Teoria ewolucji Darwina.

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: prazm »

Przepraszam, a czy ktoś podał informację, że odpowiedź ma być zaczerpnięta z podręcznika licealnego? Jeśli chcecie posługiwać się na tym forum niepełnymi prawdami, albo nieprawdą byle tylko była zgodna z podręcznukie, proszę bardzo, tylko błagam nie piszcie, że tak jest dobrze bo nie jest. Ponadto proszę zwrócić uwagę na to, że zaznaczyłem co jest w programie liceum. Czy ktoś skorzysta z pełnej wiedzy, czy tylko ze szkolnych, daleko idących uproszczeń, to jego sprawa, ale powinien mieć szansą na podjęcie świadomej decyzji.
beba
Posty: 401
Rejestracja: 29 gru 2006, o 19:51

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: beba »

Prazm, myślę, że ambitny student nie zadaje tego typu pytań na forum. Takie pytania zadaje przecietny uczeń, który ma zadanie domowe.
A jak kogos interesuje zgłębianie wiedzy na poziomie uniwersyteckim to korzysta z zupełnie innych źródeł wiedzy niz forum.
Tak wiec nie mam zamiaru mącic tu w głowie komuś, kto ma 2 godziny biologii w tygodniu.
Ale owszem, mozna dodatkowo wprowadzić w szczegóły. Oby tylko jasno i rzeczowo.
gosiek_92
Posty: 10
Rejestracja: 4 cze 2007, o 14:47

Czy czlowiek pochodzi od malpy???

Post autor: gosiek_92 »

jakie jest wasze zdanie na ten temat? bo ja np jestem chrzescijanka i nie wierze ze czlowiek powstal np od jakiegos ohydnego goryla. wierze w to ze adam i ewa byli pierwszymi ludzmi. czy wiec myslicie ze oni byli malpami?
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: arti »

Kolejna fanatyczka, oczywiście ze człowiek powstał od małpy a nawet od bakterii
Poczytaj teorie ewolucji tam masz to wszystko opisane
Ja wierze w to ze człowiek droga ewolucji otrzymał teraźniejsza formę, i to ze jestem agnostykiem nie powoduje ze łatwiej jest mi w to uwierzyć, taksami to ze ty jesteś wierząca nie powinno mieć wpływu na twoje zdanie

Ale jeśli zaprzecza naukowym faktom zasłaniając się religia i tymo ona mówi to twoja sprawa
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Savok »

Nalezy zaczac od tego, ze Biblia jest pisana przenosniami i rozumienie jej doslownie, czyli ze pierwszymi ludzmi na ziemi byli Adam i Ewa i od nich pochodzimy jest poprostu nie powazne zarowno z biologicznego jak i teologicznego punktu widzenia.

Dane kopalne i molekularne dowodza, ze nasza linia ewolucyjna oddzielila sie od pozostalych naczelnych jakies 12 milionow lat temu. Nie pochodzimy od goryla, ktory jest naszym kuzynem, ale mamy z nim wspolnego przodka.
gosiek_92
Posty: 10
Rejestracja: 4 cze 2007, o 14:47

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: gosiek_92 »

i tak nie wierzev ze powstalam od malpy. moze wy tak ale ja napewno nie. myslcie sobie co chcecie ale ja i tak nie mam zwierzecego pochodzenia
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Savok »

A jak masz zamiar wytlumaczyc niezaprzeczalne podobienstwo morfologiczne i anatomiczne miedzy czlowiekiem i naczelnymi? Roznice sekwencji genomu ~1%?
Te same mechanizmy spoleczne u wiekszosci malp, ktore obserwuje sie u ludzi?

No i to, ze jestesmy opaci na zwiazkach wegla, a nie krzemu, z ktorego sklada sie pach (biblijny pyl, proch)?
kościa
Posty: 64
Rejestracja: 12 sty 2007, o 23:09

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: kościa »

Mysle ze nie powinnas sie tu zaslaniac wiara poniewaz oficjalne stanowisko kosciola wcale nie zaprzecza ewolucji wrecz przeciwnie mowi ze cialo czlowieka moglo ewoluowac a tylko jego dusza byla niezmienna (poszukaj w katechizmie do bierzmowania=)
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: badger »

gosiek_92 pisze:bo ja np jestem chrzescijanka i nie wierze ze czlowiek powstal np od jakiegos ohydnego goryla. wierze w to ze adam i ewa byli pierwszymi ludzmi.
w takim razie jesteś zacofaną chrześcijanką bo poglądy chrześcijan i ewolucjonistów wcale się nie wykluczają. Nawet JP2 powiedział żeteoria Darwina jest czymś więcej niż tylko hipotezą"
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: DMchemik »

badger pisze:w takim razie jesteś zacofaną chrześcijanką bo poglądy chrześcijan i ewolucjonistów wcale się nie wykluczają. Nawet JP2 powiedział żeteoria Darwina jest czymś więcej niż tylko hipotezą"
to jest katolicyzm na poziomie LPR, który jest bardziej katolicki niż sam papież
Savok pisze:Nie pochodzimy od goryla, ktory jest naszym kuzynem, ale mamy z nim wspolnego przodka.
I słusznie, to że człowiek pochodzi od małpy (tylko nikt nie powiedział której) to komunistyczne kpiące przerobienie teorii ewolucji, Darwin stwierdził, że człowiek i małpy miały wspólnego przodka, a nie że człowiek pochodzi od małpy (bo od której?)
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: prazm »

NIe rozumiem dlaczego reagujecie na prowokacje! Jeśli gosiek_92 chce BEZKRYTYCZNIE WIERZYć to jej prywatna sprawa. Jeśli chce dyskutować nich poda fakty, a nie tylko gołe teksty, opinie osób trzecich bądź własne wymysły. Jak poda coś konkretnego wtedy można będzie dyskutować. Rozumiem, że jedno już ustaliliście, a mianowicie to, że odrzucając teodię ewolucji, z jej konsekwencjami, odrzuca współczesną doktrynę naszego kościoła. Rozumiem również, że gosiek_92 nie miała nigdy kontaktu z małpami oraz gdyby ewolucjoni ści zaproponowali, że bezpośredni przodkiem człowieka był paw to by to zaakceptowała? Nie martw się gosiek_92 z pawiem i motylkami też mamy wspólnych przodków, tylko, że było to o wiele, wiele dawniej
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: prazm »

Beba, ależ właśnie twierdząc, że jest jedna jedyna prawdz iż bielactwo jest spowodowane tylko mutajć w genie kodującym hydrolazę tyrozyny mącisz w głowie uczniowi. Później trzeba to prostować. I co mówić studentom twierdzącym, że w szkole uczono ich inaczej? Zwalać winę na nauczyciela, który nie dodał prostego stwierdzeniaU europejczyków bielactwo spowodowane jest głównie mutacją w genie kodującym hydrolaze tyrozyny lecz istnieje również szereg innych form bielactwa, często objawowo nie różniących się od podstawowej, spowodowanych mutacjami w innych genach". Nawiasem mówiąc konsekwencją utrzymywania, że bielactwo jest spowodowane mutacją tylko w jednym genie jest wniosek, że dwie osoby dotknięte bielactwem mogą mieć jedynie dzieci dotknięte bielactwem, a to nieprawda. Tak zgadzam się, że każda informacja powinna być wprowadzana jasno rzeczowo. W szkole to oczywiście rola nauczyciela. Na forum jest możliwość dopytywania się. Jeśli ktoś czegoś nie rozumie to może zadawać kolejne pytania lub nawet kontaktować się z osobami z forum na GG. I jeszcze jedno, mój post nie zawiera informacji wystarczających dla STUDENTA nie mówiąc już o ambitnym studencie, szczególnie studencie medycyny. Mój post zawiera tylko wskazówkę, że prawda jest troszkę inna. Jeśli kogoś interesuje prawda to doczyta co trzeba lub się dopyta.
Mariola
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2007, o 19:28

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Mariola »

Savok pisze:A jak masz zamiar wytlumaczyc niezaprzeczalne podobienstwo morfologiczne i anatomiczne miedzy czlowiekiem i naczelnymi? Roznice sekwencji genomu ~1%?
Te same mechanizmy spoleczne u wiekszosci malp, ktore obserwuje sie u ludzi?

No i to, ze jestesmy opaci na zwiazkach wegla, a nie krzemu, z ktorego sklada sie pach (biblijny pyl, proch)?
Wlasciwie podobienstwo fenotypowe, socjotypowe czy tez genotypowe nie jest dobrym dowodem na ewolucje i nie przekona kazdego. Np trend zwany Typology (typologia?) moglby tez interpretowac to podobienstwo miedzy roznymi klasami zwierzat na swoj sposob. Byc moze warto podac tu lepsze argumenty.

moderator: Czesc nie na temat usunieta. Moderatorzy obserwuja dyskusje i wiedza kiedy maja reagowac a kiedy nie.
Ostatnio zmieniony 9 cze 2007, o 15:14 przez Mariola, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości