Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ikju
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2012, o 20:04

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: ikju »

No właśnie szkoda bardzo, ja w sumie myślałam by po roku jeszcze raz się zarejestrować ale tym razem na lekarski, ale obawiam się przepisu który ponoć wszedł albo ma wejść od tego roku, tu jest coś na ten temat:

Kod: Zaznacz cały

student.lex.pl/czytaj/-/artykul/ambitni-maja-gorzej-za-przekroczenie-limitu-ects-trzeba-bedzie-placic
Słyszał ktoś coś o tym ?
jokobu
Posty: 106
Rejestracja: 2 cze 2012, o 14:57

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: jokobu »

anilewe012 nie wiem jak to jest z przeniesieniem ze stomy na lek ale jeśli przenieśliby Cię na 2 rok i musiałabyś jedynie wyrównać różnice programowe to spoko nie płacisz ale jeżeli dostaniesz się po prostu na 1 rok leku i tylko poprzepisują Ci jakieś przedmioty to za rok stomy musisz zapłacić. Bo ta ustawa weszła już w 2011 roku ale rok 2012/2013 to ostatni kiedy można iść na kilka kierunków bezpłatnie. jeśli już coś zaczniesz w tym roku studiować każdy kolejny kierunek w następnych latach będzie płatny. Natomiast jeżeli ktoś już coś studiuje a zaczął studia przed wejściem ustawy czyli przed 2011, ewentualnie skończył już jakieś studia to może nadal wykorzystać jeszcze jeden bezpłatny kierunek kiedy będzie chciał ewentualnie więcej ale to tylko w tym roku tak jak już napisałam )

ale jeśli chodzi o to niepłacenie jeśli przenieśliby na 2 rok od razu to nie jestem pewna czy za różnicę pktów ECTS z 1 roku nie trzeba jednak zapłacić bo np na takiej stomie jest jednak więcej przedmiotów niż na leku na 1 roku.
Interbeta
Posty: 7
Rejestracja: 9 paź 2011, o 19:31

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Interbeta »

Witam kolegów i koleżanki z tegorocznej medycyny z Lublinie
jokobu
Posty: 106
Rejestracja: 2 cze 2012, o 14:57

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: jokobu »

jest stoma w Lublinie jeeeeeeej
Panna_Beatrycze
Posty: 104
Rejestracja: 11 lip 2012, o 20:52

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Panna_Beatrycze »

jokobu, chwała Tobie za zwolnienie choć jednego miejsca na stomie UMB.
jokobu
Posty: 106
Rejestracja: 2 cze 2012, o 14:57

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: jokobu »

Panna_Beatrycze dzięki dzisiejszej liście nie musiałam tam nawet zawozić papierów 300km w jedną stronę, 600km w obydwie i 1200km ewentualne dwa kursy. jestem taka szczęśliwa, że udało się tego uniknąć 3mam kciuki za Ciebie
Panna_Beatrycze
Posty: 104
Rejestracja: 11 lip 2012, o 20:52

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Panna_Beatrycze »

Jak na razie jestem 16. w kolejce na ŚUM, czyli czekam do września. Jednak wolę UMB- na tę uczelnię mam dokładnie 778m, zaś do Zabrza całe 501km. Czyli stresy mnie nie ominą.

Moje gratulacje Lublina!
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: indiana »

Panna_Beatrycze pisze:Jednak wolę UMB- na tę uczelnię mam dokładnie 778m, zaś do Zabrza całe 501km.
Moje gratulacje Lublina!
Jaka precyzja!
Panna_Beatrycze
Posty: 104
Rejestracja: 11 lip 2012, o 20:52

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Panna_Beatrycze »

Interia NavteQ- pomocne cudeńko!
Awatar użytkownika
Jaenelle
Posty: 142
Rejestracja: 24 maja 2011, o 16:01

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Jaenelle »

Co do przenosin ze stomy na lek. U nas na roku jest chłopak (nie znam go osobiście, tylko z opowieści), który skończył 1 rok stomy ale się przeniósł na lekarski. Z tego co wiem, to rekrutował się od nowa. Takie przenosiny raczej nie mają racji bytu ze względu na różnice programowe. Chyba tylko łacina się pokrywa. Anatomia - wiadomo, stoma ma trochę więcej materiału z głowy i szyi reszta teoretycznie mniej, historia stomatologii - mniej materiału niż historia medycyny leku, chemii medycznej w ogóle nie mają - jest biochemia ale też inna niż nasza na 2 roku, jeśli chodzi o biologię to materiał jest ten sam, ale pani B (z którą chyba nie będziecie mięli okazji spotkać się na 1 roku) nie przepisuje nigdy nic nikomu (no chyba, że na tej stomie miałeś 5 z egzaminu co się zdarza raz na 10 lat). Także jeśli ktoś ze stomy myśli o leku, to trzeba się rekrutować od nowa.
jokobu
Posty: 106
Rejestracja: 2 cze 2012, o 14:57

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: jokobu »

Panna_Beatrycze dziękuję! dostaniesz się spokojnie i do Białego
Panna_Beatrycze
Posty: 104
Rejestracja: 11 lip 2012, o 20:52

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Panna_Beatrycze »

Cały sierpień zleci mi na trzymaniu kciuków za spadki poniżej 165 na UMB. Fajny plan na wakacje. Nie ma co.
BiałaNoc
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2011, o 20:06

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: BiałaNoc »

Jaki jest nowy próg w Lublinie na lekarski?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości