Kifoza

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
tommymat
Posty: 24
Rejestracja: 21 cze 2011, o 15:40

Re: Kifoza

Post autor: tommymat »

Zdecydowanie , absolutnie żadnych tradycyjnych brzuszków , żadnych

Są dużo lepsze , a przede wszystkim mniej szkodliwe ćwiczenia , to po pierwsze , po drugie nie zapominaj o grzbiecie ćwicząc brzuszki bo to jeden z głównych błędów. Po trzecie nie radzę wykonywać żadnych ćwiczeń z ulotek . Nie znam Cię i nie mam możliwości i kwalifikacji aby Ci dokładniej pomóc ( nie przez internet ! ) Sprawy przy- i odkręgosłupowe są bardzo śliskie i to co jednym pomaga innym może nawet zaszkodzić tak więc uważaj na wszelkie rady na odległość.

Pozdr
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Kifoza

Post autor: AnnaWP »

Myślę, że najlepiej będzie jeśli skonsultujesz się z ortopedą. To tylko forum, nawet lekarz nie będzie mógł dać Ci porządnej opinii, nie znając przypadku. A wizyta u lekarza nie kosztuje.
tommymat
Posty: 24
Rejestracja: 21 cze 2011, o 15:40

Re: Kifoza

Post autor: tommymat »

-Dominez- pisze:Czyli nie mogę wykonywać żadnych ćwiczeń na mięśnie brzucha? Nawet innych niż brzuszki?
Prawdopodobnie możesz a nawet byłoby wskazane, chodziło mi raczej o to że nie powinieneś wykonywać tradycyjnych brzuszków bo jest to ćwiczenie m.in.bardzo obciążające kręgosłup

Co do filmów to się nie wypowiem. Jedyne co mogę stwierdzić na pewno to to że niektóre ćwiczenia są wykonywane za szybko . Często takie coś może się przerodzić w bezmyślne machanie aż do wyzerowania". Bez odpowiedniego skupienia , bez rady kogoś kto wie jaki skutek ma spowodować dane ćwiczenie łatwo jest zrobić coś źle.

Znajdź kogoś kto się na tym zna lub bardzo konkretnie przestudiuj literaturę i neta zanim zaczniesz coś robić bo łatwo sobie zaszkodzić.

"po drugie nie zapominaj o grzbiecie ćwicząc brzuch bo to jeden z głównych błędów. - wkradł się błąd do poprzedniego postu
Bebrave
Posty: 72
Rejestracja: 7 lip 2011, o 11:51

Re: Kifoza

Post autor: Bebrave »

-Dominez-, ja mam także kifozę i skoliozę. Niestety kifozy nie wyćwiczysz. Od 16 roku życia Twoje plecy zostaną w takim stanie jakim były. Ćwiczenia na skoliozę pomagają utrzymać postawę, podobnie jak na kifozę. Ortopeda powiedział mi, że mogę próbować się prostować, ale w moim przypadku ( mój wiek 18 lat ) spowoduje to tylko przemęczenie mięśni. Próbuj mimo wszystko ! Może mięśnie pomogą Ci się trochę wyprostować, bo na kości jest już niestety za późno.
Lee-Loo
Posty: 31
Rejestracja: 9 lip 2012, o 08:27

Re: Kifoza

Post autor: Lee-Loo »

Możecie mi powiedzieć skąd bierze się kifoza?Mówi się,że to przesiadywanie przed komputerem,ciężkie plecaki,ale z tego co wiem to większość osób w moim wieku siedzi przed komputerem równie często co ja i tyle samo dźwiga do szkoły,więc dlaczego akurat ja mam zaokrąglone plecy?
Bebrave
Posty: 72
Rejestracja: 7 lip 2011, o 11:51

Re: Kifoza

Post autor: Bebrave »

Od siedzenia przy komputerze owszem, tylko że Twoi znajomi zapewne siedzieli przy wyprofilowanym biurku i z odpowiednio dobranym krzesłem. Ja przed komputerem po prostu się garbiłam. Jedną ręką podpierałam się stołu a drugą trzymałam myszkę i tyle wystarczyło. Teraz staram się trzymać prosto, ale kusi by usiąść w wygodniejszej pozycji
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Kifoza

Post autor: AnnaWP »

Na pewno nie jest aż tak źle, zapewniam Cię, że widać różnicę.

A póki co - poza ćwiczeniami zleconymi, pracuj też nad postawą w codziennym życiu, czyli pierś do przodu.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Kifoza

Post autor: AnnaWP »

Może warto zapłacić raz kilka dych, przyjąć się prywatnie, a rehabilitant pokaże co i jak.
Awatar użytkownika
zuza97
Posty: 3
Rejestracja: 6 mar 2014, o 21:49

Re: Kifoza

Post autor: zuza97 »

A wie ktoś może coś o gorsetach ortopedycznych w leczeniu kifozy?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości