Czy mam szanse na przyjęcie na analitykę medyczną?

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
pluton_1993
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2012, o 22:16

Czy mam szanse na przyjęcie na analitykę medyczną?

Post autor: pluton_1993 »

Witam.
W tym roku zdawałem maturę. Nie poszła zbyt dobrze szczególnie z chemii
Po przejrzeniu odpowiedzi spodziewam się wyników ok. 75-77% biologia rozszerzona, ok. 57% chemia rozsz., ok. 60% z fizyki podst. i jakieś min. 90% z matmy podst.
Miałem nadzieję na stomatologię, ale z tymi wynikami to raczej szanse nikłe. A jak z analityką medyczną? Miałbym jakieś szanse by się dostać? Co ewentualnie innego by można studiować? Myślałem o chemii czy biotechnologii, albo poprawianiu matury za rok. Interesowały by mnie studia w Lublinie. Otworzyli tam też nowy kierunek - elektroradiologię. Warty uwagi? Słyszałem że trochę niebezpieczny ze względu na pracę przy promieniowaniu. Proszę o informację
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: Czy mam szanse na przyjęcie na analitykę medyczną?

Post autor: ebiologia »

zależy od progów
pluton_1993
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2012, o 22:16

Re: Czy mam szanse na przyjęcie na analitykę medyczną?

Post autor: pluton_1993 »

A ewentualnie jaki jeszcze kierunek warto studiować? Mysłę nawet nad poprawieniem matury i właśnie żeby póść w ostateczności na chemię lub biotechnologię i podszkolić się przez rok z chemii, bo to co było na maturze to niektóre zadania to był poziom studiów.
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Czy mam szanse na przyjęcie na analitykę medyczną?

Post autor: asiula9222 »

Myślę, że masz szanse jeżeli progi nie wzrosną diametralnie, a nic na to nie wskazuje.
pluton_1993
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2012, o 22:16

Re: Czy mam szanse na przyjęcie na analitykę medyczną?

Post autor: pluton_1993 »

A tak asekuracyjnie to na co lepiej się jeszcze zarejestrować? Biotech czy chemia?
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Czy mam szanse na przyjęcie na analitykę medyczną?

Post autor: latomerii »

Myślę, że chemia
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Re: Czy mam szanse na przyjęcie na analitykę medyczną?

Post autor: essayma »

mam nadzieję, że wiesz o nowej ustawie dotyczącej darmowych punktów ECTS:)

Tak więc ja na Twoim miejscu bym poprawiała maturę, jednak zostając w domu. Podobno materiał ze studiów ni jak się ma do matury. Ale jeżeli jesteś zdecydowany na studiowanie alternatywnego kierunku, to chyba polecam chemię, ponieważ łatwiej z pracą. No wiadomo, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie będzie zapotrzebowanie za ileś tam lat na biotechnologów, ale na dzień dzisiejszy z pracą po biotechnologii ciężko.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: Czy mam szanse na przyjęcie na analitykę medyczną?

Post autor: ebiologia »

essayma, zgadzam się z Tobą

Ale jak już bardzo chcesz na coś iść to idź na coś na czym jest mało nauki, jeżeli masz zamiar za rok poprawiać maturę. Więc chemię, biologię, biotechnologię itp. bym odradzał.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Czy mam szanse na przyjęcie na analitykę medyczną?

Post autor: latomerii »

essayma pisze:mam nadzieję, że wiesz o nowej ustawie dotyczącej darmowych punktów ECTS:)

Tak więc ja na Twoim miejscu bym poprawiała maturę, jednak zostając w domu. Podobno materiał ze studiów ni jak się ma do matury. Ale jeżeli jesteś zdecydowany na studiowanie alternatywnego kierunku, to chyba polecam chemię, ponieważ łatwiej z pracą. No wiadomo, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie będzie zapotrzebowanie za ileś tam lat na biotechnologów, ale na dzień dzisiejszy z pracą po biotechnologii ciężko.
Zgodziłabym się z Tobą, ale pewnie znowu usłyszy mi się, że nie rozumiem idei przyswajania wiedzy ze studiów na maturę. Tak więc napisze tylko, że ja tak zrobiłam i nie żałuje. Oo
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Re: Czy mam szanse na przyjęcie na analitykę medyczną?

Post autor: essayma »

latomeri


czyli Ty zostałaś w domu tak? Na ile Ci się udało poprawić maturę (tak mniej, więcej)?
Ostatnio zmieniony 28 maja 2012, o 11:52 przez essayma, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: Czy mam szanse na przyjęcie na analitykę medyczną?

Post autor: ebiologia »

Ja jeszcze dodam od siebie, że ja poprawiałem maturę w czasie studiowania i po pierwsze studia mi nic nie pomogły w nauce do matury a po drugie tylko przeszkadzały i kradły czas na naukę.
pluton_1993
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2012, o 22:16

Re: Czy mam szanse na przyjęcie na analitykę medyczną?

Post autor: pluton_1993 »

raczej bedę się starał na analitykę, a jak się nie uda to pewnie zostanę w domu, ucząc się do poprawki z matury i pracując w między czasie. Nie chcę też iść na coś, czego bedę żałował, bo mnie nie bedzie satysfakcjonowac.
alchemiczka
Posty: 13
Rejestracja: 31 lip 2012, o 22:09

Re: Czy mam szanse na przyjęcie na analitykę medyczną?

Post autor: alchemiczka »

Mi chemia także słabo poszła na maturze. dostałam się na analitykę ale stwierdziłam, że studia nie pomogą mi w poprawie matury. Zostaję wiec ten rok w domu i dalej walczę by dostanę sie na lekarski w 2013. Wszystkim, którzy zostają w tym roku w domu życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość