KSIĄŻKI 1 ROK UMP- farma

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
foxtrot
Posty: 103
Rejestracja: 22 sty 2012, o 18:37

KSIĄŻKI 1 ROK UMP- farma

Post autor: foxtrot »

hej!
Mógłbym prosić o listę książek/skryptów potrzebnych na 1 roku farmy w Poznaniu?

Pozdrawiam!
Ilmarin
Posty: 121
Rejestracja: 18 maja 2009, o 14:18

Re: KSIĄŻKI 1 ROK UMP- farma

Post autor: Ilmarin »

Przy czym nie ma się co spieszyć z książkami, bo większość można spokojnie wypożyczyć z biblioteki po przejściu szkolenia. W dodatku sporo pozycji z tej listy jest zbędna, jak np. Pajdowski z chemii nieorg, „Podstawy genetyki dla studentów i lekarzy”, G.Drewa, T.Ferenc, do Lipca-Szmala też zajrzałam może 3 razy (przydaje się dopiero na II roku). Z filozofii książki są absolutnie zbędne, podobnie z matematyki (spokojnie wystarczą notatki z zajęć). Z anatomi zależy na jakiego asystenta się trafi - w mojej grupie potrzebny był tylko jakiś mały atlas, a poza tym notatki z wykładów (które zresztą odbywają się bezpośrednio przed ćwiczeniami).
foxtrot
Posty: 103
Rejestracja: 22 sty 2012, o 18:37

Re: KSIĄŻKI 1 ROK UMP- farma

Post autor: foxtrot »

Oho dziękuję bardzo:)
Większość z powyższych znalazłem w domu, więc nie będę zamęczał biblioteki:)

Duże zdziwko, że mamy filozofie. Takie pytanko- czy ona wygląda na zasadzie 3godziny zajęć zastanawiania się dlaczego asystent ma różowy krawat albo czeu to krzesło stoi ?
Ilmarin
Posty: 121
Rejestracja: 18 maja 2009, o 14:18

Re: KSIĄŻKI 1 ROK UMP- farma

Post autor: Ilmarin »

Właściwie to nie filozofia a historia filozofii Trwa bodajże pół semestru (zajęcia 1,5h), drugie pół to socjologia. Zajęcia są nudne, ale do przejścia. Na socjologii na pewno przygotowywaliśmy prezentacje w grupach (na zasadzie napisać tekst na kartce i go przeczytać, bez żadnych pomocy multimedialnych), na filozofii albo było tak samo, albo asystent sam po kolei omawiał wielkich filozofów. Żadnego zastanawiania się nad różowym krawatem Taki zapychacz czasu, na którym jedynym problemem było, jak nie zasnąć przez te półtorej godz. Swoją drogą z jednego z tych przedmiotów (do wyboru) trzeba zdawać egzamin w sesji letniej. Ze swej strony polecam socjologię, wystarcza podstawowa wiedza z WOSu w LO, ewentualnie przejrzenie notatek, które daje do skserowania asystent (i to tylko podsumowania rozdziałów). Ja napisałam ten egzamin na 5.0 bez żadnego wysiłku, gdzie na filozofii rzeczywiście trzeba było przysiąść, bo pytania były dość szczegółowe.
foxtrot
Posty: 103
Rejestracja: 22 sty 2012, o 18:37

Re: KSIĄŻKI 1 ROK UMP- farma

Post autor: foxtrot »

Widzisz na 200% u mnie to będzie socjologia, ponieważ to moje drugie życie. Pierwsze to medycyna a drugie działania więc zagadnienia społeczne nie są mi obce. Dzięki za pomoc:)

Tak sobie myślę, o co bym chciał jeszcze zapytać starszego kolegę ze studiów. Przed I rokiem tak jak na Lekarskim jest egzamin językowy? I ostatnia sprawa czy w miejsach gdzie przeprowadzane sa zajecia z farmacji jest dostepne wifi?:) Tkie abstrakcyjne moze ytanie ale dla mnie to prawie blogoslawienstwo i zapychacz czasu gdy subiektywizm nie chce zadziałac:)
Ilmarin
Posty: 121
Rejestracja: 18 maja 2009, o 14:18

Re: KSIĄŻKI 1 ROK UMP- farma

Post autor: Ilmarin »

Jeśli już, to koleżankę P Test językowy jest na pierwszych zajęciach i na jego podstawie przydzielają do grup językowych. W przeciwieństwie do lekarskiego na farmacji grupy dziekańskie i językowe, to nie to samo Jeśli chodzi o wifi, to do tej pory na naszej kochanej uczelni nie istniało. Coś się jednak zmienia od tego roku, bo wdrażany jest system Eduroam, więc istnieje szansa, że w końcu dojdzie do nas cywilizacja. Więcej informacji masz tutaj:

Jakby Ci się przypomniały jeszcze jakieś pytania, to możesz też pisać pw, bo raczej rzadko jestem na forum
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości