Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
Abrakason
Posty: 128
Rejestracja: 7 sty 2011, o 17:08

"Zestaw maturalny"

Post autor: Abrakason »

Siemka mam do was goraca prosbe ( i moze temat przyda sie kolejnym pokoleniom wiec nie szczedzcie glosu) mozecie ocenic moj maly zestawik maturalny do chemi (od razu mowie na wstepie ze mam ambicje napisac na wieksze badz = 90% z rozszerzenia). No wiec tak : podreczniki różaka (bo po podrecznikach z ktorych dotychczas korzystalem ["nowa era"] potrzeboje lepszych pozycji) a ze zbiorkow :witowski, pazdra no i polecane przez wielu a czego nigdy nie mialem w reku - maturalnie ze zdasz ? I co o tym sadzicie ? Pomozcie.!
P.S. zdaje jeszcze z biologii rozszerzonej (tez mam zamiar zdac na podobnym poziomie) i nie jestem cyborgiem zeby ogarnac 50 zbiorkow tak wiec blagam o stonowane i rozsadne opinie
Hellades
Posty: 112
Rejestracja: 30 lip 2010, o 00:18

Re: "Zestaw maturalny"

Post autor: Hellades »

Abrakason pisze:Siemka mam do was goraca prosbe ( i moze temat przyda sie kolejnym pokoleniom wiec nie szczedzcie glosu) mozecie ocenic moj maly zestawik maturalny do chemi (od razu mowie na wstepie ze mam ambicje napisac na wieksze badz = 90% z rozszerzenia). No wiec tak : podreczniki różaka (bo po podrecznikach z ktorych dotychczas korzystalem ["nowa era"] potrzeboje lepszych pozycji) a ze zbiorkow :witowski, pazdra no i polecane przez wielu a czego nigdy nie mialem w reku - maturalnie ze zdasz ? I co o tym sadzicie ? Pomozcie.!
P.S. zdaje jeszcze z biologii rozszerzonej (tez mam zamiar zdac na podobnym poziomie) i nie jestem cyborgiem zeby ogarnac 50 zbiorkow tak wiec blagam o stonowane i rozsadne opinie
Odpowiem na tyle, na ile potrafię. Miałem 90% korzystając z podręczników Rożaka i zbioru Witowskiego (tylko z tego!). Maturalnie że zdasz - odkupiłem tę książkę używaną i prawie nic z niej nie zrobiłem. Zawiera dość nietypowe i czasem naprawdę trudne, wymagające myślenia zadania, które mogą być przydatne na maturę w takiej formie, w jakiej jest od zeszłego roku (obecnie, jak zapewnie wiesz, matura z chemii bardziej jest nastawiona na myślenie i umiejętność wykorzystania wiedzy, niż jak wcześniej to bywało na schematyczne zadania). Także myślę, że warto przerobić tę książkę. Pazdro odradzam (jak zresztą wielokrotnie już na forum pisałem), gdyż większość zadań tam opiera się na stechiometrii i długim bezsensownym liczeniu, dodatkowo do większości zadań w ogóle nie ma odpowiedzi na końcu książki, przez co nie można sprawdzić czy zrobiło się je dobrze (pomijając już chore zadania teoretyczne z wykorzystaniem rysunku jakiejś magicznej aparatury ).

Rożak do nauki + Witowski do zadań + jako uzupełnienie Maturalnie że zdasz - takie jest moje zdanie i myślę, że z tymi książkami można uskrobać te 90+
_czak
Posty: 23
Rejestracja: 2 lip 2012, o 09:28

Re: Podręczniki

Post autor: _czak »

Z chemii oczywiście Witowski, ale również wszelakie zbiory zadań. Najlepiej z operonu bo zawierają odpowiedzi.

Z biologii polecam serię Bukały, trening przed maturą, jak dla mnie super przygotowanie do matury

Z fizyki polecam ZamKora, Mendla, Kozielskiego + zbiory zadań
Awatar użytkownika
Abrakason
Posty: 128
Rejestracja: 7 sty 2011, o 17:08

Re: Podręczniki

Post autor: Abrakason »

Dziex wielkie Hellades, . _czak, najsmieszniejsze to to ze jestem biedny i raczej nie stac mnie bedzie na serie bukaly z biologii. Moglibyscie mi doradzic tez cos na biologie rozszerzona ? Z biologii mam podreczniki operona ale slyszalem o nie jednych lepszych jak np wsipowskie albo pwn. A zbiorki do biologii tez moze byc witowski i uzupelnienie maturalnie ze zdasz(lub cos podobnego-ale co?) ?
_czak
Posty: 23
Rejestracja: 2 lip 2012, o 09:28

Re: Podręczniki

Post autor: _czak »

Abrakason, możesz przecież wypożyczać Bukałę z biblioteki:) ja na początku tak robiłam, później zdecydowałam się na kupno.
Awatar użytkownika
Abrakason
Posty: 128
Rejestracja: 7 sty 2011, o 17:08

Re: Podręczniki

Post autor: Abrakason »

_czak bede musial poszukac, dziex za cyngola
Awatar użytkownika
sookie
Posty: 27
Rejestracja: 20 lip 2012, o 11:51

Re: Podręczniki

Post autor: sookie »

Z chemii: jak dla mnie wystarczył podręcznik z operonu+Witowski+czasem zbiór Pazdry no i matury z poprzednich lat.

z biologii: tu już więcej, bo oprócz podręcznika operonu uczyłam się z książek Hosera, Wiśniewskiego, Szweykowskich, Zoologii Grzegorka, Lewińskiego(tych cienkich), niezłe były tez zbiory i vademeca maturalne z operonu. Część możecie znaleźć w linku z ksiażkami na sprzedaż do matury w podpisie ))
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: Podręczniki

Post autor: Idan »

sookie - mam dziwne pytanie, nick wymyśliłaś losowo czy wzięłaś z True Blood?
Awatar użytkownika
sookie
Posty: 27
Rejestracja: 20 lip 2012, o 11:51

Re: Podręczniki

Post autor: sookie »

Idan, właśnie tu wpadłam przypadkiem, jak widać nieco spozniona, no ale juz wiesz gt

kupi ktos te moje książki czy nie kupi no lt<<
tulipanka
Posty: 20
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:09

Re: Podręczniki

Post autor: tulipanka »

Bardzo proszę o opinię na temat tych książek bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki. W 2013 pierwszy raz będę pisała chemię R, w szkole miałam tylko na podstawie, ale na bardzo dobrym poziomie (niestety to było kilka lat temu, ale sporo pamiętam).

To tak:
Podręczniki: Operonu albo Różaka, opinie są równo podzielone, nie wiem co wybrać.
Zadania: D. Witowski II t Zbiory zadań Operonu Maturalnie że zdasz WSiP.
Repetytorium: Persona, Wyd. Medyk II t Klimaszewska, Chemia od A do Z.

Co wyrzucić, co zostawić?

Ps. I korki 2x w tyg. po godzinie. Szczerze, myślicie, że przy porządnej pracy od września dam rade ogarnąć rozszerzenie na min. 90% ?
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: Podręczniki

Post autor: mila1305 »

tulipanka pisze:Bardzo proszę o opinię na temat tych książek bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki. W 2013 pierwszy raz będę pisała chemię R, w szkole miałam tylko na podstawie, ale na bardzo dobrym poziomie (niestety to było kilka lat temu, ale sporo pamiętam).

To tak:
Podręczniki: Operonu albo Różaka, opinie są równo podzielone, nie wiem co wybrać.
Zadania: D. Witowski II t Zbiory zadań Operonu Maturalnie że zdasz WSiP.
Repetytorium: Persona, Wyd. Medyk II t Klimaszewska, Chemia od A do Z.

Co wyrzucić, co zostawić:?:

Ps. I korki 2x w tyg. po godzinie. Szczerze, myślicie, że przy porządnej pracy od września dam rade ogarnąć rozszerzenie na min. 90% ?
rożak lepszy, zbiory to rób wszelkie jakie masz do dyzpozycji, nigdy nie jest za duzo, rób tyle ile masz czasu i checi
repetytorium medyka i a-z spoko według mnie, sama je mam
tulipanka
Posty: 20
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:09

Re: Podręczniki

Post autor: tulipanka »

mila1305 pisze:rożak lepszy, zbiory to rób wszelkie jakie masz do dyzpozycji, nigdy nie jest za duzo, rób tyle ile masz czasu i checi
repetytorium medyka i a-z spoko według mnie, sama je mam
Dziękuje.
Hellades
Posty: 112
Rejestracja: 30 lip 2010, o 00:18

Re: Podręczniki

Post autor: Hellades »

tulipanka pisze:Bardzo proszę o opinię na temat tych książek bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki. W 2013 pierwszy raz będę pisała chemię R, w szkole miałam tylko na podstawie, ale na bardzo dobrym poziomie (niestety to było kilka lat temu, ale sporo pamiętam).

To tak:
Podręczniki: Operonu albo Różaka, opinie są równo podzielone, nie wiem co wybrać.
Zadania: D. Witowski II t Zbiory zadań Operonu Maturalnie że zdasz WSiP.
Repetytorium: Persona, Wyd. Medyk II t Klimaszewska, Chemia od A do Z.

Co wyrzucić, co zostawić?

Ps. I korki 2x w tyg. po godzinie. Szczerze, myślicie, że przy porządnej pracy od września dam rade ogarnąć rozszerzenie na min. 90% ?
1. Zdecydowanie Rożak
2. Zbiory to najlepiej zrobić wszystkie, najwięcej jak się da im więcej, tym lepiej. Priorytetowo: Witowski, Maturalnie że zdasz, Operon.
3. Nie znam, ale z opinii innych podobno Persona jest dobra.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości