fizjo + lek

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Miśka234
Posty: 7
Rejestracja: 18 maja 2012, o 07:15

fizjo + lek

Post autor: Miśka234 »

Hej,

jestem na I roku fizjoterapii na AM. W tym roku będę próbowała dostać się na lekarski. Orientuje się ktoś czy istnieje możliwość studiowania dwóch kierunków jednocześnie (lekarski I rok, fizjo II ?)?

Czy uczelnia robi jakieś problemy?

myślałam nawet, żeby przenieść się na fizjoterapię zaocznie, ale w zeszłym roku z powodu zbyt małej ilość chętnych zaocznej nie utworzyli.

Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc!


i jeszcze jedno pytanie: to prawda, że od tego roku studia na wydziale lekarskim mają trwać krócej (5 lat +staż, a nie 6+ staż?)
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: fizjo + lek

Post autor: Stalowy »

Teraz będzie to 6 lat ze stażem WŁĄCZONYM w szósty rok - więc defacto rok krócej.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: fizjo + lek

Post autor: lith »

joanna5, jak jesteś przekozak, masz jakiś konkretny powód, żeby skończyć oba kierunki i gardzisz czasem wolnym to możesz próbować. Dla mnie abstrakcja
Awatar użytkownika
klimo
Posty: 192
Rejestracja: 13 maja 2010, o 20:57

Re: fizjo + lek

Post autor: klimo »

Po co Ci fizjoterapia, skoro planujesz skończyć medycyne?
Nie wiem, czy studiując dwa kierunki (medycyne + cokolwiek) nie porywasz się troche z motyką na słońce
Miśka234
Posty: 7
Rejestracja: 18 maja 2012, o 07:15

Re: fizjo + lek

Post autor: Miśka234 »

dziękuję za odpowiedzi)

po prostu żal mi zostawiać fizjoterapię -naprawdę wydaje mi się być świetnym uzupełnieniem dla medycyny (chociażby ortopedii) i lubię ten kierunek.

ale może macie racje?:) może faktycznie nie ma to większego sensu i trzeba wybrać jedno (leczenie zostawić lekarzom a rehabilitację fizjoterapeutom)?)

boję się tego uczucia żalu po pozostawionym kierunku i poczucia roku w plecy (choć ja nie uważam by ten rok był stracony -wiele się nauczyłam), ale chyba pójdę za Waszą radą:)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: fizjo + lek

Post autor: Mårran »

Da radę, ale będzie ciężko.

Żal pewnie jakiś będzie, wiadomo, ale minie. Rok w plecy to nic, wiele osób ma rok w plecy (poprawy matury, repety.).
Pani Buka
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: fizjo + lek

Post autor: Stalowy »

Poza tym. To tylko rok - niektórzy rzucają po 2 albo 3 latach i to bez żalu

Co zostało Ci w głowie to Twoje - nie byłoby jednak sensu według mnie ciągnąć czegoś z medycyną - te studia są na tyle absorbujące i dają na tyle możliwości - że zaspokoją największego marudera
Awatar użytkownika
Martine
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2011, o 13:02

Re: fizjo + lek

Post autor: Martine »

Ja mam rok w plecy", ale genialnie wykorzystany i z myślą o przyszłości -) Spokojnie, trzeba ten czas tylko dobrze zaplanować
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości