ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Karolajn18 »

Czy ktos wie cos na temat 5 listy, to juz pewne, ze bedzie we wrzesniu? Na stronie nic nie ma na ten temat. A poza tym czy 5 bedzie juz ostateczna? Mam 165 i nie jestem pewna czy z 5 dostalabym sie na stomatologie /
mgrey7
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2011, o 12:37

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: mgrey7 »

malinowa08 pisze:Już wszystko wiem) dzięki za odpowiedź
nie mam super dużo- 155/ dlatego myślę o niestacjonarnych. A Ty też może startujesz?
To skoro wiesz, jak należy załatwić sprawę z tym zaświadczeniem, to proszę o informację
Awatar użytkownika
Corpus_Pineale
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, o 11:33

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Corpus_Pineale »

Rafau pisze:Spytano czy bylem szczepiony kiedykolwiek na to, powiedzialem ze w dziecinstwie. Pan powiedzial ze w takim razie dostane szczepionke przypominajaca"
Polecam najpierw sprawdzić poziom przeciwciał anty hbs żeby się niepotrzebnie nie kłuć
Awatar użytkownika
Refi
Posty: 139
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:41

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Refi »

Rafau pisze:
david1093 pisze:Tak sobie mysle bo kiedys cos pisal ze ejszcze jest potrzebna juz po przyjeciu jakas ksiazeczka epidemiologiczna i jakies szczepienia.

Czy ktos kto wie co to dokladnie trzeba i wjakich terminach po przyjeciu moglby napisac?

Co prawda jeszcze mnie nei przyjeli ale jak mnie przyjma we wrzesniu to moze sie okazac za malo czasu zeby za tym chodzic a katowcic/zabrza nie znam wiec wolalbym takie rzeczy wyzalatwiac w swej rodzinej miescinie wczesniej:D
Ksero owej ksiazeczki trzeba bedzie doniesc do dziekanatu wraz z oryginalem przed 30.09. Przed 30.09 trzeba przyniesc zaswiadczenie o przebytym szczepieniu p/zoltaczce wszczepiennej typu B - kserokopia do dokumentow - ori do wgladu i ksiazecze wojskowa(mialem dzis, ale na nic sie zdala)

Ja jakimś fuksem dostalam kartę szczepień, ale przychodnie mają prawnie zabronione ich wydawanie, więc najlepiej wziąć takie zaświadczenie ze było się szczepionym. (rocznik 93 miał już obowiązkowe szczepienia.)
Awatar użytkownika
Carlota
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 10:09

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Carlota »

Corpus_Pineale pisze:
Rafau pisze:Spytano czy bylem szczepiony kiedykolwiek na to, powiedzialem ze w dziecinstwie. Pan powiedzial ze w takim razie dostane szczepionke przypominajaca"
Polecam najpierw sprawdzić poziom przeciwciał anty hbs żeby się niepotrzebnie nie kłuć
Anty hbs warto zrobić, bo czasami w dziekanacie chcą to też mieć. Nie wiem od czego to zależy, bo u niektórych nie przyjmowali bez tego, a u innych się nawet o to nie pytali. Jeśli nie chcecie potem biegać po przychodniach w Katowicach, to zróbcie sobie,a warto, bo przynajmniej będziecie wiedzieć, czy musicie się brać szczepionkę przypominającą czy nie. A tak nawiasem to w tamtym roku książeczkę sanepidowską i szczepienia większość ludzi przynosiła do dziekanatu w listopadzie
Awatar użytkownika
xunia77
Posty: 11
Rejestracja: 7 lip 2010, o 12:11

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: xunia77 »

A ja właśnie poszłam do przychodni (chociaż miałam robione te szczepienia 5 i 6 lat temu) i zrobiła mi pielęgniarka szczepionkę przypominającą i wypisała zaświadczenie na te wszystkie szczepienia, więc myślę, że powinno być okej.
malinowa08
Posty: 12
Rejestracja: 23 lip 2012, o 20:36

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: malinowa08 »

To skoro wiesz, jak należy załatwić sprawę z tym zaświadczeniem, to proszę o informację [/quote]

Jeżeli starasz się również na stomatologię dzienną na tej samej uczelni (czyli naszym ŚUM-ie ) to oni mają już u siebie takie zaświadczenie, że się nie dostałaś. ALE dzwoniłam też do innej uczelni, na którą też się rejestrowałam i bez problemu mogą wystawić takie zaświadczenie.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Izuzet »

Hej wszystkim. Złożyłam dokumenty i jestem oficjalnie przyjęta zatem uważam to za powód do pochwalenia się. (szczególnie, że zaliczyłam jednego dnia 720 km w obie strony) ]

Pozdrawiam moich przyszłych kolegów z roku
zetuzetia
Posty: 341
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 20:23

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: zetuzetia »

Izuzet pisze:Hej wszystkim. Złożyłam dokumenty i jestem oficjalnie przyjęta zatem uważam to za powód do pochwalenia się. (szczególnie, że zaliczyłam jednego dnia 720 km w obie strony) ]

Pozdrawiam moich przyszłych kolegów z roku
o jak miło, jesteśmy już koleżankami ze studiów
jak wrażenia z Zabrza?:P
eschtin
Posty: 66
Rejestracja: 14 mar 2012, o 18:39

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: eschtin »

Właśnie też jestem ciekawa jak osoby spoza Śląska reagują na Zabrze Witam koleżanki! Btw jak wygląda sytuacja na leku? ile jest miejsc wolnych na chwilę obecną?
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Izuzet »

eschtin koło 46, niezbyt dokładnie policzyłam, bo już mi się nie chciało

Wrażenia z Zabrza. Zacznijmy od tego, że moją podróż rozpoczęłam o 3 w nocy, a kierował autem mój tata, który zlitował się nade mną i zawiózł mnie na miejsce, żebym nie tłukła się pociągiem przez 13 godzin (tak, nocny, innego nie ma bez przesiadek, a przesiadka powoduje u mnie ból głowy) no i jedziemy, jedziemy. Trzy godziny później wielka masakra w Kielkach, znowu jedziemy, jedziemy, no i nagle Śląsk. Kawałek autostrady nawet, jedziemy jedziemy, nagle Bytom, potem nic nic nic nic i światła i nagle Zabrze. Tak ni z gruchy ni z pietruchy. A moje wrażenia? Nie dosyć, że miasto nagle pojawia się znikąd, to macie te przerażające tramwaje z którymi nie wiadomo jak postępować jadąc samochodem (mamy w Lbn trolejbusy, więc tramwaje to coś przerażającego), i chociaż elewacje budynków na początku czarne jak noc, co mnie trochę odstraszyło, to poza tym całkiem przyjemnie. Podobnie jak w Lublinie w niektórych dzielnicach A Dziekanat. bardzo miła pani mnie dzisiaj zapisywała, bardzo fajny pan przyjmował wniosek o akademik, spotkałam kilku studentów leku, generalnie sporo ludzi. Zapowiada się ciekawie. Ale przerażają mnie autobusy z napisami BYTOM ul. jakaś tam albo ZABRZE ul. coś tam", na pewno się zgubię z milion razy!
zetuzetia
Posty: 341
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 20:23

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: zetuzetia »

oo, możliwe, że przyjmowała nam dokumenty ta sama pani ta moja też była przemiła i nawet pochwaliła mój wynik z bio
eschtin
Posty: 66
Rejestracja: 14 mar 2012, o 18:39

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: eschtin »

Kurcze to malutko już. Na stomie jak dobrze liczę jest ich póki co 20 i parę. Szaleństwo
Zabrze nie należy do miast szczególnie pięknych i urokliwych, ale może jestem dziwną lokalną patriotką, bo je lubię Gdyby urząd miasta (albo ktoś tam, kto o to dba D) bardziej przyglądał się temu, co mieszkańcy robią z elewacjami budynków, to byłoby całkiem ładnie. Neony i soczyste oczopląśne kolory - bleh. Ale - dzisiaj czekając na autobus na dworcu dostałam od nieznajomego pana kilka jabłek. Jak tu mieć kiepski dzień?
Komunikacja miejska jest do ogarnięcia, nie zajmie Ci dużo czasu Co nie znaczy, że nie potrafi zirytować człowieka!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 54 gości