Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: jarauto »

Nie,
miał 172 ale odjęli mu 0,58 za zadawanie retorycznych pytań
papryk
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2012, o 21:02

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: papryk »

Zabawna sprawa, patrząc po poprzednich progach po osiągnięciu 170 nieszczególnie się martwiłem. Teraz w sumie mam mieszane uczucia.
Racja - Białystok powolutku powinien przyjąć 170 i najprawdopodobniej spadnie poniżej ale co dzieje się z Bydgoszczą? Wczoraj dzwoniłem do działu rekrutacyjnego, ostatnia osoba przyjęta na lekarski ma numerek 343. Lista praktycznie nie ruszyła od tygodnia.
Btw - mam szczerą nadzieję na Gdańsk, moja luba postanowiła męczyć tam architekturę, dobrze by było, gdyby nie dzieliło nas 400 km
Canis92
Posty: 130
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:18

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: Canis92 »

papryk, Z Bydgoszczą SNAFU : progi spadną dopiero w październiku, za to na łeb na szyję
Awatar użytkownika
Burleska
Posty: 20
Rejestracja: 16 lip 2012, o 11:22

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: Burleska »

fil0fun, buziak dla Ciebie :* sprawiasz że jestem o jedno miejsce szczęśliwsza
Kurczę, mam nadzieję. a jak nie, to będę tak długo męczyć panie z rekrutacji, aż mnie przyjmą z litości
Euphie
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2012, o 22:23

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: Euphie »

ja też 170, liczyłam na lublin ale mnie nie zechcieli, też myślałąm że będę mogła wybierać w uczelniach, a skończyło się że tylko ŚUM miałam do wyboru
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: iglo »

Euphie,
Lublin jeszcze spadnie do 170 spokojnie
We wrześniu na większości uczelni spadki jeszcze będą o 2-3 punkty
karikineza
Posty: 46
Rejestracja: 10 mar 2010, o 15:20

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: karikineza »

We wrześniu to spadki będą już niezauważalne praktycznie. Na 2-3 pkt raczej nie ma co liczyć.
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: indiana »

karikineza, masz szklaną kulę? : )

Widziałam już Twoje posty o podobnym wydźwięku. Jak ja nie lubię takich osób - dostałaś się i masz radochę (okej, rozumiem), ale po co dołujesz innych, którzy ciągle z nadzieją czekają na kolejne listy? Znajdź sobie inne wakacyjne zajęcie, skoro aż tak Ci się nudzi.
zetuzetia
Posty: 341
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 20:23

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: zetuzetia »

indiana pisze:karikineza, masz szklaną kulę? : )

Widziałam już Twoje posty o podobnym wydźwięku. Jak ja nie lubię takich osób - dostałaś się i masz radochę (okej, rozumiem), ale po co dołujesz innych, którzy ciągle z nadzieją czekają na kolejne listy? Znajdź sobie inne wakacyjne zajęcie, skoro aż tak Ci się nudzi.
Zgadzam się! Sama mam kumpla, który dostał się na ŚUM, ja w tym momencie jestem około 20 na rezerwie, a on twierdzi, że może się dostanę. Wiem, że dostanę się na pewno, a on mi tylko takim gadaniem nerwy szarpie
BioMed
Posty: 92
Rejestracja: 2 lip 2011, o 14:45

[Link] Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: BioMed »

karikineza pisze:We wrześniu to spadki będą już niezauważalne praktycznie. Na 2-3 pkt raczej nie ma co liczyć.
Nie jest to prawda, a zwłaszcza w odniesieniu do roku 2011.
Skoro interesują Was spadki progów we wrześniu (i pewnie na początku października również), to wystarczy sobie porównać progi z dnia 31.08 z tymi ostatecznymi.

I tak:

Rok 2010:
Progi z 31.08.2010:
post372159.html#p372159
Progi ostateczne:
post438991.html#p438991

Rok 2011:
Progi z 31.08.2011:
post475413.html#p475413
Progi ostateczne:
post493012.html#p493012

Jak widać w roku 2011 na wielu uczelniach we wrześniu i na początku października progi spadły o ok. 2 punkty.
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: terrible_justyna »

we wrześniu kolejne osoby wycofują dokumenty, bo dostają się gdzie indziej. nie zapominajcie o osobach z 1 roku, które mają kampanię wrześniową i składają podanie na 1 rok jakby im kampania nie poszła. po zdaniu poprawek wycofują swoje podania i lista się przesuwa


indiana, ja się już dostałam, ale bardzo kibicuję reszcie, bo wiem co przeżywacie (sama rok temu się nie dostałam i czekałam do ostatniego dnia. wszystko pod koniec przypłaciłam depresją )
trzeba wierzyć, że się uda, najwyżej w II połowie września myśleć o alternatywie iltewentualnym czarnym scenariuszu.
karikineza
Posty: 46
Rejestracja: 10 mar 2010, o 15:20

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: karikineza »

Po pierwsze nikogo nie dołuję, tylko raczej chodziło mi o to żeby się nie nastawiać na tak duże spadki we wrześniu. Nie pisałam nigdzie żeby się poddać, zaprzestać sprawdzania list/konta/maila, odbierania telefonów. Po drugie myślałam, że chodzi o 1-2 pkt z sumy przedmiotów a nie z np biologii (czy innych przedmiotów w zależności od uczelni). 1 pkt powiedzmy z biologii to niech będzie jakieś 5 osób na liście a z sumy 50 (nieprawdziwe, zmyślone dane). Gdyby we wrześniu tyle osób rezygnowało to po co uczelnie robiłyby listy przyjętych ostatecznie (z myślą o lekkich zmianach) już w sierpniu?
evitunimid
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2012, o 09:53

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: evitunimid »

a na te listy we wrześniu są po kolei ludzie z list rankingowych którzy byli pod kreską czy trzeba znowu rejestracje robić / odwołanie pisać?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości