1 rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
katarin
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:03

Re: 1 rok

Post autor: katarin »

Tylko jak chcesz załatwić wszystko jednego dnia to musisz uwzględnić to, że biuro rekrutacyjne jest otware od 10, a musisz mieć stamtąd skierowanie na badanie", które możesz wykonać od 7.15-11 na Poznańskiej 55A. Na dole jak wchodzisz jest rejestracja i w pokoju chyba 13 przyjmuje lekarz
Awatar użytkownika
czuczubaka
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, o 14:53

Re: 1 rok

Post autor: czuczubaka »

ja badanie miałem ok. 14, powiedziałem, że jestem spoza Poznania i poszli mi na rękę, 12 minut przed zamknięciem biura doniosłem to zaświadczenie
matce
Posty: 31
Rejestracja: 11 lip 2012, o 20:20

Re: 1 rok

Post autor: matce »

Burleska,latomerii, Idan, olcia, ja mam nadzieję, że ta nasze 172 wystarczy i się spotkamyd a co, może tak miało być i Ktoś tam na Górze tak zaplanował
złodziejka_książek
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2012, o 21:25

Re: 1 rok

Post autor: złodziejka_książek »

Dziękuję za informacje nie wiem, czy zaryzykuję, mam przeczucie, że coś pójdzie nie tak i nie złożę w końcu tych dokumentów. Chyba, że zabiorę ze sobą jakiegoś oprowadzacza, w przeciwnym wypadku jestem pewna, że się tam zgubię i nie dotrę na czas :p
Awatar użytkownika
czuczubaka
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, o 14:53

Re: 1 rok

Post autor: czuczubaka »

jak wcześnie wystartujesz, to nie ma opcji, żebyś nie dała rady ja dopiero około 13 poszedłem do biura i odebrałem to skierowanie
ivories
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2012, o 14:23

Re: 1 rok

Post autor: ivories »

moje uszanowanie, drodzy UMPowcy.
czy ktoś z Was orientuje się może, czy czcigodne Ministerstwo w tym momencie rzeczywiście może jeszcze zmniejszyć/ zwiększyć limit osób przyjętych? zaczęło mnie to zastanawiać dzisiaj, po dokładnym przeczytaniu tego zdania, na które wcześniej nie zwróciłam zupełnie uwagi: Przewidywany limit przyjęć na jednolite magisterskie studia stacjonarne na WLI w roku akademickim 2012/2013 wynosi 220 miejsc (nadal brak rozporządzenia Ministra)".
aithre
Posty: 9
Rejestracja: 21 lip 2011, o 20:41

Re: 1 rok

Post autor: aithre »

Wie ktoś może przypadkiem, co należy zrobić by znaleźć się ze znajomymi osobami w jednaj grupie? Kiedy trzeba takie podanie złożyć, co w nim zawrzeć? I przede wszystkim czy ktokolwiek spełnia owe prośby?
Póki co to nic nie wiem na ten temat i zaczęło mnie to bardzo zastanawiać.
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: 1 rok

Post autor: jankes_medyk »

ivories pisze: czy ktoś z Was orientuje się może, czy czcigodne Ministerstwo w tym momencie rzeczywiście może jeszcze zmniejszyć/ zwiększyć limit osób przyjętych?
nie moze, dal 220 miejsc stacjonarnych i teraz zalezy od UMP ile bedzie niestacjonarncych/platnych,czy 40 czy wiecej kosztem stacjonarnych (np.stacjonarnych 218,niestacjonarnych 42,suma musi sie MNIEJ WIECEJ zgadzac)
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: 1 rok

Post autor: jankes_medyk »

aithre pisze:Wie ktoś może przypadkiem, co należy zrobić by znaleźć się ze znajomymi osobami w jednaj grupie? Kiedy trzeba takie podanie złożyć, co w nim zawrzeć? I przede wszystkim czy ktokolwiek spełnia owe prośby?
mozna kombinowac z przepisywaniem sie miedzy grupami.albo zadzialac wczesniej u pani w dziekanacie odpowiedzialnej za 1wszy rok.grupy, z tego co pamietam, sa tworzone na podstawie wynikow testu jezykowego,ktory odbedzie sie bodajze we wrzeniu.
zordon
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:42

Re: 1 rok

Post autor: zordon »

jeśli byłby ktoś chętny z 1 roku kierunek lekarski lub lekarsko-dentystyczny do wspólnego szukania mieszkania blisko UM to piszcie ula_[at].pl chciałabym wynająć mieszkanie 3-pokojowe w rozsądnej cenie (mnie interesuje oddzielny pokój).
dostałam się na lekarski i miło by było mieszkać z kimś z kierunku, zawsze razem raźniej)
czekam na wiadomości:)
Smoła
Posty: 127
Rejestracja: 8 cze 2009, o 13:22

Re: 1 rok

Post autor: Smoła »

Co mogę polecić pierwszakom to to, żeby brali mieszkania na Grunwaldzie i Jeżycach, a nie np. na Piątkowie czy w stronę Starołęki. Z tego względu, że zamkną Kaponierę (centralne skrzyżowanie w mieście, przez które przejeżdża 11/19 linii tramwajowych) i dojechać właśnie z Piątkowa to będzie kicha.
Awatar użytkownika
an_an
Posty: 92
Rejestracja: 15 maja 2009, o 17:18

Re: 1 rok

Post autor: an_an »

Hmm. Pytanie z gatunku mieszkaniowych Jak sądzicie, jak najlepiej szukać mieszkania? Przez agencję? Czy wystarczy kupić gazetę i działać z ogłoszeniami? I pytanie kolejne ile mniej więcej miesięcznie wynosi Was utrzymanie się w naszym Poznaniu ?
Alibi
Posty: 135
Rejestracja: 20 maja 2012, o 13:31

Re: 1 rok

Post autor: Alibi »

an_an, myślę, że przez agencję się nie opłaca, bo jesli się zdecydujesz to musisz im zapłacić bodaj równowartość miesięcznego czynszu+ VAT. Chyba, że jakieś mieszkanie by Ci się nprawdę spodobało. Ale jest też sporo bezpośrednich ofert, choćby na gumtree.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości