BADANIE LAKARSKIE

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Refi
Posty: 139
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:41

BADANIE LAKARSKIE

Post autor: Refi »

Jako że wiele osób ma pytania i wątpliwości, a ja sama niedawno wariowałam przez ten jeden bezużyteczny świstek papieru, postaram się napisać najważniejsze kwestie odnośnie nabycia tego orzeczenia.

1. Radzę iść do prywatnego lekarza, załatwicie to szybko, najważniejsze, w ciągu jednego dnia no i nie trzeba jeździć do Katowic/Sosnowca czy gdzie te przychodnie się znajdują.
2. Skierowanie działa TYLKO na województwo Śląskie, mnie w Warszawie nikt nie chciał go uzanać, zresztą ŚUM by i tak go na Warszawę nie wystawił.
3. Ja płaciłam 100 zł, ale wiem że generalnie, szczególnie w mniejszych miastach, jest o wiele taniej.
4. Tak, MUSICIE go dostarczyć z kompletem dokumentów, pamiętajcie też o potwierdzeniu zapłaty opłaty rekrutacyjnej, inaczej zostaniecie odesłani z kwitkiem.
5. Jak się idzie na badanie, trzeba mieć przy sobie dowód osobisty, PESEL i znać imiona rodziców

pewnie o czymś zapomniałam, jak coś to pytajcie.
nina94
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2012, o 13:59

Re: BADANIE LAKARSKIE

Post autor: nina94 »

na tym zaświadczeniu lekarskim nie mam wpisanego wydziału ale nawet nie ma niego miejsca na tym, przyjmą mi je? a poza tym wszystko się zgadza.
Awatar użytkownika
Rafau
Posty: 99
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:10

Re: BADANIE LAKARSKIE

Post autor: Rafau »

Mam już zaświadczenie wg wzoru ze strony ŚUM, ale jest wypisane na Zabrze. Jeśli będę przerzucony do Katowic, owo zaświadczenie do niczego się już nie nadaje, czy będzie normalnie przyjęte? Jeśli się gdzieś pojawiło to przepraszam, ale i tak owa informacja w tym wątku się przyda imo. ^^
Awatar użytkownika
sookie
Posty: 27
Rejestracja: 20 lip 2012, o 11:51

Re: BADANIE LAKARSKIE

Post autor: sookie »

na pewno zaświadczenie będzie ważne! Nie ma co sie przejmować ) Poza tym w tym roku przerzucali z Katowic do Zabrza a nie odwrotnie, bo więcej chętnych było do Katowic. Przerzucili 40 osób!
Awatar użytkownika
Refi
Posty: 139
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:41

Re: BADANIE LAKARSKIE

Post autor: Refi »

Rafau pisze:Mam już zaświadczenie wg wzoru ze strony ŚUM, ale jest wypisane na Zabrze. Jeśli będę przerzucony do Katowic, owo zaświadczenie do niczego się już nie nadaje, czy będzie normalnie przyjęte? Jeśli się gdzieś pojawiło to przepraszam, ale i tak owa informacja w tym wątku się przyda imo. ^^

ciekawe pytanie
jesli sami przerzucą to na 100% to będzie przyjęte, jeśli sam się przenosisz to też, bo to ta sama uczelnia.
Awatar użytkownika
Refi
Posty: 139
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:41

Re: BADANIE LAKARSKIE

Post autor: Refi »

nina94 pisze:na tym zaświadczeniu lekarskim nie mam wpisanego wydziału ale nawet nie ma niego miejsca na tym, przyjmą mi je? a poza tym wszystko się zgadza.


w Katowicach sądzę nie przyjmą. moja koleżanka nie miala daty następnego badania i już był problem. więc nawet jeśliby przyjęli, to i tak trzeba iść do lekarza 2 raz.
i na stronie jest wzór, na którym wszystko jest uwzględnione.
moki
Posty: 121
Rejestracja: 21 mar 2012, o 09:33

Re: BADANIE LAKARSKIE

Post autor: moki »

Hmm mi doktor wypisał date po ukończeniu studiów D Ciekawe czy się przyczepią
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: BADANIE LAKARSKIE

Post autor: indiana »

Refi pisze: 2. Skierowanie działa TYLKO na województwo Śląskie, mnie w Warszawie nikt nie chciał go uzanać, zresztą ŚUM by i tak go na Warszawę nie wystawił.

A ja też jestem z mazowieckiego, nawet niedaleko Warszawy, i nie chcieli mnie przyjąć bez skierowania. Panie w rejestracji tłumaczyły to tym, że jaką mają pewność, że ja idę na lekarski, a nie np. na budownictwo? I skąd mamy wiedzieć, jakie są czynniki zagrożenia?!". Oczywiście i tak będę musiała za badania zapłacić, mimo tego skierowanie wymagane. ] Tym samym dziś nic nie udało mi się załatwić i po weekendzie czeka mnie kolejna wyprawa do przychodni.
Awatar użytkownika
Refi
Posty: 139
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:41

Re: BADANIE LAKARSKIE

Post autor: Refi »

indiana pisze:
Refi pisze: 2. Skierowanie działa TYLKO na województwo Śląskie, mnie w Warszawie nikt nie chciał go uzanać, zresztą ŚUM by i tak go na Warszawę nie wystawił.

A ja też jestem z mazowieckiego, nawet niedaleko Warszawy, i nie chcieli mnie przyjąć bez skierowania. Panie w rejestracji tłumaczyły to tym, że jaką mają pewność, że ja idę na lekarski, a nie np. na budownictwo? I skąd mamy wiedzieć, jakie są czynniki zagrożenia?!". Oczywiście i tak będę musiała za badania zapłacić, mimo tego skierowanie wymagane. ] Tym samym dziś nic nie udało mi się załatwić i po weekendzie czeka mnie kolejna wyprawa do przychodni.

odpowiedź jest prosta: mają za dużo pieniędzy.
czynniki są podane na stronie ŚUM.
Jeśli chcesz, mogę podać Ci adres przychodni w Warszawie, w której otrzymasz zaświadczenie w 20 minut, kosztuje to 100 zł.
mlynekt
Posty: 108
Rejestracja: 2 sie 2010, o 18:11

Re: BADANIE LAKARSKIE

Post autor: mlynekt »

Najlepiej wlasnie szukac takiego lekarza ktory o nic nie pyta tylko podbija mowi ile i do widzenia

chyba kazdy takiego zna
najlepiej popytac znajomych, sasiadow, czy znajomych rodzicow
ktorzy zalatwiaja co jakis czas badania czy to do pracy czy jakies inne zaswiadczenia

i chyba im mniejsza przychodnia tym latwiej to zalatwic bo w wiekszych to o wszystko maja problem bo chca byc nie wiadomo jak w porzadku
moki
Posty: 121
Rejestracja: 21 mar 2012, o 09:33

Re: BADANIE LAKARSKIE

Post autor: moki »

Dokładnie mi to zajęło 10 min max, żadnych zbędnych pytań, badań, wypisał i powodzenia na studiach
Awatar użytkownika
milkteam
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2011, o 17:59

Re: BADANIE LAKARSKIE

Post autor: milkteam »

mam pytanie czy to tylko lekarz moze wystawic bo w przychodni u mnie jest specjaslna pilegniarka ktora wystawia te zaswiadczenia?
Awatar użytkownika
Refi
Posty: 139
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:41

Re: BADANIE LAKARSKIE

Post autor: Refi »

milkteam pisze:mam pytanie czy to tylko lekarz moze wystawic bo w przychodni u mnie jest specjaslna pilegniarka ktora wystawia te zaswiadczenia?

może, na Twoją odpowiedzialność. nikt przecież nazwiska i uprawnień przy przyjmowaniu Twoich papierów sprawdzać nie będzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości