Praca w Kanadzie i Nowej Zelandii

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Praca w Kanadzie i Nowej Zelandii

Post autor: ebedziebe »

Witam
Interesuje mnie perspektywa pracy w w/w krajach .
Z rządowej strony nowozelandzkiej dowiedziałem się ze polskie uczelnie są uznawane i nie trzeba potwierdzać kwalifikacji .
Czy trudno dostać się tam na specjalizację ?
Jak wygląda sprawa z uznawaniem polskich specjalizacji ?
Jak kształtują się zarobki lekarzy ?

Jak wygląda sytuacja z rynkiem kanadyjskim ? Bo na ten temat nie odnalazłem informacji (może za słabo szukam )
konturek

Re: Praca w Kanadzie i Nowej Zelandii

Post autor: konturek »

Kanada nostryfikuje tylko dyplomy zdobyte na uczelniach kanadyjskich lub amerykańskich.

swego czasu dosyć mnie to interesowało - lekarze zagraniczni muszą zdać kilka egzaminów (teoretyczne i praktyczne, za niektóre płaci się nawet kilka tysięcy dolarów) i dokształcić się na którymś z rodzimych uniwersytetów. procedura dosyć długa i kosztowna (dla dentysty doliczyłem się chyba 10 000 dol.).

możesz też zajrzeć na forum Polaków mieszkających w Kanadzie (wpisz w wyszukiwarkę forum polcan i powinno wyskoczyć), może znajdziesz jakieś info albo polskiego lekarza. był tam temat o nostryfikacji dyplomu lekarza dentysty i bardzo dużo informacji podali i przydatne strony może dla lekarzy też jest coś takiego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości