Chcę zacząć się już uczyć anatomii

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Thunderbird
Posty: 181
Rejestracja: 16 maja 2010, o 21:58

Chcę zacząć się już uczyć anatomii

Post autor: Thunderbird »

Tak jak w temacie. Chcę zacząć uczyć się anatomii na studia, aby potem nie mieć zbyt ciężko. Mam Krechowieckiego i Nettera. Jak to wszystko rozplanować? Jak korzystać z tych podręczników? Pozdrawiam!
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Chcę zacząć się już uczyć anatomii

Post autor: lith »

Możesz od początku po kolei. i tak w dłuższej perspektywie czasu to ch. zmieni więc bez różnicy.
Kociooka
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2011, o 10:03

Re: Chcę zacząć się już uczyć anatomii

Post autor: Kociooka »

Zacznij od głowy, OUN pierwszy
solid
Posty: 202
Rejestracja: 12 lip 2012, o 16:16

Re: Chcę zacząć się już uczyć anatomii

Post autor: solid »

Wsyscy tu bardzo na temat odpowiadają on sie nie pyta, czy to ma sens, tylko jak sie za to zabrac.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Chcę zacząć się już uczyć anatomii

Post autor: lith »

Skoro nie ma to większego sensu to jaka różnica jak się za to zabierze? Mamy mu strony pozaznaczać, które są ważne, a które nie? Niech sobie czyta co sobie tam chce, do tego zawsze może na temat obrazki w atlasie pooglądać i więcej tu się przecież nie wymyśli.
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Chcę zacząć się już uczyć anatomii

Post autor: Galaxia »

Już setki razy był ten temat wałkowany i tyleż razy dochodziliśmy do wniosku, że to idiotyzm.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Chcę zacząć się już uczyć anatomii

Post autor: tchorz »

No nie wiem, czy idiotyzm, Jak się popatrzy że w Krakowie trzeba załatwić anatomię w pół roku.To zastanawiam się czy już nie powinnam się jej uczyć

No ale ja jeszcze dwa lata i trochę
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Chcę zacząć się już uczyć anatomii

Post autor: godziasia »

abstrahując od tego, że uważam to za bezsens, to zależy na jaką uczelnię, nasza np zaczyna od kończyn, a gdzie indziej od OUNu. musisz się zorientować w rozkładzie zajęć danej uczelni.
Jak to wszystko rozplanować?
ale to właściwie chcesz zacząć czy całość do października przerobić?
Thunderbird
Posty: 181
Rejestracja: 16 maja 2010, o 21:58

Re: Chcę zacząć się już uczyć anatomii

Post autor: Thunderbird »

Chcę zacząć!
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Chcę zacząć się już uczyć anatomii

Post autor: lith »

To jak już będziesz wiedział jak jest rozłożony materiał na uczelni, która Cię interesuje. i jak rzeczywiście już chcesz się uczyć to nie ucz się tego co będzie na początku. Co prawda nie będzie lansu na pierwszych zajęciach, ale nie zmarnujesz tym sposobem taryfy ulgowej. Bo zamiast stopniowo przyzwyczajać się do coraz większych ilości materiału to na początku będziesz miał łatwiej, a potem jak się skończy materiał przerobiony do przodu zderzenie z pionową ścianą (trochę wyolbrzymione, ale mniej więcej to tak może wyglądać)
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Chcę zacząć się już uczyć anatomii

Post autor: jarauto »

Thunderbird pisze:Chcę zacząć!
To wyłącz kompa i siadaj do anaty.
Będzie pożytek dla wszystkich
Thunderbird
Posty: 181
Rejestracja: 16 maja 2010, o 21:58

Re: Chcę zacząć się już uczyć anatomii

Post autor: Thunderbird »

Okej więc sprecyzuję swoje pytanie: Jak mam się uczyć tzn. mam zapamiętywać kolejne części ciała kawałeczek po kawałeczku w łacińskich nazwach tak, aby potem móc rozróżnić je na rysunku?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Chcę zacząć się już uczyć anatomii

Post autor: lith »

Akurat nauka samych nazw to slaby pomysl. Od razu co obok czego lezy dlaczego wyglada tak, a nie inaczej, mniej wiecej jak dziala. Tak zeby to tworzylo jakas logiczna calosc a nie, ze sie jak ksiazki telefonicznej bedziesz uczyl.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości