kosmetologia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
j;

kosmetologia

Post autor: j; »

hey czy jest ktos na forum kto studiuje lub bedzie studiowal kosmetologie?
magda

Re: kosmetologia

Post autor: magda »

cze, ja jestem na biol chemie,jakie są wymagania na kosmetologie?
kaska

Re: kosmetologia

Post autor: kaska »

hehe, teŻ jestem na biochemie i chetnie sie dowiem
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: kosmetologia

Post autor: żabka »

Zalezy od uczelni. Wiem ze, na AM w Poznaniu trzeba rozszerzona biologie i chemie
wesolutka

Re: kosmetologia

Post autor: wesolutka »

tez chce na kosmetologie eh zdaje rozszerzoną biole i chemie na podstawie to wystarczy:( :o chce bardzo to studiowac
bagatha

Re: kosmetologia

Post autor: bagatha »

To juz w tym roku chyba nie obowiazuje i nie zdawaliscie starej matury, ale zawsze jak slysze kosmetologia to sobie przypominam

startowalam tam 2 lata temu, egzamin byl ustny, byly 3 pytania. W pierwszym trzeba bylo rozpoznac o kim jest podany tekst, zazwyczaj byla to jakas aktorka, pisarka, piosenkarka lub producent kosmetykow.
Drugie pytanie dotyczylo chemii i trzeba bylo powiedziec co to jest np. wazelina, a trzecie pytanie.to byl obraz- podaj autora, tytul i epoke w jakim go namalowano
.bylo wesolo
ebi_89
Posty: 2
Rejestracja: 7 mar 2007, o 17:23

Re: kosmetologia

Post autor: ebi_89 »

Z tego co wyczytałam na stronie UM w Poznaniu, to trzeba zdawać maturę z biologii (II arkusz) i chemii (I arkusz) tyle było na stronie macierzystej. Jednak znalazłam gdzieś w zasobach Internetu takie oto informacje:

"Uruchomienie kształcenia na studiach zaocznych jest uzależnione od przyznania przez Ministerstwo Zdrowia limitów przyjęć.

Obowiązuje konkurs świadectw dojrzałości/ukończenia szkoły.

1.Kandydaci legitymujący się tzw. „starą maturą” zobowiązani są:
a)przedstawić oceny z biologii i chemii zapisane na świadectwie dojrzałości w wykazie klasyfikacji końcoworocznej.

2.Kandydaci legitymujący się tzw. „nową maturą” zobowiązani są:
a)przedstawić oceny z biologii i chemii zapisane na świadectwie ukończenia szkoły.

3.Kandydaci z maturą międzynarodową (IB) zobowiązani są:
a)przedstawić oceny z biologii i chemii zapisane na świadectwie maturalnym.

4.Wszyscy kandydaci zobowiązani są rozwiązać test kompetencji. Test przygotowany zostanie na Wydziale Farmaceutycznym.

5.Ilość punktów kwalifikacyjnych stanowi suma punktów za oceny na świadectwie dojrzałości w wykazie klasyfikacji końcoworocznej/ukończenia szkoły/maturalnym oraz punktów uzyskanych z testu kompetencji.
5.Zasady przyjmowania na studia laureatów i finalistów olimpiad stopnia centralnego:
Wszystkim laureatom i finalistom olimpiad stopnia centralnego z biologii, chemii (mającym na świadectwie przy odpowiednim przedmiocie wpis „zwolniony”) przyznaje się maksymalną liczbę punktów z przedmiotu, którego dotyczyła olimpiada, pod warunkiem złożenia odpowiednich dokumentów potwierdzających. Punktacja za drugi przedmiot obliczana będzie na zasadzie ogólnej - tj. na podstawie oceny zapisanej na świadectwie dojrzałości w wykazie klasyfikacji końcoworocznej/na świadectwie ukończenia szkoły."

I jestem teraz w kropce. Za bardziej wiarygodną uznaję stronę UM ale na takowej nie znalazłam informacji o tym, że brane są pod uwagę oceny z biologii i chemii na świadectwie, oraz o jakimkolwiek teście kompetencji Jak podano są to informacje na rok akademicki 2006/2007 a więcnajbardziej aktualne

Mam olbrzymią prośbę. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, którymi informacjami powinnam się kierować? W zasadzie nie am to wielkiego znaczenia bo i tak i tak trzeba się trochę napracować, ale wiadomo, iż lepiej jest wiedzieć z góry na jaką opcję się nastawić. Będę neizwykle wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. Serdecznie pozdrawiam.


P.S. Podaję swojego maila: ebi_[at].pl
mil
Posty: 13
Rejestracja: 7 lut 2007, o 14:54

Re: kosmetologia

Post autor: mil »

Na twoim miejscu po prostu bym zadzwoniła do UM (jakiś telefon na pewno jest podany) i się wypytała. Chociaż raczej kierowałabym się informacjami ze strony głównej um.
Informacje które znalazłaś w internecie mogą się tyczyć zasad obowiązujących przed wprowadzeniem tego dziwnego wymysłu Giertycha, że albo matura podstawowa albo rozszerzona. Naprawdę szkoda mi obecnych maturzystów. tyle zamieszania i nerwówy przed poronione pomysły ministerstwa edukacji.
Kosmetolog to bardzo dobry zawód Życzę ci, żebyś się dostała.
pozdrawiam
ebi_89
Posty: 2
Rejestracja: 7 mar 2007, o 17:23

Re: kosmetologia

Post autor: ebi_89 »

Zadzwonić nie ejst problem gorzej z dodzwonieniem się bo albo telefon zajęty, albo ciągle Cię przekierowują pod inny numer istny maraton
Morvala
Posty: 8
Rejestracja: 4 cze 2007, o 11:35

Re: kosmetologia

Post autor: Morvala »

Jeśli ktoś ma blisko Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) proponuję kosmetologię na AWFie. Rusza dopiero w tym roku, więc rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu świadectw - dzięki temu raczej łatwo się dostać. Sam AWF jest filią akademii w Warszawie i z tego co wiem, jest w czołówce w różnych rankingach. Także polecam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości