książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
ralf101
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2012, o 12:49

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: ralf101 »

Namine pisze:Naprawdę myślisz, że kogoś obchodzi w liceum ile kości ma śródstopie?
No właśnie nie i dlatego zgłupiałem jak to zobaczyłem
calendar2
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2012, o 17:36

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: calendar2 »

Hey mam do sprzedania książki do matury z biologii i chemii Jestem tegoroczną maturzystką. Od października będę studiować stomatologię w Zabrzu ) To książki z których uczyłam się do matury:
Biologia:
1. Ewa Pyłka- Gutowska, Biologia w pytaniach i odpowiedziach- Repetytorium maturzysty’’ MAC Edukacja(częściowo wypełnione ołówkiem)- 14 zł
2. P. Kawa, Biologia Matura 2010 Testy’’ Operon (częściowo wypełnione ołówkiem)- 10zł
3. Maciej Mamiński, Biologia Testy’’ Wydawnictwo Piątek Trzynastego (częściowo wypełnione ołówkiem)- 9zł
4. M. Bekas i inni, Biologia matura na 100%’’ Arkusze maturalne. Wydawnictwo szkolne PWN(częściowo wypełnione ołówkiem)- 10zł
5. H. Skrzypczak i inni, Biologia matura na 100%’’ Zbiór zadań. Wydawnictwo szkolne PWN (częściowo wypełnione ołówkiem)- 12zł
6. Biologia Matura 2011 vademecum’’ Operon- 25 zł
7. Andrzej Persona Biologia wybór testów’’ (wydanie jednotomowe) Wydawnictwo Medyk (stan bdb brak śladów użytkowania)- 30zł
8. D. Witowski Biologia zbiór zadań 2002-2011 tom 1’’ Oficyna Wydawnicza Nowa Matura, (częściowo wypełnione ołówkiem)- 16zł
9. D. Witowski Biologia zbiór zadań 2002-2011 tom 2’’ Oficyna Wydawnicza Nowa Matura- (częściowo wypełnione ołówkiem)- 16zł
10. E. Pękała Biologia z nami zdasz!’’ (arkusze maturalne) Videograf II(częściowo wypełnione ołówkiem)- 5 zł
11. M. Wilk i inni, Biologia zbiór zadań’’ Matura edycja 2011 Wydawnictwo szkolne Omega(częściowo wypełnione ołówkiem)- 14 zł
12. J. Kujawska-Tomasik Biologia Nowa Matura-zadania’’ Park Edukacja( brak zakreśleń ołówkiem) - 14zł
Chemia:
1. M. Hoffmann i inni Chemia Kompendium’’ Świat Książki- stan bdb 25zł
2. D. Witowski Chemia zbiór zadań 2002-2009 tom 1’’ Oficyna Wydawnicza Nowa Matura ( brak śladów użytkowania, zero zakreśleń ołówkiem) - 15zł
3. D. Witowski Chemia zbiór zadań 2002-2009 tom 2’’ Oficyna Wydawnicza Nowa Matura ( brak śladów użytkowania, zero zakreśleń ołówkiem) - 15zł
4. Andrzej Persona Chemia wybór testów’’ tom 1 i 2 Wydawnictwo Medyk, stan bdb- jeden tom 15zł, oba tomy 28zł
5. K. Pazdro Zbiór zadań z chemi’’ Oficyna Edukacyjna- 14zł
6. B. Kupis i inni, Chemia zbiór zadań’’ Matura edycja 2010 Wydawnictwo szkolne Omega- 15zł
7. S. Hejwowska i inni, Chemia 1 zbiór zadań zakres podstawowy i rozszerzony’’, Operon stan bdb- 10zł
8. S. Hejwowska i inni, Chemia 2 zbiór zadań zakres podstawowy i rozszerzony’’ Operon stan bdb- 10zł
9. S. Hejwowska i inni, Chemia 3 zbiór zadań zakres podstawowy i rozszerzony’’ Operon stan bdb- 10zł
Możliwy odbiór osobisty lub wysyłka poczta za dodatkową opłatą.
Pozdrawiam, calender2
Kontakt najlepiej prv )
Dawidfw
Posty: 30
Rejestracja: 17 lip 2012, o 09:27

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Dawidfw »

Witam serdecznie!
Mam pytanie odnośnie zakupu zbioru zadań - Tydzień po tygodniu do biologii. Czy waszym zdaniem książka warta jest swojej ceny, czy w miarę przygotuje na maturę?
emi_emi
Posty: 61
Rejestracja: 1 lip 2011, o 07:54

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: emi_emi »

Tak, to dobra książka, ale arkusze na końcu chyba trochę za trudne na maturę, ale nie zaszkodzi przecież.
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Lika »

Hej. W przyszłym roku zamierzam pisać maturę rozszerzoną z biologii i chemii, bowiem chcę dostać się na kierunek lekarski. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że obecnie jestem w klasie o profilu humanistycznym, w tym roku szkolnym zakończyła się moja przygoda z biologią (która była prowadzona beznadziejnie, na lekcjach nie uczyliśmy się prawie nic). Zamierzam sama przygotować się do rozszerzonej matury z tego przedmiotu, zaczęłam już trochę naukę, ale nie do końca wiem z czego mam się uczyć. Posiadam w domu vademecum maturalne OPERONU (wiem, że do rozszerzenia to zdecydowanie za mało), Biologię ze Ślimakiem (wydanie z 1994 r.) i przez pewien czas miałam w posiadaniu biologię Villego, więc zrobiłam z niej trochę porządnych notatek, ale generalnie nie zamierzam się w nią zaopatrywać. W jakie książki powinnam się zaopatrzyć, by sama przez rok się dobrze przygotować? I co sądzicie o ślimaku? Jest już bardzo nieaktualny, czy warto od czasu do czasu do niego zajrzeć?
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Sofia »

Hej, byłąm dokładnie w takiej sytuacji jak ty, tyle że mnie czeka poprawka
A więc tak:
Biologia: tutaj polecają przede wszystkim Bukałę i ja się pod tym podpisuję, materiał jest świetnie wytłumaczony. Repetytorium PWN (to żółte) także jest fajne na szybkie powtórki . Zadania Bukały także są dobre.
Chemia: tutaj polecam zestaw z którego ja korzystałam, czyli 1 i 2 częśc Rożaka, oraz chemia organiczna Danikiewicza. Z zadań to koniecznie Pazdro i Persona.
To taki zestaw podstawowy, jak będziesz czuła że to za mało zawsze możesz sobie coś dokupic
________

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: ________ »

W jakie książki powinnam się zaopatrzyć, by sama przez rok się dobrze przygotować?
do nauki biologii od 0 polecam Ci podreczniki wszpwn, fajnym językiem wszystko opisane, miło się go czyta, tak to żółte repetytorium pwn też jest dobre do szybkich powtórek. No nie wiem, ja bym sie bała sie uczyc do matury z książki z 1994, nie boisz się że zawiera błędy? Jednak do matury bezpieczniej jest sie chyba uczyc z podrecznikow licealnych z obecnej podstawy programowej. Ale jak Ci sie go dobrze czyta, to czytaj.

Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Lika »

Właśnie tego się obawiam, dlatego staram się do niej nie zaglądać, ale niektóre schematy ma bardzo ładnie rozrysowane.
Hellades
Posty: 112
Rejestracja: 30 lip 2010, o 00:18

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Hellades »

Lika pisze:Hej. W przyszłym roku zamierzam pisać maturę rozszerzoną z biologii i chemii, bowiem chcę dostać się na kierunek lekarski. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że obecnie jestem w klasie o profilu humanistycznym, w tym roku szkolnym zakończyła się moja przygoda z biologią (która była prowadzona beznadziejnie, na lekcjach nie uczyliśmy się prawie nic). Zamierzam sama przygotować się do rozszerzonej matury z tego przedmiotu, zaczęłam już trochę naukę, ale nie do końca wiem z czego mam się uczyć. Posiadam w domu vademecum maturalne OPERONU (wiem, że do rozszerzenia to zdecydowanie za mało), Biologię ze Ślimakiem (wydanie z 1994 r.) i przez pewien czas miałam w posiadaniu biologię Villego, więc zrobiłam z niej trochę porządnych notatek, ale generalnie nie zamierzam się w nią zaopatrywać. W jakie książki powinnam się zaopatrzyć, by sama przez rok się dobrze przygotować? I co sądzicie o ślimaku? Jest już bardzo nieaktualny, czy warto od czasu do czasu do niego zajrzeć?
Z biologii się nie wypowiem, bo się przygotowywałem do olimpiady, a nie matury. Z chemii podręczniki Rożaka (3 części) + zbiory Witowskiego pozwoliły mi uzbierać 90%. Zbiory Operona są też w miarę dobre, lecz prawie z nich nie korzystałem. Zbiór Pazdro możesz sobie darować, jak dla mnie strata pieniędzy (no chyba, że kupisz sobie jeszcze odpowiedzi do niego, bo bez nich to nawet nie wiesz, czy dobrze zadanie zrobiłaś ).
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Lika »

Z chemii podręczniki Rożaka (3 części) + zbiory Witowskiego pozwoliły mi uzbierać 90%. Zbiory Operona są też w miarę dobre, lecz prawie z nich nie korzystałem. Zbiór Pazdro możesz sobie darować, jak dla mnie strata pieniędzy (no chyba, że kupisz sobie jeszcze odpowiedzi do niego, bo bez nich to nawet nie wiesz, czy dobrze zadanie zrobiłaś ).

Słyszałam właśnie, że zbiory Witkowskiego są dobre. Jeśli chodzi o Pazdro, to mam go w domu, bo działałam na nim w liceum i większość zadań potrafię zrobić z niego.

A co myślicie o zbiorze zadań z chemii wyd. Omega? Ktoś mi go polecił, a z Was korzystał ktoś? Kupić Omegę i Witkowskiego, czy wystarczy jedno?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: zoo_ »

Lika, Witowskiego*
Hellades
Posty: 112
Rejestracja: 30 lip 2010, o 00:18

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Hellades »

Lika pisze:
A co myślicie o zbiorze zadań z chemii wyd. Omega? Ktoś mi go polecił, a z Was korzystał ktoś? Kupić Omegę i Witkowskiego, czy wystarczy jedno?
O tak, Omegę polecam bardzo. Co prawda nie miałem tego zbioru na własność", jedynie pożyczony. W zbiorze tym było zadanie nietypowe, bardzo podobne do zadania numer 14 z tegorocznej matury. Jak sobie włączysz arkusz, to w zadaniu tym na maturze była wyjaśniona zależność między mocą kwasów i zasad Bronsteda, jednak na maturze, w stresie, nie zawsze rozumiemy w całości treść zadań. W Omedze było zadanie, w którego treści było napisane: moc kwasów Bronsteda jest odwrotnie proporcjonalna do mocy sprzężonych z nimi zasad (czy jakoś tak). Zapamiętałem sobie tę zależność, robiąc zadanie z Omegi i dzięki temu, na maturze nie musiałem zapoznawać się z tekstem źródłowym, aby to zadanie wykonać prawidłowo. Generalnie zauważyłem, że w zbiorze Omegi jest dużo zadań z tekstem źródłowym, czyli tym, co od 2 lat jest nieodzowną częścią matury z chemii, więc po Witowskim najbardziej chyba polecam zbiór Omegi.
Z perspektywy czasu, szkoda, że go nie kupiłem - może byłoby więcej niż 90% na maturze.
________

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: ________ »

A co myślicie o zbiorze zadań z chemii wyd. Omega? Ktoś mi go polecił, a z Was korzystał ktoś? Kupić Omegę i Witkowskiego, czy wystarczy jedno?
a jaki kolor okladki? omega to dobre wydawnictwo, mysle ze warto. Mialam zbior z omegi taki zielony i byly w nim ciekawe zadania, aczkolwiek bardziej mi sie przydal Witowski. Mialam jeszcze z omegi taki bialy zbior zbior cwiczen i doswiadczen ale ani razu go nie otworzylam, takze ciezko mi powiedziec czy warto. witowski to must have. ale z tego wszystkiego najwazniejsze sa i tak arkusze, ktore mozna sciagnac za darmo z neta
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości