2 zadania ze stechiometrii - ZZ K.Pazdro

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
basia_95
Posty: 17
Rejestracja: 13 sie 2012, o 09:43

2 zadania ze stechiometrii - ZZ K.Pazdro

Post autor: basia_95 »

Hej! Mam problem z poniższymi zadaniami. Próbowałam szukać wytłumaczenia na internecie, ale nic nie znalazłam. Z góry dziękuje za wyjaśnienie i rozwiązanie

3.55
Dwie sole potasowe pewnych kwasów tlenowych zawierają odpowiednio 24,7% i 39,6% potasu. Obie reszty kwasowe mają identyczny wzór sumaryczny, różnią się jednak wartościowością. Jakie to sole?

3.74
Z iloma cząsteczkami wody krystalizuje MgHPO4, jeżeli hydrat zawiera 40,8% P2O5?
basia_95
Posty: 17
Rejestracja: 13 sie 2012, o 09:43

Re: 2 zadania ze stechiometrii - ZZ K.Pazdro

Post autor: basia_95 »

źle to ujęłam: pisząc, że nic nie znalazłam miałam na myśli, że nie zrozumiałam jak rozwiązali te zadania, dlatego byłabym wdzięczna gdyby ktoś mógł jednak przedstawić tu swoje rozwiązanie albo wyjaśnić w jaki sposób należy zrobić te zadania
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: 2 zadania ze stechiometrii - ZZ K.Pazdro

Post autor: zoo_ »

W takim razie może wytłumacz, gdzie napotykasz problemy chociażby w tych rozwiązaniach:

Kod: Zaznacz cały

zadane.pl/zadanie/2511068
a my postaramy się wytłumaczyć
basia_95
Posty: 17
Rejestracja: 13 sie 2012, o 09:43

Re: 2 zadania ze stechiometrii - ZZ K.Pazdro

Post autor: basia_95 »

Dzięki za to rozwiązanie do zadania 3.74 - wreszcie udało mi się załapać o co w tym chodziło.

A jeżeli chodzi o rozwiązanie zadania 3.55 to jak je zobaczyłam to miałam do niego wątpliwości, bo nie byłam pewna czy mogłabym np w taki sposób rozwiązać zadanie na maturze, metodą prób i błędów? Ale skoro uważasz, że tak można to w porządku.

Jeszcze raz dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: 2 zadania ze stechiometrii - ZZ K.Pazdro

Post autor: zoo_ »

Nie mogę Ci powiedzieć 100%, że można, ale my podobne zadania na lekcji liczymy też w taki sposób - czyli drogą eliminacji. Poza tym jeśli zadanie na maturze z chemii jest obliczone w pełni prawidłowo, lecz innym sposobem niż zaproponowany w kluczu to i tak masz max punktów.
basia_95
Posty: 17
Rejestracja: 13 sie 2012, o 09:43

Re: 2 zadania ze stechiometrii - ZZ K.Pazdro

Post autor: basia_95 »

Ok, dzięki za informację
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości