Farmacja - Gdańsk czy Poznań?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
antybiotyk
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2012, o 16:59

Farmacja - Gdańsk czy Poznań?

Post autor: antybiotyk »

Hej! Pomocy. Dostałam się do Poznania i do Gdańska na farmację. I niestety nie jestem w stanie wybrać. Proszę Was o opinie, gdzie jest wyższy poziom, lepsze wyposażenie w sprzęt np. laboratoryjny. Nie chcę iść tam gdzie jest łatwiej, tylko lepiej, tak pod względem poziomu kształcenia, zdobytych kompetencji oraz perspektyw zatrudnienia, jak i przyszłej pracy. W rankingu Perspektyw uczelnia w Poznaniu jest wyżej(czy słusznie?), ale ostatnio przyznano nagrodę wydziałowi farmaceutycznemu w Gdańsku - czy faktycznie jest lepszy czy to po prostu przypadek? I czy te fundusze przełożą się na jakość kształcenia albo uruchomienie badań nad nowymi lekami? Pozdrawiam Wszystkich z farmy.
Ilmarin
Posty: 121
Rejestracja: 18 maja 2009, o 14:18

Re: Farmacja - Gdańsk czy Poznań?

Post autor: Ilmarin »

Aby odpowiedzieć na Twoje pytanie, ktoś musiałby studiować farmację na obu tych uczelniach. Perspektywy są wszędzie takie same, poziom kształcenia też pewnie podobny (to od Ciebie będzie zależało, co z tych studiów wyniesiesz), a uczelnie nie prowadzą badań nad nowymi lekami. Powtórzę to, co już kiedyś napisałam - wybierz to miasto, które masz bliżej od domu lub bardziej Ci się podoba. Kierowanie się perspektywami jest po prostu śmieszne. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak szybko się zmieniają przepisy dotyczące pracy farmaceuty.
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: Farmacja - Gdańsk czy Poznań?

Post autor: Wasyl »

Wybierz Gdańsk i zrób dobry uczynek zwalniając miejsce w Poznaniu No co, zawsze to jest jakiś motyw
antybiotyk
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2012, o 16:59

Re: Farmacja - Gdańsk czy Poznań?

Post autor: antybiotyk »

Masz rację, że istotna jest odległość od miejsca zamieszkania. W moim przypzdku jest porównywalna (chociaż nieco bliżej mi do Gdanska). Zadając pytanie miałam i mam nadzieję, że odezwie się do mnie ktoś kto studiuje lub studiował w Gdańsku oraz ktoś kto studiuje lub studiował w Poznaniu. Istotne są dla mnie również warunki studiowania - czytaj wyposażenie w sprzęt najlepiej niekoniecznie przestarzały.itp. Podobnie perspektywy czyli współpraca z przemysłem farmaceutycznym, laboratoriami badawczymi etc, większymi możliwościami zrobienia specjalizacji itp. Myślę,że w obecnych czasach jest to ważne i chociaż brzmi może naiwnie, nie chciałabym dokonać złego wyboru. Pozdrawiam wszystkich aktualnych i przyszłycg farmaceutów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości