Literatura medyczna dla licealisty

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Literatura medyczna dla licealisty

Post autor: Mårran »

Bez sensu kuć anatę w liceum -.- Nie mówiąc już o pierwszej, drugiej klasie, z których nie ma szans, żeby cokolwiek przydatnego zapamiętać. Jedyne, co można przez to osiągnąć, to zniechęcenie się do medycyny

Fajnie napisane podręczniki dla szkół medycznych i ogólnie książki popularnonaukowe czy takie z serii lekarz opisuje swoją pracę to najlepszy pomysł.
Pani Buka
pawel-mzg
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2012, o 13:25

Re: Literatura medyczna dla licealisty

Post autor: pawel-mzg »

Ja tylko wrócę:
Do anatomii nie potrzeba żadnych podstaw, dobra jej znajomość pomoże w wielu specjalizacjach, wczesne rozpoczęcie pozwoli ją przyswoić w miarę bezboleśnie no i można ładnie zapunktować na jakiejś Scapuli na pierwszym roku - dobre zdanie wykładowców o studencie też się czasem przydaje .
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Literatura medyczna dla licealisty

Post autor: Mårran »

Ok, bo autorka wątku nie przebije się przez ten cały syf w końcu.

Padły propozycje prostych książek dla szkół medycznych, ewentualnie jakichś podstaw z przedmiotów z pierwszego roku i te propozycje uważam za sensowne. A jeśli podczas przeglądania książki autorka wątku miałaby problem ze zrozumieniem funkcji np. jakiegoś organellum komórkowego, to może przeczytać sobie o tym w podręczniku do liceum, nie widzę problemu. Poza tym z samej medycznej medycyny można sobie zawsze poczytać jakieś niespecjalistyczne stronki w internecie. Za free, a czasem coś ciekawego idzie znaleźć

Jak ktoś ma jeszcze jakieś sensowne propozycje, to niech pisze, a nie najeżdża na wszystkich z góry i dołu, którzy się z nim nie zgadzają. Autorka ma swój mózg i chyba sama potrafi ocenić, czy dana książka wykracza znacznie ponad jej poziom, czy wystarczy drobne uzupełnienie wiedzy o trochę licealnego materiału.
Pani Buka
kangurzyca

Re: Literatura medyczna dla licealisty

Post autor: kangurzyca »

proponuję to, co sama czytałam w liceum - medycyna sądowa, ćwiczenia na osobniku żywym, techniki szycia chirurgicznego, nerwice, jakiś skrypt o wypisywaniu recept. Ale to bardziej w formie rozrywki
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Literatura medyczna dla licealisty

Post autor: Selene93 »

Mi raz w ręce wpadły Anatomia i fizjologia człowieka i Cytologia, embriologia i histologia człowieka Pawła Hosera. Bardzo polecam. Z jednej strony materiał pod liceum, a z drugiej dużo rzeczy ponad, ryciny kości ze wszystkich stron, dokładne opisy co, gdzie jest umiejscowione itp. Nawet w którejś pisało, że książka wypełnia lukę między tym co uczeń wie po maturze, a tym czego się od studenta medycyny wymaga
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Literatura medyczna dla licealisty

Post autor: Przemeqq »

Selene93, podbijam, rzeczywiście fizjologia Hosera to świetna książka dla liceanego, przyszłego medyka problemem jest tylko cena, bo pozycja od dawna już nie wydawana i koszt zakupu egzemplarza dochodzi do nawet 150zł.

poza tym anatomia sylanowicza jest ładna i znośna
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Literatura medyczna dla licealisty

Post autor: Collo »

Cały Hoser jest na chomiku, można go zanieść do xero i tam pewnie go wydrukują za kilkanaście złotych. Choć w sumie nie rozumiem fenomenu tej książki. Mało jest człowieka na maturze i wiedza z podr w zupełności wystarcza.
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Literatura medyczna dla licealisty

Post autor: Selene93 »

W Rzeszowie obie książki są do dostania w bibliotece wojewódzkiej (:

Colloportus Jasne, co nie zmienia faktu, że jest tam sporo ciekawych rzeczy. Dlatego nie uczyłam się z niej, tylko przeczytałam dla, ot, biologicznej ciekawości.
arbuz
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2011, o 12:48

Re: Literatura medyczna dla licealisty

Post autor: arbuz »

haha Padree

A może książki nie medyczne, ale o medycynie"? Warto przeczytać Zapiski młodego lekarza Bułhakowa. Podobały mi się również Komplikacje. Zapiski chirurga o niedoskonałej nauce. Atula Gawande. Zamierzam przeczytać też Lepiej tego autora, ale na razie czytam tyyyyle wszystkiego, że aż wakacje za krótkie
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Literatura medyczna dla licealisty

Post autor: promyczek14175 »

Ja myślę, że Autorka powinna przede wszystkim skupić się na tym, żeby się dostać na lek. Ja tez miałam takie ambicje jak ona, a wyszło, że i tak nie miałam czasu na nic poza biol i chem
Awatar użytkownika
Rafau
Posty: 99
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:10

Re: Literatura medyczna dla licealisty

Post autor: Rafau »

Moze i nie jakas literatura, ale jak ktos chce po prostu poczytac po krotce o nowinkach/ciekawostkach z zakresu medycyny to mysle ze moze wejsc tutaj:

Kod: Zaznacz cały

kopalniawiedzy.pl/wiadomosci/medycyna
Wydaje mi sie ze wpisy, ktore sie tam znajduja sa dosyc przystepne dla licealisty. ^^
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Literatura medyczna dla licealisty

Post autor: promyczek14175 »

Rafau, zgadzam się
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Literatura medyczna dla licealisty

Post autor: Gitarowa »

Mnie w LO zafascynowały książki J. Thorwalda: Pacjenci, Stulecie chirurgów, Triumf chirurgów, Kruchy dom duszy.

bardzo polecam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości