Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: _włóczykij »

Pepermint, możemy sobie rączki podać. ] mi medycyna ciągle w głowie siedzi, ale są dni lepsze i gorsze,wiadomo. Ale jakoś zebrać się do nauki nie moge. Jutro jade do Lublina oderbac dokumenty na fizjoterapiei ostatecznie ide na pielegniarstwo.Boje sie, ze to zla decyzja, ale jaka nie podejme to i tak bd zalowac.Lepszy dojazd mam do Krakowa, perspektywy pracy po pieleg wydaja sie lepszeJednak mam wielka nadzieje, ze za rok o tej porze bede przegladac anatomie na lek albo oferty mieszkania albo bede swietowac dostania sie. nevermaid, na pewno chodzilabym jak nawiedzona
ok, to jak mowilam jutro jade do Lublina i biore ze soba wielka ksiazke do bio. ]

zeby mi sie tak chcialo jak mi sie nie chce. gdybym nie byla takim leniem jak jestem, to mozliwe ze i juz lek bym studiowala
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: avis »

PEPERMINT a za 5 lat będzie post mam 30 lat, czy myślicie że nie jest za późno na studiowanie medycyny.

Jesteś w korzystnej sytuacji masz już ukończone studia, w dodatku na starych zasadach więc możesz rozpocząć 2 bez konsekwencji finansowej. Na lekarskim są osoby starsze niż 19/20 z reguły maja licencjat czy magisterkę z czegoś, wiekiem nie masz się co przejmować, pozostaje tylko kwestia finansowa, czy rodzice będą Cię wstanie utrzymać przez 6 lat, pozatym im szybciej dostaniesz się i zaczniesz tym szybciej skończysz i się usamodzielnisz i będziesz mogła pracować, wspinać się po szczeblach kariery
Wystarczająca motywacja ?
Pepermint
Posty: 6
Rejestracja: 12 sie 2012, o 15:59

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Pepermint »

Amani pisze:Pepermint jako lektor języka niemieckiego tez jestem 87
o jak fajnie masz
ooo no to jak nic musimy się wzajemnie wspierać czyzbyśmy były tutaj najstarszegt?

Adele - naprawdę po pielegniarstwie są większe szanse na znalezienie pracy niż po fizjo
avis pisze:PEPERMINT a za 5 lat będzie post mam 30 lat, czy myślicie że nie jest za późno na studiowanie medycyny.

Jesteś w korzystnej sytuacji masz już ukończone studia, w dodatku na starych zasadach więc możesz rozpocząć 2 bez konsekwencji finansowej. Na lekarskim są osoby starsze niż 19/20 z reguły maja licencjat czy magisterkę z czegoś, wiekiem nie masz się co przejmować, pozostaje tylko kwestia finansowa, czy rodzice będą Cię wstanie utrzymać przez 6 lat, pozatym im szybciej dostaniesz się i zaczniesz tym szybciej skończysz i się usamodzielnisz i będziesz mogła pracować, wspinać się po szczeblach kariery
Wystarczająca motywacja ?
mam nadzieje że takiego postu nie będzie
i tutaj jest największy problem - nie moge przewidzieć czy przez kolejne lata nauki rodzice by mi pomogli, tzn czy byliby w stanie, dzisiaj moga a za rok to moze się zmienić. poza tym nie chce by zabrzmiało to głupio, ale wiadomo, nie są juz młodzi i moga nie mieć już sił do tego, ale wiem że w tej kwesti tutaj nikt na forum mi nie napisze co i jak
teoretycznie mogę złożyć deklaracje do LO już we wrzesniu, stoipniowo uczyć się. isć do pracy (niestety ale znalezienie jej nie jest zbyt łatwe). dzisiaj po przebudzeniu otworzyłam i przerobiłam kilka stron Lewińskiego
jeju czuje już po kościach że jesień nadchodzi zbyt szybko
Awatar użytkownika
ancur93
Posty: 45
Rejestracja: 5 mar 2012, o 17:23

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: ancur93 »

Pepermint pisze: jeju czuje już po kościach że jesień nadchodzi zbyt szybko
Ja niestety też.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: promyczek14175 »

reumatyzm to najgorsze co może być
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: sia »

Tak,coś o tym wiem.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: _włóczykij »

społeczeństwo sie starzeje
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: promyczek14175 »

i my też
Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: balneum »

Hej wszystkim. Ja jestem rocznik 92.
I chyba mimo wszystko podejde do matury.
Nie wiem jak to bedzie, poniewaz juz studiuje. wiecie chodzi mi o te pokrecone umowy, pkt ECTS itd, ale przeciez nic nie stoi na przeszkodzie zeby poprawic mature, tym bardziej ze mam dogodne waruki, bo na II roku pieleniarstwa mam nauke do grudnia, a pozniej tylko praktyki, wiec bede miala luzniej i wiecej czasu do nauki.

Nie wiem jak to rozplanowac.

Jednakze nauke rozpoczne od wrzesnia, teraz skompletuje to co potrzebneee
orsay
Posty: 44
Rejestracja: 7 sie 2012, o 08:45

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: orsay »

te układy z biologii to pryszcze, można je zrobić w ciągu jednego dnia i to nie całego!

balneum, ooo ja w tym roku wybieram się na pielęgniarstwoi jak tam jest? bardzo męczące studia? bo tutaj wypowiadali się ludzie, że to zły pomysł pójścia na pieleg. i do tego matura
Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: balneum »

no powiem Ci szczerze, ze wszystko zalezy od Twojej motywacji i Twoich sil. Mialam mega duzo chwil gdzie nie mialam na nic ani sil ani ochoty.
sagao2, skad jestes? ja tez podkarpacie. Nie wyszla mi w tym roku poprawa i chce sprobowac jeszcze raz, chociaz jak sie nawet dostane to pewnie nie bede miec tyle kasy zeby isc na ten wymarzony lekarski.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: promyczek14175 »

to prawda za przerwanie kierunku i zaczęcie drugiego się buli ale podobno 10% najlepszych nie musi
orsay
Posty: 44
Rejestracja: 7 sie 2012, o 08:45

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: orsay »

tylko powodzenia żeby być w tych 10%, a przedewszystkim jak chce się poprawić mature

zresztą nie wiem, ja tym się strasznie martwiłam, ale stwierdziłam, cholera czy mam się przejmować jak ani nie dostałam się na medycynę (i nie wiadomo czy kiedykolwiek się dostanę), ani nie wiadomo, co wydaży się za 6 lat. Przede wszystkim przejmować się będę jak skończę 1 rok studiów lekarskich-łatwe to nie jest (a jakoś nie mam takiej wiary, a tu trzeba się dostać! )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości