Chemtrails - smugi chemiczne

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Chireadan
Posty: 32
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:40

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: Chireadan »

"Do tego od wczesnego dzieciństwa interesuję się lotnictwem, szczególnie wkręciła mnie rosyjska technika wojskowa. (.) Sporo jeszcze pamiętam (.) Generalnie conieco o lotnictwie wiem (.)
Jestem także na tyle stara d***a ( 34 ) by pamiętać conieco. (.)
Ja też generalnie co nieco o lotnictwie wiem". W dodatku mam pewną wiedzę na temat inżynierii materiałów używanych do konstrukcji silnika odrzutowego i temperatur tam panujących, z racji mojego wykształcenia. Na temat chemii również. Zarówno moja matka, jak i mój ojciec, mój chrzestny, jego żona, itd. byli pracownikami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Jako dziecko spędziłem tam wiele, wiele godzin. I co z tego ?
1) zamienić się w szeroką smugę, opar, chmurę a 2) w końcu dać rezultat w postaci warstwy całkowicie kojarzącej mi się z mlekiem, farbą emulsyjną. Zjawisko to przykuwa moją uwagę od lat.

1) To normalne dla każdej smugi

2) W życiu nie widziałem takiego zjawis na oczy, a lubię patrzeć w niebo. Do powstania chmury smuga jednak może się przyczynić jeżeli jest to smuga za silnikami, a nie od skrzydeł i zawiera jakieś ośrodki kondensacji.

k zapominam stale że tu nie można edytować postu więcej niż dwa razy
rogalmr
Posty: 14
Rejestracja: 2 mar 2012, o 18:20

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: rogalmr »

Przejrzałbyś materiały które podałem nie zadawałbyś takich pytań, nie mam zamiaru się powtarzać. Badania były przeprowadzane wystarczy poszukać, choćby w tym znajdziesz odpowiedz.

Szkoda zresztą mojego czasu, przeglądnij cały temat na tym forum a wszystkiego się dowiesz, albo tam zadaj te pytania. Chyba że wiarygodność forum jest poniżej twoich oczekiwań.

Kod: Zaznacz cały

davidicke.pl/forum/chemtrails-smugi-chemiczne-t113-3390.html
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: lith »

No to powiedz konkretnie jakie substancje w tych chmurach znaleziono i daj linki do tych badań. nie do śmiesznych filmików z jutuba, czy for internetowych. I nie do tego, ze gdzieś ktoś kiedyś nad Niemcami rozpylił jakieś włókno szklane, które spadło na ziemię, bo u nas jakoś nic nie spada i których w dodatku na niebie nie widać. Mieszasz wszystko ze sobą i co post to zupełnie o czym innym. Proszę traktuj nas poważnie, bo póki co masz nas za totalnych kretynów, którym idzie wszystko wmówić nawet jak się kupy nie trzyma.

btw. te forum co podałeś ma być jakimkolwiek źródłem informacji? haha te gdzie ludzie piszą, że chemitrailse im rozpylają wszędzie, aż ich gardła pieką i głowy bolą i im słońce zasłaniają? Przecież to jest aż żałosne.
Chireadan
Posty: 32
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:40

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: Chireadan »

Chmury były tylko na radarze, bo wojsko naśmieciło dipolami.

Jutubowe pitu-pitu. Zbadaliśmy, ale wyników nigdzie nie opublikowaliśmy. Wykonano rzekomo analizę XRF i okazało się że to szkło pokryte aluminium. Co prawda XRF pokazuje tylko zawartość pierwiastków, równie dobrze mógł to być glinokrzemian. A tu okazuje się, że zrzucano tzw. chaff (dueppel, dipol radarowy), służący do zagłuszania pracy radaru. Tylko że to żadna tajemnica. W czerwcu 2005 i marcu 2006 niemiecki radar pogodowy dostrzegł chmury których nie było widać na niebie, i nie było deszczu. Fenomeny te dostrzegane były nad strefą zakazu lotów (Temporary Restricted Airspace) TRA LAUTER, gdzie USAF prowadzą swoje ćwiczenia.

No nic dziwnego, i żadne mass-media nie robią z tego tajemnicy, nawet Spiegel o tym pisał. Bardzo szybko doszli do tego o co chodzi, bo chaff tworzy charakterystyczny obraz. Takich rzeczy nie rzuca się poza strefami zakazanymi bo mogły by spowodować katastrofę lotniczą.

Nie wiem na czym dokładnie polega problem. Rozumiem, że zwiało to z nad poligonu i narobiło syf na ziemi. No cóż, niestety dlatego m.in. nie lubię wojska i powinni coś zapłacić, a lotnictwo jak mniemam zostało uprzedzone bo jakoś nie było karamboli na niebie.

Wynalazek oczywiście stary jak świat, tylko że teraz używa się włókno szklane. Podczas wojny mój dziadek zbierał te celofanowe paski, wtedy takie były.

"Zebraliśmy 7 reklamówek - szkoda, że nikt żadnej nie pokazał.

Ale dobra. Wojsko szkodzi środowisku, wiadomo. Ile smrodu jest z rakiet, itp. Ludziom nierzadko też. Nie tak dawno rakieta zestrzeliła ukraińskiego Ił-62 z pasażerami. Dwa albo trzy lata temu rakieta strzelona z Su-22M trafiła w dom koło Drawska. W zeszłym roku podziurawiono stodołę serią z jakiegoś RKM która poszła nad strzelnicą". Syf jaki zostawili ruscy nie wymaga komentarza. Ktoś się doczekał odszkodowań ? Chyba nie. Ile przeprowadzono prób jądrowych ? A castle bravo ? Na szczęście i tak jest tego dzisiaj mało.

Zapytałem ciebie, czym nas niby opryskują (skraca życie, piecze gardło, mleko na niebie, zmiany klimatu, itp.). W odpowiedzi wysłałeś filmik w którym pokazano że nad niemcami zrzucono dipole antyradarowe i nasyfiło nimi na ziemi. Tak wygląda rozmowa z wami. Oczywiście film mówi o supertajnych rzeczach, szkoda że mówiły o nich niemieckie mass-media a nawet pisze na wikipedii.

Tak wygląda chaff:
1.jpg
I nie do tego, ze gdzieś ktoś kiedyś nad Niemcami rozpylił jakieś włókno szklane, które spadło na ziemię, bo u nas jakoś nic nie spada i których w dodatku na niebie nie widać.
Chłopie, podejrzewam, że naszego wojska nie stać na takie zabawy.
Prunus
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:25

[Film] Były agent FBI Ted Gunderson mówi o chemtrails

Post autor: Prunus »

Witam zacne grono ludzi, których w obecnych, szalonych czasach tyle co kot napłakał. Powszechna mcdonaldyzacja dotyka obecnie niemal wszystkie dziedziny życia społecznego dlatego forpoczty racjonalizmu, na które można się natknąć wzbudzają we mnie poczucie ulgi i pozwalają na jakże optymistyczną refleksję: może jeszcze nie wszystko stracone?

A teraz do rzeczy (dosyć lizania się po cojones

Zapoznałem się z powyższymi wpisami. Jednak Panowie - co powiecie na to, że niejaki Dr Kucinich odważył się w 2001 roku zażądać wyjaśnień w Kongresie USA związanych z chemtrails:

Kod: Zaznacz cały

fas.org/sgp/congress/2001/hr2977.html
Stosowny urywek:

(B) Such terms include exotic weapons systems such as

(i) electronic, psychotronic, or information weapons

(ii) chemtrails

(iii) high altitude ultra low frequency weapons systems

(iv) plasma, electromagnetic, sonic, or ultrasonic weapons

(v) laser weapons systems

(vi) strategic, theater, tactical, or extraterrestrial weapons and

(vii) chemical, biological, environmental, climate, or tectonic weapons.

Zauważcie, że dokument został przyjęty w procesie rządowej legislacji. Niestety komuś chyba nie było na rękę, by dokument ten miał taką treść, więc? Zrewidowano go i obecnie jest to HR 3616:

Kod: Zaznacz cały

nwbotanicals.org/mediawatch/kucinich.htm
Czy Dr Kucinich rownież, myślicie - nie miał argumentów, podstaw? Przyznam, że odpowiadałem przeróżnym entuzjastom tej teorii w przeróżnych miejscach w podobnym tonie jak Wy robiliście to powyżej. Myślę, że moja postawa nie zmieniła by się gdyby nie pewien fakt. Otóż tak się składa, że mam w rodzinie kogoś, kto pracuje w jednej z firm samolotowych po za granicami naszego kraju. Kilkanaście lat temu zachwalano im pewien nowy środek, który po dodaniu do paliwa lotniczego miał niby obniżać jego zużycie. Podpisano stosowne dokumenty, sprawa rozgrywała się na tzw. górze". Zaczęli to stosować i stosują nadal, jednak nie zauważyli spadku zużycia.

Brzmi jak kiepski początek spiskowej teorii prawda? -) Można oczywiście mi nie wierzyć, ja z kolei mogę nie wierzyć krewnemu. To jednak jest podrzędna sprawa - otóż ta rozmowa skłoniła mnie do tego bym przyjrzał się temu wszystkiemu nieco bliżej. Zacząłem szperać. Ehh, mnóstwo śmieci, naprawdę mnóstwo i miałem już rzucić tym wszystkim, jednak znalazłem kilka elementów, które mogą wskazywać, że być może jednak coś jest na rzeczy". Jeden z elementów zamieściłem powyżej. Oto kolejny:

Zapewne spotkaliście się z lamentem entuzjastów chemtrails, że spryskuje się nas między innymi barem! Otóż WHO opublikowała hipotezę dotyczącą skażenia barem, co spotkało się z dużym wzrostem chorób neurodegeneracyjnych. Podają przyczyny i jedną z nich są - aerozole zrzucane przez wojskowe samoloty odrzutowe (wzdłuż torów lotów stwierdzono w glebie wysokie stężenie baru). http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15082100
The high levels of Ba stemmed from local quarrying for Ba ores and/or use of Ba in paper/foundry/welding/textile/oil and gas well related industries, as well as from the use of Ba as an atmospheric aerosol spray for enhancing/refracting the signalling of radio/radar waves along military jet flight paths, missile test ranges, etc.
Na koniec zachowam się jak standardowy entuzjasta -) Również nie cierpię tych głupawych filmików z youtube, ale wiecie co - tam jest również masa rzetelnych relacji, wypowiedzi (naukowcy, piloci, dowódcy sil zbrojnych etc.) oraz wartościowych, dokumentalnych filmów oraz zwykłych kopii wiadomości setek różnych stacji TV.

W ogóle zastanawia mnie dlaczego tak się uczepiliśmy tej wg. mnie wyimaginowanej etycznej postawy rządów, wojska, różnych organizacji, czy też korporacji? Naprawdę wierzycie w ich nienaganną moralność? Jeśli tak, to dlaczego na przestrzeni 20 lat skażono za pomocą oprysków z samolotów 239 zaludnione obszary w USA? Działo się to w latach 1949-1969 jak dowodzi komisja senacka z 1977 roku. Nawet New York Times zamieścił w 1994 roku informację o opryskach z 1959.

Tutaj macie pierwszy, naukowy raport dotyczący Chemtrails. Jest to wykład wygłoszony na sympozjum dotyczącym chemtrails i jeśli nie możecie patrzeć na youtube -) służę linkiem do innego portalu, gdzie zamieszczone jest całe sympozjum, film trwa jednak 1h35m, ale wzmiankowany wykład rozpoczyna się w 35 minucie:


Powiedzcie mi - dlaczego były agent FBI, będący szefem FBI w Memphis, a następnie w Dallas, potem dowódcą FBI w Los Angeles - św. pamięci

Kod: Zaznacz cały

en.wikipedia.org/wiki/Ted_Gunderson
wypowiada się w taki sposób?


Były agent FBI Ted Gunderson mówi o chemtrails

Pod koniec swojego życia wskazał na bazy, z których nieoznakowane samoloty wg niego spryskują truciznami lądy na całym Świecie. Dlaczego to mówił? Może wiedział więcej niż my, przeciętni twórcy PKB? -)
Lee-Loo
Posty: 31
Rejestracja: 9 lip 2012, o 08:27

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: Lee-Loo »

Zabawni jesteście,że też istnieje grono ludzi którzy za życiowy cel postanowili sobie ujawnienie światu prawdy o chemtrails.Czy rozpisywanie o tym na forum cokolwiek zmieni?Z drugiej strony może powinnam być wdzięczna,że bezinteresownie edukujecie mnie i całego biologa,pomijając fakt ,że w te niedorzeczności niewierze.
Prunus
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:25

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: Prunus »

June pisze:Zabawni jesteście,że też istnieje grono ludzi którzy za życiowy cel postanowili sobie ujawnienie światu prawdy o chemtrails.
O chemtrails wypowiadałem się tutaj i ja, a nie uważam, by było to zabawne, a już z pewnością nie jest moim życiowym celem ujawnianie prawdy na ten temat - skąd wniosek? Zwróciłem uwagę na pewne fakty - dlaczego ironizujesz w związku z tym, że to ujawnienie światu prawdy o chemtrails"?
June pisze:Czy rozpisywanie o tym na forum cokolwiek zmieni?
Dobre pytanie. Uważam, że jeśli w odpowiednich kręgach zwróci się na te fakty uwagę, może to doprowadzić do konkretnych działań zmierzających do wyjaśnienia tego problemu.
June pisze:Z drugiej strony może powinnam być wdzięczna,że bezinteresownie edukujecie mnie i całego biologa,pomijając fakt ,że w te niedorzeczności niewierze.
Niedorzeczności Co konkretnie nazywasz niedorzecznością? Podejrzewasz WHO o folgowanie spiskowej teorii? Uważasz, że wysoko postawiony agent FBI zgłupiał na starość? A może Dr Kucinich żądał wyjaśnień od Kongresu USA nie mając jakichkolwiek podstaw? Rozumiem też, że zapoznałaś się z wykładem Dr. Coena Vermeerena i przeprowadziłaś wnikliwą analizę jego pracy i tylko pozostaje nam czekać na Twoją publikację? Wybacz ale jak dotąd przedstawiasz życzeniowa postawę używając bzdurki typu to niedorzeczności - co z obiektywizmem i racjonalnym, niezależnym spojrzeniem ma się tak jak imadło do bawełny )
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: Trzyszcz »

Takich niezbitych dowodów jest mnóstwo przy każdej spiskowej teorii. Nic nowego.
Jakby człowiek miał się każdymi takimi doniesieniami przejmować to powstałby w głowie matrix do potęgi niewiadomoktórej, obrazowo
Prunus
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:25

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: Prunus »

Trzyszcz24 pisze:Takich niezbitych dowodów jest mnóstwo przy każdej spiskowej teorii. Nic nowego.
Masz namiar na jakieś niezbite dowody w tym względzie? Chętnie się zapoznam. Dlaczego uważasz, że wskazanie na pewne fakty dotyczące owego, rzekomego zjawiska muszą służyć jakiejś spiskowej teorii?
Lee-Loo
Posty: 31
Rejestracja: 9 lip 2012, o 08:27

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: Lee-Loo »

Człowieku mam PRAWO nie wierzyć w chemtrails bez względu na to czy ty uważasz, że to prawda.Wyraziłam swoją opinie w tym temacie bo po to istnieje forum ty też to uczyniłeś,ale ewidentnie nie dajesz za wygraną i za wszelką cenę chcesz swoje przekonania wszczepić innym.Uważam iż to na poły zabawne na poły dziwne,ale podziwiam zapał.
Chromosom
Posty: 104
Rejestracja: 22 sty 2012, o 15:18

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: Chromosom »

Forum biologiczne o tym rozmiarze może skupiać wiele osób, które są podstawione w celu promowania wygodnego dla pewnych środowisk sposobu myślenia - miejcie to na uwadze.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: lith »

[at]
To się zdecyduj czy w końcu jakieś domieszki po cichu wciskane do pasażerskich, czy jakieś nieoznakowane supertajne samoloty, czy zwykłe wojskowe. Czy w końcu zostawiają mleko na niebie, czy reklamówki śmieci na ziemi. Czy jest to coś dodawane niby do paliwa, czy zrzucane osobno. Bo póki co każdy post o czym innym. Napisz w końcu co to jest to całe chemitrails, bo już się zgubiłem.
szkwiatkowski
Posty: 3
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:50

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: szkwiatkowski »

no widziałem filmik jak od aluminium rozpylanego nad hawajami koles z farmy ekologicznej ręką odrywa korę z drzewa kokosowego. od aluminium zmienia się ph gleby i rośliny w zmienionym ph nie pobieraja substancji odrzywczych. Wzrost alumnium w glebie na przestrzeni 50lat wzrósł kilka set razy.

czy ktoś z biologów zna metody usuwania z gleby nadmiaru aluminium.
ludzki organizm nigdy w historii czlowieka nie mial stycznosci z czystym aluminium i organizm nie umie z nim sobie radzic. Chciałbym u siebie na warzywniaku usunac tego przybysza.
pzdr
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości