Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
nietzsche
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2012, o 16:29

Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: nietzsche »

Witam.Znalazłem tylko takie tematy ze szkołami średnimi w innych miastach,a jestem ciekawy jakie licea(lub inne szkoły średnie)skończyli obecni studenci lub już absolwenci tej szkoły wyższej.Jak może część
z Was wie umed od tego roku patronuje 4 licea w Łodzi.I, III, XXVI oraz XXXIII.Powodem wyboru tych szkół są jak podano na stronie uniwersytetu:"wysoki poziom kształcenia i wyników egzaminów, a także duża liczba abiturientów, którzy trafiają na uczelnie medyczne."Czy ktoś może opisać swoją byłą szkołę ze strony dobrej jak i złej?Co sądzicie
o tych patronatach?Zapraszam do dyskusji.
Surgeeon
Posty: 210
Rejestracja: 14 lip 2011, o 20:13

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: Surgeeon »

Patronat służy promocji uczelni wyższej to, że UMED patronuje tym szkołom, jest jego reklamą, to chwyt marketingowy. Nie znaczy to, że uczniowie danego liceum są faworyzowani w rekrutacji. UMED sra na to, ma tylu kandydatów, ze akurat pamięta o swoich podopiecznych w jakims liceum. Ja skonczylem zwykłe przeciętne liceum, gdzie był luz, chodziłem tylko na korepetycje z chemii i fizyki i to wystarczyło. Liczy sie wynik matury a nie poziom liceum. Moim zdaniem lepiej chodzic do nawet najgorszego liceum, miec same 3 za samą obecnosc na lekcjach a zakuwac tylko te przedmioty, które są potrzebe w rekrutacji.
Awatar użytkownika
nietzsche
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2012, o 16:29

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: nietzsche »

Dzięki za odpowiedź.Liczyłem,że więcej osób się udzieli.Możesz napisać do jakiej szkoły chodziłeś i jakie wyniki egzaminu maturalnego osiągnąłeś?
Surgeeon
Posty: 210
Rejestracja: 14 lip 2011, o 20:13

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: Surgeeon »

Podrzędne liceum w Warszawie, zdobyłem 219 punktow
Awatar użytkownika
nietzsche
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2012, o 16:29

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: nietzsche »

Chodziło mi bardziej o studia medyczne po łódzkiej szkole średniej,ale widzę,że i tak za dużo się nie dowiem.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: Lektom »

nietzsche, wg tego co patrzę na nasze forum (przyszły I rok lekarskiego) to większość studentów jest z I, III i XXXI. Bodajże jedna osoba z XXI.
Awatar użytkownika
nietzsche
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2012, o 16:29

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: nietzsche »

Dzięki za jakieś wskazówki gdzie szukać informacji.Z jakiego liceum jesteś Ty jeżeli można wiedzieć?
Nihli
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2012, o 00:37

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: Nihli »

A ja polecam moje liceum - Liceum Politechniki Łódzkiej! Dostałem się na lekarski bez problemu, a akurat w przypadku mojego liceum mogę powiedzieć, że trochę mi pomogły wszystkie dodatkowe zajęcia organizowane tam.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: Lektom »

wszystkie dodatkowe zajęcia organizowane tam.
ale ja nie wiem czy wszyscy potencjalni licealiści chcą chodzić do szkoły jak jest ciemno i wychodzić jak też jest już ciemno)
to liceum jest bardziej dla kandydatów na politechnikę.
Jeśli chodzi o medycynę to zdecydowanie wybrałbym jakiś profil biologiczno-chemiczny, którego brak w LOPŁ.
Nihli
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2012, o 00:37

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: Nihli »

Śmiem się nie zgodzić. Matematyka i chemia, przynajmniej jak ja chodziłem, była prowadzona bardzo dobrze. Natomiast z biologii sam przygotowałem się do olimpiady i naprawdę polecam taką opcję. Nie wiem jak biol-chem przygotowują z matmy/fizyki, ale moim skromnym zdaniem znacznie łatwiej było mi opanować chemię i matematykę z naprawdę dobrymi pedagogami, a biologię ze względu na specyfikę matury/olimpiady (raczej mało logiki, dużo czytania po prostu) uważam, że lepiej samemu się przygotowywać. I takie połączenie jest naprawdę efektywne.

I nie brałem żadnych korepetycji z czegokolwiek.

A tylko wychodzi się jak jest ciemno - i w moim przypadku był to tylko jeden dzień w tygodniu. No ale było warto.

Odnośnie tego, że przygotowuje do Politechniki - no cóż, na większość kierunków na Politechnice wystarczy naprawdę kiepsko zdać maturę, więc te wszystkie dodatkowe zajęcia nie mają sensu w tym wypadku.
Awatar użytkownika
nietzsche
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2012, o 16:29

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: nietzsche »

Dostać się do liceum PŁ to już sztuka.W tym roku chyba najlepiej zaopatrzona szkoła jeśli chodzi o poziom pierwszoklasistów.Na forum tyle ludzi,a nikogo nie stać na powiedzenie jaką szkołę skończył?Może na umed łódzkim nie ma łodzian.
Brzytwa
Posty: 59
Rejestracja: 19 paź 2011, o 15:45

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: Brzytwa »

nietzsche pisze:Może na umed łódzkim nie ma łodzian.
Coś w tym jest filozofie Nietzsche.
Ja skończyłem XXXV LO (bagno) w klasie humanistycznej (czyli bagno w bagnie). Jedyne co zawdzięczam, to to że nikt nie czepiał się za bardzo o moją 40% frekwencję na zajęciach, bo powiedziałem im uczciwie że muszę się uczyć w DOMU!
A tak? Bio, chem, fizyka - skończyły mi się w drugiej klasie.
Na maturze z fizyki było więcej egzaminatorów niż maturzystów! Pisałem to wraz z jakąś dziewczyną, która koniec końców, powiedziała że nic nie napisała.
W tym roku z tego co wiem, otworzyli trzy pierwsze klasy. Wszystkie humany.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: Grzybu123 »

nietzsche pisze:Może na umed łódzkim nie ma łodzian.
Średnio około 1 osoba na grupę. Czasem się trafią dwie.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości