Lekarski czy wojskowy lekarski?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
MaciekG
Posty: 105
Rejestracja: 31 sie 2010, o 16:37

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: MaciekG »

Mam pytanie co do testów sprawnościowych.Jak to jest, czy ten test wystarczy tylko zaliczyć ? - Bo słyszałem różne opinie. Nie wiem dokładnie jak to wygląda, czy oni wybierają określoną liczbę osób z najlepszymi wynikami, przesyłają listę do Łodzi i tam już z tych osób rekrutują na podstawie matur ? Jeśli ktoś wie jak to dokładnie wygląda bardzo bym prosił o odpowiedź.
Awatar użytkownika
milkteam
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2011, o 17:59

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: milkteam »

Ostatnio czytałam jakieś forum absolwentów MONu i wynikało ze ich byie lekarzem ogranicza sie do pisania paierów na jakims zadupiu że o braku mozliwości zrobienia specjalizacji nie wspomne. Dlatego mma pytanie do tarszych roczników z woj-lek czy jesli po 3 roku nie chce sie podpisywac tej umowy do dsdalej jest tak jak na zwykłym lekarski jak ze specjalizacja nie robia problemów? boje sie ze pojde na woj-lek i nie zrobie specy albo bede robić 15 lat:O bo i takie przypadki były.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: attyde »

jak nie podpiszesz, to nie ma żadnej różnicy w ubieganiu się o specjalizacje zwłaszcza, że teraz od 1. roku są te miejsca sponsorowane przez MON.
podchorazy
Posty: 2
Rejestracja: 8 maja 2012, o 21:04

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: podchorazy »

Po 3 roku nie trzeba podpisywac zadnej umowy z wojskiem, kiedys byla taka mozliwosc po 3 roku wlasnie, obecnie umowy podpisuje sie juz na 1 roku, w tamtym jeszcze byly rekrutacje na kolejnych-w tym roku nie ma. Jak nie podpiszesz umowy to studiujesz normalnie i specjalizacje wybierasz w zaleznosci od wynikow z LEPu (wojlek nie moze sie neistety pochwalic dobrymi wynikami) i znajomosci.
Awatar użytkownika
n0id3ntity2
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 20:20

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: n0id3ntity2 »

Witam, jako że progi na stomatologię, którą planowałam studiować daleko odbiegają od moich wyobrażeń chciałam zapytać o profil wojskowo-lakarski.
1. Czy taki kierunek jest tylko w Łodzi?
2. Od jakiegos czasu jest dodatkowo 70 miejsc finansowane przez MON. Czy jeśli dostane się dopiero z listy dodatkowej, a nie w pierwszej setce to jestem normalnie na usługach wojska?Czy wtedy i tak mogę sobie wybrać, czy to będe lekarzem wojskowym czy cywilnym?
3. Czy zdanie jest na cywilnym choć odrobine prostsza niż na normalnej medycynie?
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Grzybu123 »

n0id3ntity2 pisze:Witam, jako że progi na stomatologię, którą planowałam studiować daleko odbiegają od moich wyobrażeń chciałam zapytać o profil wojskowo-lakarski.
1. Czy taki kierunek jest tylko w Łodzi?
2. Od jakiegos czasu jest dodatkowo 70 miejsc finansowane przez MON. Czy jeśli dostane się dopiero z listy dodatkowej, a nie w pierwszej setce to jestem normalnie na usługach wojska?Czy wtedy i tak mogę sobie wybrać, czy to będe lekarzem wojskowym czy cywilnym?
3. Czy zdanie jest na cywilnym choć odrobine prostsza niż na normalnej medycynie?
1. Tak
2. Tutaj jest rekrutacja prowadzona we Wrocławiu w szkole oficerskiej. Jeśli rekrutujesz się przez Umed to studiujesz cywilnie, z limitów ministerstwa zdrowia - a więc z wojskiem poza przedmiotami nie masz nic wspólnego
3. Kiedyś tak było, teraz to się zmienia. Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć na te pytanie.
Awatar użytkownika
n0id3ntity2
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 20:20

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: n0id3ntity2 »

[quote="Grzybu123"]Jeśli rekrutujesz się przez Umed to studiujesz cywilnie, z limitów ministerstwa zdrowia - a więc z wojskiem poza przedmiotami nie masz nic wspólnego[quote="n0id3ntity2"]

mowiac, że rekrutuje się przez Umed masz na myśli to, że dostałam sie w pierwszej setce tak? czyli jak z monu sie dostane wiec te 60 miejsc to musze byc zwiazana z wojskiemczy moge byc na cywilnym? wybaczcie ale chce, by wszystko bylo dla mnie jasne
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Grzybu123 »

mowiac, że rekrutuje się przez Umed masz na myśli to, że dostałam sie w pierwszej setce tak?

Mam na myśli, że rekrutujesz się przez Umed. Inaczej mówiąc - jeśli nie brałeś udziału w rekrutacji w szkole oficerskiej we Wrocławiu nie idziesz do wojska.

Pozdrawiam.
mixxx
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:01

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: mixxx »

Hej
Chciałabym odświeżyć trochę ten temat. Przeczytałam całe forum i dzięki wszystkim za info i czas poświecony. Informacje przez was podane bardzo mi pomogły w podjęciu pierwszych kroków .
Z mojej strony nasuwa sie pare pytań . Moja sytuacja przestawia sie tak: jestem kobieta i chce startować na wydział lekarsko- wojskowy[/color]. Mam tylko jedna wadę, zawsze patrzę w przyszłość. Mam pare pytań:
1. załóżmy ze nie podpisuje kontraktu z MON-em. Kończę 6 lat nauki, robię specjalizacje. Podpisuje z MON-em kontrakt. Jak sytuacja obecna wygląda? Czy rzucają mnie po Polsce? Czy praca niewdzięczna? Ile sie zarania ( nie chodzi mi o jakieś duże stawki, wystarczy na początek 1,5k)? Czy w obecnej sytuacji dają mieszanie? Rzucają na misje do Afganu itp? Czy jeśli podpisze z nimi kontrakt na np 5 lat wygasa mi i nie chce z nimi przedłużać czy mogę swobodnie sie wycofać i pracować jako znowu cywil bez żadnych uszczerbków?
Proszę bardzo o pomoc w tych pytaniach bo trudno znaleźć na nie odp
siemasz123
Posty: 24
Rejestracja: 31 sie 2011, o 12:50

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: siemasz123 »

A jak wyglada sprawa jesli jestem na kierunku lekarsko-wojskowym(normalnym nie finansowanym przez MON) podpisalem umowe na pierwszym roku studiow i jak to wyglada, mianowicie:
1 Czy wtedy dostaje żołd podczas studiowania ?
2 Rozumiem ze wtedy otrzymuje dodatkowo tytul oficerski po ukonczeniu studiow, ale czy:
2 a) Musze po ukonczeniu uczelni isc do pracy do wojska czy moge pojsc normalnie do pracy jako lekarz cywilny (zakladam ze trzeba isc do wojska skoro sie podpisalo z nimi umowe no ale chcialbym zeby ktos to wyjasnil)
2 b) Jesli jest obowiazek pracy w wojsku to jaki okres czasu i czy np: jest mozliwosc pracy na drugim etacie normalnie w szpitalu jako cywilny.
Dziekuje z gory za odpowiedzi
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: promyczek14175 »

To ja też z pytaniami (moze ktos odpowie)
1. Czym sie różnie,że finansowane przez MON od niefinansowanego przez MON?
2. Gdzieś słyszałam, że można nawet studiując obojętnie gdzie nie na woj-leku podpisać z wojskiem cyrograf i oni będą utrzymywać delikwenta przez cały okres studiow w układzie następującym: za rok utrzymania ty nam odsłużysz 2 lata
3. Czy grupa inwalidzka dyskwalifikuje? (mam astmę i z tarczycą)
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Grzybu123 »

siemasz123, 1 było 2 a było b takie na jaki podpiszesz umowę promyczek14175, 1 było 2 tak było, ale i tak przenosili studenta do Łodzi na Wojlek 3 wymgana jest kategoria wojskowa A - jej wymogi można znaleść w internecie

Żeby nie było - nie trzeba szukać w google tylko w tym temacie.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: promyczek14175 »

dzięki Grzybu123 to czyli z Twj wypowiedzi wynika ze nie można sie zacyrografowac z wojskiem? nie do konca zrozumialam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości