ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mlynekt
Posty: 108
Rejestracja: 2 sie 2010, o 18:11

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: mlynekt »

Stres zwiazany z rekrutacja lol
fryta145
Posty: 26
Rejestracja: 12 lip 2012, o 12:35

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: fryta145 »

Dostałem się do Zabrza. Chciałbym się zamienić na Katowice. Bardzo proszę chętne osoby o kontakt na maila [at].pl albo tutaj na PW.
zetuzetia
Posty: 341
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 20:23

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: zetuzetia »

mlynekt pisze:Stres zwiazany z rekrutacja lol
więcej zrozumienia
mnie najbardziej irytuje, że ciągle i wciąż czekam na jakąś listę. (i ciągle nie wiem, kiedy się to skończy )

Właśnie sprawdziłam listę na stomę, jestem 14 na rezerwie
Awatar użytkownika
szafran
Posty: 34
Rejestracja: 17 sie 2011, o 17:06

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: szafran »

fryta145 pisze:Dostałem się do Zabrza. Chciałbym się zamienić na Katowice. Bardzo proszę chętne osoby o kontakt na maila [at].pl albo tutaj na PW.

A skąd nagle taka zmiana?
michal218
Posty: 19
Rejestracja: 7 lip 2012, o 18:32

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: michal218 »

zetuzetia pisze:
mlynekt pisze:Stres zwiazany z rekrutacja lol
więcej zrozumienia
mnie najbardziej irytuje, że ciągle i wciąż czekam na jakąś listę. (i ciągle nie wiem, kiedy się to skończy )

Właśnie sprawdziłam listę na stomę, jestem 14 na rezerwie
prawie dokładnie o to mi chodziło. Ciągłe sprawdzanie list. I nie rozumiem dlaczego na lek-dent mogli dać już dzisiaj listę, a na lek nie. Na stome jestem w gronie zakwalifikowanych
zetuzetia
Posty: 341
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 20:23

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: zetuzetia »

michal218 pisze:
zetuzetia pisze:
mlynekt pisze:Stres zwiazany z rekrutacja lol
więcej zrozumienia
mnie najbardziej irytuje, że ciągle i wciąż czekam na jakąś listę. (i ciągle nie wiem, kiedy się to skończy )

Właśnie sprawdziłam listę na stomę, jestem 14 na rezerwie
prawie dokładnie o to mi chodziło. Ciągłe sprawdzanie list. I nie rozumiem dlaczego na lek-dent mogli dać już dzisiaj listę, a na lek nie. Na stome jestem w gronie zakwalifikowanych
sądzę, że wynika to z mniejszej ilości chętnych
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Karolajn18 »

Policzyłam ile osób zostało przyjetych na lekarski po 2 turze. Wychodzi, że 3 lista będzie do 663 osoby z listy, a próg spadnie. aż o 1 punkt / coz, ja sie chyba pozegnam z lekarskim, moze chociaz na stome mi starczy. /
michal218
Posty: 19
Rejestracja: 7 lip 2012, o 18:32

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: michal218 »

Karolajn18 pisze:Policzyłam ile osób zostało przyjetych na lekarski po 2 turze. Wychodzi, że 3 lista będzie do 663 osoby z listy, a próg spadnie. aż o 1 punkt / coz, ja sie chyba pozegnam z lekarskim, moze chociaz na stome mi starczy. /
zrobiłem dokładnie to samo.i niestety wyszedł mi identyczny wynik. Trzeba miec nadzieję, że jednak spadnie o 2 punkty na każdej liście.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Karolajn18 »

no ja juz denifinitywnie nie mam szans, bo mam 165. ech, cieszyłam sie z tego wyniku, bo w poprzednich latach nigdy nie bylo wiekszego progu. kto by pomyslal, ze az o tyle wzrosna progi /
zetuzetia
Posty: 341
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 20:23

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: zetuzetia »

trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że może jednak ktoś zabierze papiery z ŚUMu
Calineczka92
Posty: 16
Rejestracja: 12 lip 2012, o 16:02

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Calineczka92 »

Sama poprawiałam maturę, mam 165 pkt (82% z biologii), jestem starsza o rok, więc myślę, że mądrzejsza w doświadczenie. Przestańcie panikować! Skoro umiecie już policzyć ilość osób, które nie złożyły papierów, to czemu nie domyślicie się, że ludzie po ukazaniu się na innych uczelniach kolejnych list z niższymi progami, zabierają papiery z SUM i zwalniają się kolejne, uprzednio zajęte, miejsca. Przestańcie się mazać, tylko prześledźcie progi z ostatnich kilku lat, porównajcie, wyciągnijcie wnioski. Jak ktoś ma 167 i 166 pkt to z palcem w nosie dostanie się na SUM.

Podejrzewam, że próg następnej listy wyniesie 168 pkt (85/83% z bio).
Awatar użytkownika
milkteam
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2011, o 17:59

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: milkteam »

Calineczka92 nic dodać nic ując ja jestesm dokładnie w tej samej sytuacji tez poprawiałam i tez 165. i zobaczcie ze rok temu w 2 turze prog spadł o 5 i w tym tez o tyle wiec nie ma co łapać spiny:P
Calineczka92
Posty: 16
Rejestracja: 12 lip 2012, o 16:02

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Calineczka92 »

Jestem z Lublina, więc opowiem Wam o rekrutacji w roku ubiegłym w Lublinie. Porównujecie progi z rokiem ubiegłym - pierwszy błąd, trzeba porównywać z rokiem 2010, kiedy matura z chemii nie była tak zaskakująca jak w 2011. Po drugie, w latach ubiegłych w lipcu w Lublinie wystawiane były 4! (słownie: cztery!) listy, a w tym roku aż 7, są częściej, więc spadki w punktacji są mniejsze. Wniosek z tego taki, że nie porównujcie progów lista w listę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 30 gości