Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Jaenelle
Posty: 142
Rejestracja: 24 maja 2011, o 16:01

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Jaenelle »

sylwia1508, nie sądzę. Nawet jak nie zdasz anatomii we wrześniu to spokojnie idziesz na drugi rok, tylko, że oprócz zajęć na drugim roku chodzi się na anatomię.
anetto
Posty: 8
Rejestracja: 25 lip 2012, o 20:39

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: anetto »

Witam.

Szukam pokoju 1-osobowego w Lublinie. Jestem świeżo upieczoną studentką 1 roku fizjoterapii na UM . Pochodzę z woj. podkarpackiego. Jeśli ktoś także szuka mieszkania lub osób, to bardzo prosiłabym o kontakt na:
-PW
-e-mail: charloo-[at].pl

Pozdrawiam
________

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: ________ »

Jaenelle pisze:sylwia1508, nie sądzę. Nawet jak nie zdasz anatomii we wrześniu to spokojnie idziesz na drugi rok, tylko, że oprócz zajęć na drugim roku chodzi się na anatomię.
nie wiedzialam. wiem, ze cos takiego praktykowane jest na innych uczelniach medycznych przez studentow z kampani wrzesniowej, sadzialam ze i w Lublinie rowniez.

Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Dudek »

nie no LEP trzeba zdać po stażu (13mc) chyba nie można wcześniej (zresztą też kapke samobója by tym sobie można bylo strzelić). Miejsc od zawsze jest 230 i tyle samo u was w rekrutacji jest. Przyjęli teraz mniej bo jakby im sie każdy zapisał z tej dzisiejszej listy by im pewno z 20os za dużo wyszlo i co wtedy? A wiedzą z doświadczenia, że się jeszcze poprzesuwa. Mi się wydaje, że 170 i wysoki wyniki z biologii to będzie końcówka.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: David »

Za czasów LEPu (ostatni odbędzie się we wrześniu) można go było zdać (lub nie) będąc jeszcze na stażu podyplomowym (a właściwie przed jego rozpoczęciem- bo zaczyna on się bodajże w październiku/listopadzie) aczkolwiek nie był to prikaz.

Co do miejsc na lekarski- limit jest mniejszy jedynie w Krakowie, ogólna liczba miejsc na kierunek lekarski nawet się zwiększyła w stosunku do lat ubiegłych- porozkładało się to na uczelniach typu SUM czy WUM.

Co do progów- niestety ten rok jest rokiem progów wysokich. Nie ma się co sugerować że w zeszłym roku próg wyniósł 166. Powiedziałbym, że to raczej zeszły rok był wyjątkowy a nie obecny- w Lublinie w latach wcześniejszych próg oscylował wokół 170 pkt. i więcej, więc -niestety- jeśli ktoś uważa że próg w Lublinie zamknie się tak jak zeszłoroczny na 166 pkt., to jest to niestety marzenie ściętej głowy. Już po pierwszej liście było widać, że próg był wyższy niż zeszłoroczny pierwszy próg.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w rekrutacji mimo wszystko! Sam dostałem się na lekarski dopiero za trzecim razem, wiem jak smakuje gorzki smak oczekiwania. Trzymam kciuki!
Dawid
lykorz
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Dudek »

David jak to ostatni LEP? To nie znoszą go dopiero dla rocznika 93?

PS. Mecz Chelsea oglądasz, że o tej godzinie jeszcze na forum (czy skończyłeś oglądać Liverpool-Roma?)?
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: ebedziebe »

Patrząc na to że , z biegu rozwiązałem sobie w domu arkusz maturalny z biologi który mnie zadziwił swoją łatwością.Próg powinien być bardzo wysoki a utrzymuje się tylko lekko powyżej charakterystycznego dla lublina z lat gdzie była dużo trudniejsza matura
phiphiphi
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2012, o 15:30

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: phiphiphi »

Dudek pisze:David jak to ostatni LEP? To nie znoszą go dopiero dla rocznika 93?
Ten rok jest rokiem ostatnich lepów, potem studenci tego 5 roku (czyli ci którzy maja 6 w przyszłym roku) zdają lek.
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: indiana »

ebedziebe pisze:Patrząc na to że , z biegu rozwiązałem sobie w domu arkusz maturalny z biologi który mnie zadziwił swoją łatwością.Próg powinien być bardzo wysoki a utrzymuje się tylko lekko powyżej charakterystycznego dla lublina z lat gdzie była dużo trudniejsza matura
Ciekawe, czy mówiłbyś tak samo, gdyby Twój arcyłatwy arkusz z biologii został sprawdzony przez zgorzkniałego egzaminatora. ]
Awatar użytkownika
consolida
Posty: 137
Rejestracja: 7 lip 2012, o 16:09

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: consolida »

indiana stres też robi swoje. Ludzie zapominają najważniejsze rzeczy i przez to tracą punkty. Mnie też to się zdarzyło, ale na maturze z chemii.
Lunna
Posty: 77
Rejestracja: 13 sie 2011, o 20:16

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Lunna »

Może ktoś tutaj wie , czy jeśli łacina i w-f mają być fakultetami teraz, to będzie możliwość zwolnienia z nich (tzn. przepisania)?
Lunna
Posty: 77
Rejestracja: 13 sie 2011, o 20:16

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Lunna »

Może ktoś tutaj wie , czy jeśli łacina i w-f mają być fakultetami teraz, to będzie możliwość zwolnienia z nich (tzn. przepisania)?
Awatar użytkownika
consolida
Posty: 137
Rejestracja: 7 lip 2012, o 16:09

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: consolida »

Na forum rocznikowym ktoś pisał, że z przepisaniem się nie ma problemu. Trzeba chodzić na jeden z nich (lub oba)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości