co to jest?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
lelek_3
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2012, o 14:27

co to jest?

Post autor: lelek_3 »

Witam,
bardzo proszę o pomoc w identyfikacji tego mam nadzieję mało szkodliwego gościa no i gdzie go szukać.
pytam ponieważ od około miesiąca ubijam ze 3 sztuki dziennie - większość w salonie z parkietem (blisko kuchni).
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: co to jest?

Post autor: WojtekB »

Jakiś gatunek z biegaczowatych
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: co to jest?

Post autor: Trzyszcz »

Proponuję wypuszczać.
W domu znajdują się przypadkiem bo to drapieżniki.
lelek_3
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2012, o 14:27

Re: co to jest?

Post autor: lelek_3 »

dziękuję za odpowiedź, ale czy możecie ciut szerzej?
co to znaczy jakiś gatunek z biegaczowatych i dlaczego wypuszczać?
czy to może się gdzieś lęgnąc w domu?
o przypadku chyba nie moze byc mowy skoro ubijem kilkadziesiat sztuk.

będę wdzięczny za odpowiedź.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: co to jest?

Post autor: Trzyszcz »

Szerzej czy ściślej?
Bo szerzej to samemu znajdziesz- jest google, wikipedia.
Z resztą rodzaj i gatunek nic Ci nie powie.

Tak jak pisałem- to jest drapieżnik, w domu znajduje się przez przypadek (zalęgnąć się mogą np. karaluchy lub skórnikowate żrące resztki, albo jakieś szkodniki drewna, ale nie drapieżniki).

Mnie czasem do łazienki nawet nasz największy biegaczowaty włazi- Carabus coriaceus
lelek_3
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2012, o 14:27

Re: co to jest?

Post autor: lelek_3 »

nie chodzi mi o zabawę w semantykę - chyba Cię to nie dziwi, że ludzie chcą wiedzieć z czym mają do czynienia (tym bardziej, że to trwa od minimum miesiąca), czy to coś nie zagraża dzieciom i jak można tego nie wpuścić do domu.

mimo wszystko dziękuję za szybkie odpowiedzi a biegacza skórzastego na pewno nie zazdroszczę.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: co to jest?

Post autor: Trzyszcz »

A jednak padło to moje ukochane zdanie

Informuję po raz setny, że jakby każdy owadzik który wlezie do mieszkania miał zagrażać dzieciom to wyjście do lasu nie mówiąc o łące byłoby samobójstwem oczywistym! Nie rozumiem o co chodzi z tymi dzieciojadami, potwory gustują w młodym mięsie?

Nie wiem czemu nie zazdrościsz? piękny owad.

Dostałeś potrzebne informacje- wystarczy jak ogólnie poczytasz o biegaczowatych- określenie gatunku nic nie zmieni.
Z resztą to co Cię interesuje JUŻ NAPISAŁEM.
Jak nie wpuścić? Jak już tak bardzo Cię drażni to sprawdź, którędy dostaje się do mieszkania i zatkaj te otwory jakoś.
lelek_3
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2012, o 14:27

Re: co to jest?

Post autor: lelek_3 »

może najprościej będzie jak napiszę raz jeszcze dziękuję za informacje.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: co to jest?

Post autor: Trzyszcz »

Nie ma za co:)

Przyjrzałem się fotce i z pewnym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że to Pterostichus melanarius lub niger.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości