tomaszowem Lubelskim
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości