1 rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
olciaaaa
Posty: 973
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:37

Re: 1 rok

Post autor: olciaaaa »

a ja nie dostałam jeszcze listu i w ogóle nie mogę znaleźć żadnego pokoju do mieszkania /
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: 1 rok

Post autor: Idan »

Ja dzisiaj dzwoniłem , kiedy dostanę list o nieprzyjęciu i pani powiedziała oooo, to jeszcze troszkę musi Pan poczekać."

cholera. dostanę list pewnie koło 23, napiszę odwołanie i pewnie dopiero koło 30 będe mieć pewność, że jestem przyjęty masakra! kiedy ja mieszkanie znajdę?
Awatar użytkownika
an_an
Posty: 92
Rejestracja: 15 maja 2009, o 17:18

Re: 1 rok

Post autor: an_an »

Hmm. A akcesoria typu fartuchy, rękawiczki? W co się trzeba zaopatrzyć? Próbuję ułożyć sobie listę, co jeszcze muszę kupić na wyjazd do Poznania i tyle tego jest.
elfiatka
Posty: 39
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:47

Re: 1 rok

Post autor: elfiatka »

an_an pisze:Hmm. A akcesoria typu fartuchy, rękawiczki? W co się trzeba zaopatrzyć? Próbuję ułożyć sobie listę, co jeszcze muszę kupić na wyjazd do Poznania i tyle tego jest.
fartuch jest obowiązkowy na chemii i anatomia nie wpuszczą bez niego na zajęcia, najlepiej mieć 2 na zmiane
rękawiczki, ja kupiłam taka cała paczkę lateksowych rękawiczek i uważam że bardzo dobrze zrobiłam bo się przydają zwłaszcza jak lubi się preparować wtedy co anatomie schodzi para:)
Awatar użytkownika
an_an
Posty: 92
Rejestracja: 15 maja 2009, o 17:18

Re: 1 rok

Post autor: an_an »

A fartuchy jakieś muszą być określone? Nie wiem, wiązane, zapinane?
Awatar użytkownika
karmelowa
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2011, o 07:55

Re: 1 rok

Post autor: karmelowa »

Dzisiaj dostałam list z informacją o przyjęciu Myślę, że za kilka (do siedmiu) dni wszyscy już je będą mieli, spokojnie.
Idan, współczuję Ci szczerze - pewnie nie będziesz miał zbyt dużego wyboru, no ale czego się nie robi by studiować na wymarzonej uczelni Zresztą tych ofert jest straasznie dużo.
Co do fartuchów to też jestem ciekawa. Czytałam gdzieś, że chyba na anatomię trzeba mieć wiązany z tyłu, ale informacja niesprawdzona.
Awatar użytkownika
olciaaaa
Posty: 973
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:37

Re: 1 rok

Post autor: olciaaaa »

mnóstwo ofert mieszkania a ja nic dla siebie nie mogę znaleźć
adam19
Posty: 16
Rejestracja: 7 lip 2011, o 19:44

Re: 1 rok

Post autor: adam19 »

Zarówno na anatomię jak i chemię wybór fartucha jest absolutnie dowolny: zapinany od przodu albo od tyłu guziki albo wiązany, do kolan albo trochę krótszy - do wyboru, byle był biały
dobies1991
Posty: 6
Rejestracja: 3 lip 2011, o 12:58

Re: 1 rok

Post autor: dobies1991 »

rybka27 pisze:A ile przeciętnie osób odpada po I roku?
Ciężko powiedzieć, w zeszłym roku było to ok 15-20 osób po I roku (tyle że niektórzy się przenieśli, inni zrezygnowali), w tym roku akademickim jeszcze nie wiadomo bo poprawki wrześniowe jeszcze się nie zostały napisane ale myślę, że nie będzie to jakaś wielka liczba.

[at] - nie martw się, na UMP naprawdę jest ciężko wylecieć, żeby nie zdać roku to trzeba się o to postarać W każdym razie trzeba uważać na anatomię - tam poprawki są opisowe (np 10 pytań typu serce - budowa, unaczynienie, unerwienie, topografia, rozwój w ciągu godziny = rachunek jest prosty = jeśli wolno piszesz i masz poprawkę z anaty to nie jesteś na wygranej pozycji). Z anatomią najlepiej jest mieć jak najmniej do czynienia jeśli chodzi o poprawki (większość ludzi którzy ulewają rok to właśnie przez anatę).


Co do wyposażenia - na anatkę warto mieć pesetę anatomiczna i skalpel (jeśli oczywiście ktoś lubi sobie popreparować"). Fartuch oczywiście dowolny (tak na studencką kieszeń polecam sklep z odzieżą ochronną, fartuchy sprowadzane z Niemiec, fajna, przewiewna tkanina ul. Grunwaldzka - za rondem JNJ po prawej stronie w kierunku Junikowa, wchodzi się w taka bramę z napisem Instytut Neurobiologii AWF potem trzeba iść w lewo do takich baraków". A na biosyf doby kalkulator z logarytmami, na histologię kredki
elfiatka
Posty: 39
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:47

Re: 1 rok

Post autor: elfiatka »

na histo można poczuć się jak w przedszkoli kredki i rysujesz coś ale nie masz zielonego pojęcia co przynajmniej ja tak miałam bo mój asystent wymyślił że nie będzie nas pytał z bierzącego materiały tylko temat w tył< totalna głupota
rybka27
Posty: 18
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:33

Re: 1 rok

Post autor: rybka27 »

dobies1991 pisze:Ciężko powiedzieć, w zeszłym roku było to ok 15-20 osób po I roku (tyle że niektórzy się przenieśli, inni zrezygnowali), w tym roku akademickim jeszcze nie wiadomo bo poprawki wrześniowe jeszcze się nie zostały napisane ale myślę, że nie będzie to jakaś wielka liczba.

[at] - nie martw się, na UMP naprawdę jest ciężko wylecieć, żeby nie zdać roku to trzeba się o to postarać W każdym razie trzeba uważać na anatomię - tam poprawki są opisowe (np 10 pytań typu serce - budowa, unaczynienie, unerwienie, topografia, rozwój w ciągu godziny = rachunek jest prosty = jeśli wolno piszesz i masz poprawkę z anaty to nie jesteś na wygranej pozycji). Z anatomią najlepiej jest mieć jak najmniej do czynienia jeśli chodzi o poprawki (większość ludzi którzy ulewają rok to właśnie przez anatę).
Dziękuję, troszkę mi ulżyło .
rybka27
Posty: 18
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:33

Re: 1 rok

Post autor: rybka27 »

A czy trudno jest osobom, które miały w szkole tylko biologię i chemię na rozszerzeniu? tzn czy konieczna jest jakaś świetna znajomość matmy i fizyki?
adam19
Posty: 16
Rejestracja: 7 lip 2011, o 19:44

Re: 1 rok

Post autor: adam19 »

Większość u nas ma tylko biol i chem na rozszerzeniu i problemów nie ma chyba że z biofizyki może matma i fizyka się przydać żeby brylować niczym Jaroszyk na kartach swojej książki, a tak to do niczego innego nie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości