Lekarski 2012/2013

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: BlaBlues »

Lady D, witam w grupie .

Jak nie będzie wfu, to będę musiała coś sama sobie wymyślić. Bo niektóre uczelnie porezygnowały z wfu na leku, ale liczyłam, że Łódź przy nim zostanie.

Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: godziasia »

w naszym toku studiów wf był tylko na 1 i 2 roku - więc na 3 rok załatwiliśmy sobie w dziekanacie fakultet
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: BlaBlues »

Przecież ja bez takiego ruchu to długo nie wytrzymam. Oby coś się wyjaśniło w tej sprawie. Co prawda w-f to taka pierdółka, ale wg mnie bardzo potrzebna
joanka_j
Posty: 5
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 21:30

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: joanka_j »

Hej jestem na 2 roku lekarskiego i mam do zaoferowania pokój, w mieszkaniu, które wynajmuje . Mieszkanie jest dwupokojowe, ja zajmuje mniejszy pokój, swietna lokalizacja (skrzyzowanie sterlinga i pomorskiej), wiec do anatomicum mozna spokojnie dojsc w 5 min, a i na hallera i do ckd jest blisko. Jelsi ktos jest zainteresowany, to w pon istnieje opcja obejrzenia mieszkania cena tez jest bardzo ok. Mieszkam tam od poczatku 1 roku i moge zagwarantowac, ze warunki do nauki sa idealne do tej pory wynajmowałam mieszkanie razem z kolezanką z roku, ale niestety przenosi sie do innego miasta, wiec chetnie poznam nową wspóllokatorke/wspóllokatora.
Jak macie jakies pytania jak przyjemnie przezyc 1 rok, to smiało. A i moge odsprzedac za niewielką sumke czesc materiałow
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: Lektom »

Dlaczego uważacie, że najlepiej mieć z tego testu z angielskiego 50-60 punktów:P?

Ja mam 57 (ang zaawans) ale nie wiem czy to znaczy, że będziemy razem:P W końcu grup jest 30

a ja bym cieszył się, gdyby wf-u nie było
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: verq »

Bo jak nam wyszło między 50-60 punktów to twierdzimy, że tak jest najfajniej :P.
Myślę, że bardzo dużo osób może mieć takie punktacje, więc trudno powiedzieć kto z kim w grupie będzie.
No a ten wf mnie dziwi. Bo na zeszłorocznym planie jest - specjalnie go sobie zapisałam by porównywać z tego rocznym. Dodatkowo zmniejszyli ilość godzin histologii.

I nie wiem czy się cieszę z braku wf - przydałoby się poruszać trochę. Z drugiej strony mniej użerania się z wf-ową biurokracją, nieobecnościami, itp. Bo to nie jest jak w szkole, że jest się chorym to można nie przyjść :P.

A ktoś z Was jeździ na rolkach? Są gdzieś w Łodzi jakieś miejsca gdzie można pojeździć za darmo (chodzi mi o asfaltowy placyk czy coś, niekoniecznie przeszkody)?
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: Lektom »

Poruszać się wolę sam, np na basenieP A nie lubię jak ktoś mnie rozlicza z tego czy przyszedłem czy nieP

Zawsze można zadzwonić do dziekanatu i się spytać czy będzie ten wf na 1 roku =D

Ale w ogóle teraz rozpisałem plan dla jednej z grup (wziąłem przykładowo 27) to jakoś mało tych godzin wyszło w tygodniu
Wiem, że dojdzie jeszcze angielski i jakieś fakultety czy coś ale i tak nie jest źle
Chyba, że to nie wszystkie zajęcia jeszcze
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: verq »

To że mało godzin zajęć wyszło, nie oznacza, że będzie czas wolny .
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: Lektom »

verq, wiem, ale ja lubię się pocieszać poza tym wolę uczyć się w domu niż łazić po uczelniach:P

btw. mogłabyś już zmienić kolor swego nicku na czerwony P
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: godziasia »

wf nie jest taki zły przydaje się czasem trochę poruszać w środku tygodnia
do tej pory było tak: na 15 zajęć (15 tygodni w semestrze) trzeba być na 12 zajęciach. Przy czym jak brakuje wpisów bo np miesiąc się chorowało i trzeba pod koniec coś odrobić (przyjść na wf np 2 razy w tygodniu), nie było z tym zbyt wiele problemu.

Zmniejszyli Wam godziny histologii? Cieszta się, to wiadomość dnia czym mniej tego syfu tym lepiej
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: verq »

Histologii będzie na I sem: 14 godzin wykładów i 30 ćwiczeń, a wg starego planu odpowiednio 14 i 45.

Lektom, nie odczuwam potrzeby wożenia się, poza tym jeszcze nie złożyłam nawet zdjęć do dyplomu, więc jestem nadal studentką - a nawet jak złożę to prawa studenta zachowuję do końca października. Inna sprawa, że nie dostałam jeszcze listu o przyjęciu na umed.
ginocchio
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2012, o 22:29

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: ginocchio »

Brakuje wam wuefu? Proszę bardzo: możecie ze mną biegać.
Z chęcią przełamię mój osobisty stereotyp samotnego biegacza
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: Lektom »

ginocchio, lubię toD

btw. zaopatrujecie się może już w jakieś książki? bo ja nie wiem nic na ten temat no i ogólnie nie wiem co i gdzie by można było kupić po przystępnej cenie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości