Czy ukąszenie komara może być groźne?

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
Biopolimer
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2010, o 12:28

Czy ukąszenie komara może być groźne?

Post autor: Biopolimer »

Witam.
Mam pytanie, czy ukąszenie komara w Polsce może spowodować jakąś chorobę, infekcję lub w jakikolwiek sposób zaszkodzić? Szczególnie gdy ukąszeń jest dość dużo a kilka z nich rozdrapało się do krwi. I jaką maść/żel pomagającą w gojeniu się ukąszeń polecacie?
Obecnie jest sezon na te insekty więc jestem ciekawy.
Pozdrawiam.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Czy ukąszenie komara może być groźne?

Post autor: Trzyszcz »

Praktycznie nie.
Co do maści, to w aptece Ci coś polecą.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Czy ukąszenie komara może być groźne?

Post autor: micra »

Szumnie media ogłaszają że w Polsce z racji ocieplenia klimatu komary zaczęły roznosić chorobę zwaną dirofilariozę.

Choroba ta występuje powszechnie w USA i w krajach basenu Morza Śródziemnego
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Czy ukąszenie komara może być groźne?

Post autor: Trzyszcz »

Tak, ale napisałem dlatego praktycznie- bo u ludzi występuje bardzo rzadko, a do tego w Polsce nieczęsto jest odpowiednia ilość ciepłych nocy pod rząd, wiec w sumie prawdopodobieństwo jest minimalme. A media- cóż. Pamiętacie reportaże a niezwykle agresywnej i niebezpiecznej biedronce Harmonia axiridis?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Czy ukąszenie komara może być groźne?

Post autor: AnnaWP »

Tk.
Największe ryzyko wiązałabym z rozdrapywaniem - rozdrapanie brudnymi rękoma może doprowadzić do zanieczyszczenia ranki, a nawet wprowadzenia czegoś do ciała. Ale niemal zawsze kończy się na lekkim stanie zapalnym, bez dramatu.
Awatar użytkownika
Biopolimer
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2010, o 12:28

Re: Czy ukąszenie komara może być groźne?

Post autor: Biopolimer »

Dziękuję za odpowiedzi.
Bo powiem Wam, że ostatnio jestem cały pogryziony przez komary i nie mogłem powstrzymać się od drapania - teraz gdy jest to rozdrapane swędzi i piecze jeszcze bardziej i tak od kilku dni. Czytałem, że leki przeciwhistaminowe łagodzą swędzenie więc podam sobie na noc 10mg hydroksyzyny a jutro postaram się nabyć jakąś maść.
Pozdrawiam.
biofizchem
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, o 14:30

Re: Czy ukąszenie komara może być groźne?

Post autor: biofizchem »

kup sobie fenistil i nie drap po będą blizny
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy ukąszenie komara może być groźne?

Post autor: Medycyna Lwów »

co do filiariozy to pojedyncze przypadki tej choroby w Polsce notowano u psów, u ludzi na razie nie - zresztą nawet jakby ktoś się nią zaraził to z racji, że człowieka jest całkowicie przypadkowym żywicielem dla tego gatunku pasożyt po prostu w nas ginie.

Fenistil może być, ale jest dość słaby. Bez recepty można sobie kupić 0,5% maść z hydrokortyzonem - powinna być lepsza.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość