Rekrutacja 2012/2013

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: mis koala »

164 poczeka na kolejny rok
Awatar użytkownika
milkteam
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2011, o 17:59

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: milkteam »

na stome powinno Ci wystarczyć
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: halidor »

na pewno poczeka , ale sum to żadna rewelacja, chyba ostatnia uczelnia w Polsce pa
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: mis koala »

halidor pisze:na pewno poczeka , ale sum to żadna rewelacja, chyba ostatnia uczelnia w Polsce pa
Oj tam ! Lepszy ŚUM niż nic A tak poza tym to jest dobra uczelnia a nie jakiś zacofany uniwerek na brudnym zadupiastym Śląsku

milkteam No właśnie czekam na wyniki z Białegostoku bo tylko tam złożyłam, ale coś niekolorowo się zapowiada. za dużo ludzi ma 165 pkt
zetuzetia
Posty: 341
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 20:23

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: zetuzetia »

mis koala pisze:
halidor pisze:na pewno poczeka , ale sum to żadna rewelacja, chyba ostatnia uczelnia w Polsce pa
Oj tam ! Lepszy ŚUM niż nic A tak poza tym to jest dobra uczelnia a nie jakiś zacofany uniwerek na brudnym zadupiastym Śląsku
Skoro taka zadupiasta, to wszyscy mamy nadzieję, że jeżeli przypadkiem byś się dostał, nie będziesz chciał studiować na ŚUMie i zwolnisz swoje miejsce
aaaniaaa
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2012, o 20:50

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: aaaniaaa »

halidor pisze:na pewno poczeka , ale sum to żadna rewelacja, chyba ostatnia uczelnia w Polsce pa
Co miałeś na myśli mówiąc ostatnia?

Powiem wam że wcale nie taki najgorszy ten ŚUM. Patrząc nawet na wyniki LEPu np. z lutego 2011 (ŚUM na 1 miejscu), zresztą często wydział z Zabrza zaniża te wyniki, przez co jesteśmy ciut niżej niż być powinniśmy. Zresztą mniejsza z wynikami lepu i tak to są bardzo małe różnice między poszczególnymi uczelniami.
Zresztą od tego roku będziemy mieć najnowocześniejsze centrum symulacji, pierwsze tego typu w Polsce.
Poza tym mamy dużo szpitali i w ogóle.
Nie twierdzę że ŚUM jest extra i takie tam ale myślę że każda uczelnia ma swoje mocne i słabe strony i mówienie że ta jest lepsza a tamta gorsza to trochę niesprawiedliwe.
Katowicki ŚUM obrósł legendą mordoru, ale powiem wam że to legenda w której jest tylko trochę prawdy, z moich obserwacji mordor zmienia się na lepsze.
Ale życzę Wam żeby każdy dostał się tam gdzie chce
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: mis koala »

zetuzetia pisze:
mis koala pisze:
halidor pisze:na pewno poczeka , ale sum to żadna rewelacja, chyba ostatnia uczelnia w Polsce pa
Oj tam ! Lepszy ŚUM niż nic A tak poza tym to jest dobra uczelnia a nie jakiś zacofany uniwerek na brudnym zadupiastym Śląsku
Skoro taka zadupiasta, to wszyscy mamy nadzieję, że jeżeli przypadkiem byś się dostał, nie będziesz chciał studiować na ŚUMie i zwolnisz swoje miejsce
To była ironia. Własnie chodziło mi o to że ja wcale nie uważam że SUM to najgorsza uczelnia i że wogóle Śląsk to sam syf i że cała ta aglomeracja to tylko w deprechę wpędza. Ja bym była zadowolona jakbym się tam dostała, no ale nie w tym roku w każdym bądź razie
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: mis koala »

ni pisze:
halidor pisze:na pewno poczeka , ale sum to żadna rewelacja, chyba ostatnia uczelnia w Polsce pa
Co miałeś na myśli mówiąc ostatnia?

Powiem wam że wcale nie taki najgorszy ten ŚUM. Patrząc nawet na wyniki LEPu np. z lutego 2011 (ŚUM na 1 miejscu), zresztą często wydział z Zabrza zaniża te wyniki, przez co jesteśmy ciut niżej niż być powinniśmy. Zresztą mniejsza z wynikami lepu i tak to są bardzo małe różnice między poszczególnymi uczelniami.
Zresztą od tego roku będziemy mieć najnowocześniejsze centrum symulacji, pierwsze tego typu w Polsce.
Poza tym mamy dużo szpitali i w ogóle.
Nie twierdzę że ŚUM jest extra i takie tam ale myślę że każda uczelnia ma swoje mocne i słabe strony i mówienie że ta jest lepsza a tamta gorsza to trochę niesprawiedliwe.
Katowicki ŚUM obrósł legendą mordoru, ale powiem wam że to legenda w której jest tylko trochę prawdy, z moich obserwacji mordor zmienia się na lepsze.
Ale życzę Wam żeby każdy dostał się tam gdzie chce
Popieram Nawet o elitarnym i prestiżowym UJ-cie też niekiedy studenci wypowiadają się negatywnie więc nie należy tak generalizowac wszystkiego i oceniac zbyt pochopnie. Są ludzie którzy skończyli ŚUM i zdali świetnie LEP i są cenionymi lekarzami więc nie przesadzajmy, że po Śląskiej uczelni wychodzą tumany i beznadziejni lekarze.
zetuzetia
Posty: 341
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 20:23

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: zetuzetia »

mis koala pisze: To była ironia. Własnie chodziło mi o to że ja wcale nie uważam że SUM to najgorsza uczelnia i że wogóle Śląsk to sam syf i że cała ta aglomeracja to tylko w deprechę wpędza. Ja bym była zadowolona jakbym się tam dostała, no ale nie w tym roku w każdym bądź razie
Przepraszam, faktycznie wygląda to, jakbym cytowała Ciebie. Ironię zauważyłam, a moja odpowiedź była do halidora Przepraszam, jeżeli Cię uraziłam
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: halidor »

a ja nie zmienię zdania. Na sumie nic się nie zmieniło od 40 lat.
to jest uczelnia niereformowalna. Nie jest przyjazna studentom, gnoi się ludzi zamiast ich motywować i dawać im szansę. Wizyta w dziekanacie to jak pójście na szafot. Wiecznie na nic nie ma pieniędzy. Wiele osób się ze mną zgodzi. Zapytajcie tych co już studiowali i się przenieśli. Radzę popytać.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: mis koala »

zetuzetia Nic się nie dzieje
halidor A ty byłeś, studiowałeś tam? czy tylko tak czyimiś opowieściami się sugerujesz? Krążą opowieści że jest tam wyjątkow ciężko, że uwalają na byle czym, no ale da się przeżyc i to wcale nie oznacza że ta uczelnia jest gorsza A w takim renomowanym w Krk ponoc czasem uczyli rzeczy sprzed II wojny światowej już dawno nieaktualnych i co? Jakoś nigdy nie słysząłam o tym, żeby pracodawca nie przyjął studenta po ŚUM-ie bo to kiepska uczelnia i na pewno mniej umie niż student z Wawy czy Poznania.
Epinefryna

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: Epinefryna »

no i niestety, ale po ŚUMie ciężko o pracę w moim rodzinnym mazowieckim
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: BubuMale »

halidor SUM od kilku lat ma jedne z najlepszych wynikow lepu (w pierwszej 3 jest) i moze jest cieżko, ale przynajmniej wiekszosc nie ma pozniej problemu ze znalezniem miejsca na specjalizacje.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości