medycyna niestacjonarna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
wariacjexd
Posty: 29
Rejestracja: 25 lip 2012, o 15:12

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: wariacjexd »

Mam na myśli stome i woj-lek gdzie progi wynoszą 360 pkt. Xd

Cavalier
Posty: 85
Rejestracja: 7 lip 2012, o 16:50

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Cavalier »

Ja złożyłam do Łodzi, ale na cywilne lekarskie. I biorąc pod uwagę tegoroczne progi raczej nie mam szans. O wojskowych nie myślałam, bo raczej ciężko widziałam sprawnościowe i generalnie podpisywanie umowy z wojskiem kojarzyło mi się z jakimś zbyt mocnym zobowiązaniem. A jeśli chodzi o stomę, to mnie to zwyczajnie nie cieszy. Z całym szacunkiem do wszystkich obecnych i przyszłych stomatologów, ja nie miałabym radości z codziennego dłubania w zębach. Nie chcę tu dyskredytować kogokolwiek, po prostu to nie dla mnie.
Więc jak widać można mieć porównywalne do podanych przez Ciebie wyników (a nawet lepsze),a do Łodzi się nie dostać.
izotopka
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2012, o 20:28

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: izotopka »

Ja z kolei nie zdawałam matematyki, w innym wypadku na pewno bym tam złożyła podanie. Mimo że Łódź jak dla mnie jest przerażającym miastem. No offense.
firefly7
Posty: 37
Rejestracja: 8 sie 2012, o 17:50

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: firefly7 »

Cavalier pisze: Po prostu nie spodziewałam się, że w tym roku będzie AŻ taki szturm na medycynę. Niby co roku jest, ale w Anno Domini 2012 to naprawdę progi same siebie przeszły
Szturm jest co roku i stwierdzam z moich obserwacji że co roku trudniej się dostać. Były takie lata kiedy weszła ta cała idiotyczna nowa matura że było o wiele prościej się dostać. Teraz to jest masakra.
Współczuje tym których nie ma na liście, ale zaczekajcie do września aż szanowna komisja rekrutacyjna powróci z urlopu. Kto wie co się wydarzy. Na pewno nie wszyscy zanieśli papiery, choc pewnie większość tak.
izotopka
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2012, o 20:28

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: izotopka »

Miałam dziś przerażający sen. Śniło mi się, że jednak były kolejne listy na ŚUMie, a nikt o nich nie wiedział i że zostałam zakwalifikowana, ale przegapiłam termin dostarczenia dokumentów. Aaa!

Przed chwilą się zalogowałam - nie było listy

Jeszcze tylko 3 tygodnie czekania.
firefly7
Posty: 37
Rejestracja: 8 sie 2012, o 17:50

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: firefly7 »

Przerobiłem taką sytuację rok temu. Nie z dokumentami, a z opłatą rekrutacyjną. Spóźniłem się dzień, nie dlatego że przegapiłem tylko z powodów wyższej wagi, losowych. Ale nic się zrobić nie dało, mimo pisania i wyjaśniania sprawy. Choć uważam że nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszło, bo teraz przynajmniej pójdę nowym programem, który według mnie jest lepszy. Obym się tylko w tej swojej opinii nie pomylił, bo jest ona wysnuta tylko na podstawie teorii:D

Ale fakt pozostaje faktem, trzeba pilnować uważnie terminów. Jednak z tego co wiem, dopiero 4 września następna lista. Teraz szanowna komisja ma urlop.
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: BubuMale »

A teraz z innej beczki: orientujecie sie moze czy ludzie ktorzy skladaja na niestecjo skladaja wszedzie gdzie sie da lub na kilka uczelni, czy raczej na 1 albo 2.

Tak, jestem zdesperowana i policzylam miejsca na niestacjo w calej Polsce
firefly7
Posty: 37
Rejestracja: 8 sie 2012, o 17:50

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: firefly7 »

Czy wszędzie gdzie się da to raczej nie, bo są uczelnie które wymagają tylko biol i chem, a są takie co jeszcze chcą fiz albo mat.
Ale jeśli chodzi o te co mają te same wymagania, np tylko biol i chem to możesz sobie składać na wszystkie. Ja w ubiegłym roku składałem na 4 i na stacjo i na niestacjo. W tym roku tylko na SUM na stacjo, tyle że ja akurat byłem pewien że w tym roku się na SUM dostanę widząc wynik aneksu matury, więc szkoda mi było tej opłaty rekrutacyjnej na inne uczelnie, bo i tak chciałem najbardziej na SUM.

Z tego co wiem jeszcze niektóre uczelnie mają rekrutację na niestacjo, więc jeśli się obawiasz, że na SUM może się nie udać, a gdzie indziej tak to złóż.
Ktoś mi niby mówił że można tylko na 3 uczelnie, ale uważam że to bzdura, bo i tak nikt tego nie sprawdza, w tylu tysiącach podań. Zresztą jak wyżej pisałem, ja rok temu składałem na 4.
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: BubuMale »

Dzieki za obszerna odpowiedz, ale nie do konca o to mi chodzilo
Chodzilo mi raczej o ogół. Miejsc w calej Polsce jest ok 750 i tak sie zastanawiam czy wiadzac swoja pozycje na liscie SUM mozna jakos wykalkulowac czy sie dostane
Chcialabym poznac opinie kogos kto juz jest na niestacjo i wie od kolegow z roku na ile uczelni skladali.
marysia14
Posty: 62
Rejestracja: 8 wrz 2010, o 16:32

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: marysia14 »

[quote="BubuMale"] tak sie zastanawiam czy wiadzac swoja pozycje na liscie SUM mozna jakos wykalkulowac czy sie dostane

Można. Analizując listy z ubiegłych lat, z prawdopodobieństwem bliskim 100% jeżeli nie dostaniesz się na ŚUM, to nie dostaniesz się na żadną inna 2-przedmiotową uczelnię.
Tak było do tej pory.i patrząc na listy dziennych nie spodziewałabym się w tej kwestii żadnych zmian.
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: BubuMale »

hmm a sa gdzies dostepne listy rankingowe z ubieglych lat?
Raul7
Posty: 57
Rejestracja: 8 cze 2011, o 15:24

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Raul7 »

Liczenie miejsc? Próg będzie: 145 pewnie mnogą spać spokojnie i czekać na ŚUM, reszta z mniejszymi punktami - będzie ciężko. To jest bardziej prawdopodobne niż liczenie miejsc. Ja też mogę zwolnić miejsce bo złożyłem do trzech i wielu tak robi.
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: BubuMale »

Raul7 skad mysl ze prog bedzie akurat 145? Na jakiej podstawie masz takie przypuszczenia?

Wiem, ze liczenie miejsc jest chore ale nie moge juz wytrzymac do wrzesnia i kalkuloje jak moge.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości