Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
esdream
Posty: 365
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:32

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: esdream »

dziekuje bardzo!:)
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: per_pedes »

niestety. to by bylo na tyle mojej przygody z CMUJ:
"nieprzyjęty z powodu braku miejsc"
likecrazy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2012, o 12:30

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: likecrazy »

czy to oznacza, że to JUŻ definitywny koniec rekrutacji na cmuj? nie będzie żadnych dodatkowych terminów?
złodziejka_książek
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2012, o 21:25

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: złodziejka_książek »

per_pedes a gdzie się w takim razie wybierasz? Dużo Ci brakuje? Pewnie kilka osób jeszcze odpadnie we wrześniu.
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: per_pedes »

z&#x142odziejka_ksi&#x105&#x17Cek pisze:per_pedes a gdzie się w takim razie wybierasz? Dużo Ci brakuje? Pewnie kilka osób jeszcze odpadnie we wrześniu.
nie wiem czy przyjeli tych co mieli 274 czy nadal stoi na 275 (bo juz nawet takiej informacji nie widze na swoim koncie), ja mam 273 i juz kalkuluje jak sie da: jest 20 osob z wynikiem 274. wiec tyle mi brakuje. ale skoro jest wpisanych 230 osob jak ktos pisal, to nie ma szans:(
gdzie sie wybieram ja juz studiuje na UJ i za nic w swiecie nie zrezygnuje z tych studiow . sprobuje za rok, jak nie to za dwa lata spadam do wawy, poznania albo bialegostoku (nie chce robic z siebie ofiary ale na wiekszosci uczelni nawet w tym roku moj wynik byl wystarczajacy zeby sie dostac), wtedy juz nic nie bedzie mnie trzymalo w krakowie. no, chyba ze otworza mi magisterke:D
poprawiac matury nie bede:P
likecrazy pisze:czy to oznacza, że to JUŻ definitywny koniec rekrutacji na cmuj? nie będzie żadnych dodatkowych terminów?
nie wiem, ale na to wyglada:(
jesli ktos sie orientuje jak to bylo w zeszlym roku, czy ci do ktorych dzwonili pod koniec wrzesnia mieli napisane lista rezerowa czy tez ze nie zostali przyjeci co maja napisane osoby z wynikiem 274 (jesli wgl jeszcze sprawdzaja erk w krk i sa na tym forum:))
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: BlaBlues »

per_pedes, ja również mam 274 p. na UJ i własnie dzisiaj z ciekawości zajrzałam na ERK i rzeczywiście - nieprzyjęta z powodu braku miejsc. Według ich rankingu byłam 17 osobą na liście rezerwowych przy progu 275 p. Ale mam już miejsce w łodzi, więc się tak nie przejmuję, bo nawet gdybym się dostała, to i tak bym zwolniła miejsce, bo stwierdziłam, że będę za daleko od domu, a tegoroczny program na lekarski to po prostu killer. gdybym wyjechała w październiku, to wróciłabym pewnie dopiero w grudniu, więc raczej podziękuję
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: per_pedes »

BlaBlues pisze:per_pedes, ja również mam 274 p. na UJ i własnie dzisiaj z ciekawości zajrzałam na ERK i rzeczywiście - nieprzyjęta z powodu braku miejsc.
dzieki za info.
Awatar użytkownika
choinka_91
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2009, o 16:20

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: choinka_91 »

qabix pisze:Otóż to a Ty choinka_91 jesteś w Kato czy Krk? Znaczy studiowałaś w Katowicach?
Ja jestem po roku w Kato.nie chcialam isc do krk.moze mi sie odmieni jak dam nura w kliniki.i zaczne porownywac gdzie sie wiecej naucze,oczzywiscie z relacji znajomych.narazie dobrzemi w Kato:)

[ToJa]
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2012, o 19:07

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: [ToJa] »

Wie ktoś może jaki był przelicznik i jakie przedmioty brano pod uwagę na CMUJ na kierunku lekarskim? Zastanawia mnie to bo niektórzy piszą tu że mieli 274 itp i im trochę zabrakło a przy tej liście przyjętych którą ktoś wrzucił jest np. napisane 100,00 albo 97,66 itd. i nie wiem za bardzo o co cho.
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: iglo »

Pod uwagę były brane:
Biologia-rozszerzona
Chemia-rozszerzona
Fizyka-rozszerzona lub matematyka podstawowa

Przelicznik 1:1

W sumie 300 pkt Punkty dzieli się przez 3 i te np. 97,66 to srednia z tych 3 przedmiotow
[ToJa]
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2012, o 19:07

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: [ToJa] »

dzięki, a żadnych dodatkowych punktów za coś nie było przyznawanych? i czy wiecie może jakie olimpiady i na jakim szczeblu coś dawały?
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: iglo »

Punktów dodatkowych nie było, a co do olimpiad to są wypisane na stronie uj bo dużo ich było i większość niemających związku z medycną
Radian
Posty: 16
Rejestracja: 17 lip 2012, o 13:34

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: Radian »

Jeśli chodzi o olimpiady, to:

Olimpiada Biologiczna
Olimpiada Chemiczna
Olimpiada Fizyczna
Olimpiada Matematyczna
Olimpiada Innowacji Technicznych
Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej
Olimpiada Wiedzy Technicznej
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości
Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności
Olimpiada z Astronomii i Astrofizyki
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Za laureata ma się maxa punktów (300), a za finaliste maxa z biol+chem lub z matmy(lub fizy) w zależności od olimpiady.

Jak jeszcze olimpiada chemiczna, biologiczna, fizyczna spoko, wiedzy o żywieniu i żywności i matematyczna można naciągnąć. ale reszta? Umiejętności budowlane? wiedza elektroniczna?.Trochę to dziwne. Z całym szacunkiem dla finalistów i laureatów tych olimpiad oczywiście.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 46 gości