Medycyna w Olsztynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Aszyn »

Studiowa?em w Olsztynie i przenios?em si? do Katowic po 1 roku. Wg mnie w Katowicach bardziej czu?, ?e jest to du?y o?rodek naukowy. Nie wiem jak to nazwa?, bo w Olsztynie jest i lepszy sprz?t i bardziej kameralna atmosfera, ale ja si? lepiej czuj? w Katowicach. Wi?cej ludzi, nie zna si? wszystkich, ale to jest fajne. Zawsze poznajesz kogo? nowego. Mnóstwo prowadz?cych, wi?c zawsze mo?na dowiedzie? si? czego? wi?cej. S? i lepsze i gorsze katedry, ale po drugim roku mo?e by? ju? tylko lepiej - jak na ka?dej uczelni. Na miasto nie patrz?, bo ?ycie na Ligocie i imprezy w akademiku, czy na mieszkaniach s? wy?mienite i na miasto ma?o kiedy je?d (zreszt? w Olsztynie te? nie ma w tej materii jako? lepiej).

W Katowicach czuj? si? troch? bardziej doceniony, mam mo?liwo rozwoju w ko?ach naukowych, których jest od zatrz?sienia.

Wg mnie Olsztyn musi si? jeszcze troch? dotrze? - jest na dobrej drodze i jest to kwestia paru lat i wypuszczenia paru roczników i b?dzie gitarka!

Je?li nie ma wi?kszych pobudek by i do Olsztyna (np. odlego, przyjaciele, rodzinia, inne wzgl?dy) - bra?bym Katowice, cho? potrafi? da? w dup? szczególnie na Anatomii i Biochemii. Gdy ma si? samozaparcie to Kato nie jest takie straszne.
Mikolai
Posty: 337
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 10:35

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Mikolai »

1. Mamy kupi? sobie skalpel i p?set?

2. Czy potrzebny jest drugi fartuch? Je?li tak, to jaki?
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Michch »

P?seta jest potrzebna, skalpel ca?kowicie zb?dny. Potrzebne s? dwa fartuchy: zwyk?y bia?y zapinany z przodu i bia?y wi?zany z ty?u (koniecznie! bo inaczej nie wejdziecie na ?wiczenia) na anatomi?.
Ascara
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 16:19

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Ascara »

Jak jest ze specjalizacj Bo podobno Olsztyn jej nie zapewnia. Potem na w?asn? r?k? to chyba nie jest za ?atwo, prawda?
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Michch »

Specjalizacje za?atwia si? tylko i wycznie na w?asn? r?k? Udzia? uczelni jest ?aden. Jasne, ?e w Olsztynie nie zrobisz niektórych specjalizacji, ale zawsze mo?esz zmieni? województwo. Wszystko zale?y od wyniku egzaminu ko?cowego (no i czasami od tego, jak szerokie plecy posiadasz:P).
Mikolai
Posty: 337
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 10:35

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Mikolai »

Jest jakie? forum kierunku?
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Aszyn »

Jest, ale w wakacje chyba pad?o, a widz?, ?e informatykowi nie po drodze, ?eby je postawi? /
pencil
Posty: 32
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:55

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: pencil »

Mo?e kto? si? orientuje, ile osób odpad?o po pierwszym roku?
danse_macabre
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2012, o 18:02

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: danse_macabre »

Witam!
Od dawna ?ledze to forum, ale wczesniej nie potrzebowa?am sie na nim rozpisywa?, natomiast obecnie mam mase pyta?:D mianowicie, bede studiowac na UWM medycyne, o czym niedawno sie dowiedzia?am( wiec wszelkie za?atwianie pokoju, dokumentów itp by?o na wariackich papierach) i nie umiem dokladnie odnale?c sie w tych wszystkich inauguracjach i rzeczach potrzebnych na 1 rok.tak wiec ujme wszystko w kilku pytaniach
1. Dotar?am na stronie uniwerku do wykazu podreczników na rok 1, ale tak naprawde czy wszystkie z nich zakupiliscie? czy jakies kserówki robili?cie?( które atlasy sa najlepsze?)
2. Jak to jest z bibliotek Na wyporzyczenie np. atlasu trzeba sie wczesniej zapisa
3. PLAN ZAJEC- hmm przery?am ca?a stron?, znalaz?am tylko z roku 2011 i 2012 -semestr letni, ale na rok 2012/2013 nic nie znalazlam i nic nie wiem:(- chyba ?e to jeszcze nie czas na jego pojawienie si?
4. jakie wdzianka mam zakupic9 fartuchy, skalpele? co konkretnie bo na stronie tez nie widzialam? czy czacha jest potrzebna?

No to jak ktos przebrnie przez moje wszystkie pytania to bede bardzo wdzieczna
Awatar użytkownika
dzids0n
Posty: 74
Rejestracja: 2 lip 2010, o 13:25

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: dzids0n »

danse_macabre pisze:Witam!
Od dawna ?ledze to forum, ale wczesniej nie potrzebowa?am sie na nim rozpisywa?, natomiast obecnie mam mase pyta?:D mianowicie, bede studiowac na UWM medycyne, o czym niedawno sie dowiedzia?am( wiec wszelkie za?atwianie pokoju, dokumentów itp by?o na wariackich papierach) i nie umiem dokladnie odnale?c sie w tych wszystkich inauguracjach i rzeczach potrzebnych na 1 rok.tak wiec ujme wszystko w kilku pytaniach
1. Dotar?am na stronie uniwerku do wykazu podreczników na rok 1, ale tak naprawde czy wszystkie z nich zakupiliscie? czy jakies kserówki robili?cie?( które atlasy sa najlepsze?)
2. Jak to jest z bibliotek Na wyporzyczenie np. atlasu trzeba sie wczesniej zapisa
3. PLAN ZAJEC- hmm przery?am ca?a stron?, znalaz?am tylko z roku 2011 i 2012 -semestr letni, ale na rok 2012/2013 nic nie znalazlam i nic nie wiem:(- chyba ?e to jeszcze nie czas na jego pojawienie si?
4. jakie wdzianka mam zakupic9 fartuchy, skalpele? co konkretnie bo na stronie tez nie widzialam? czy czacha jest potrzebna?

No to jak ktos przebrnie przez moje wszystkie pytania to bede bardzo wdzieczna
Ad.1
Ma?o które ksiki si? kupuje. Na pewno nie Bochenki, bo tych zawsze zostaje.
Ad.2
Po otrzymaniu legitymacji lecisz czym pr?dzej do biblioteki, wchodzisz do Kolekcji dydaktycznej, odnajdujesz pó?k? dla 1 roku i wypo?yczasz co si? da, a raczej co jeszcze zosta?o ) Nie b?d? pisa? co warto a czego nie, bo ka?dy ma inne preferencje.
Ad.3
Plan pojawi si? przed inauguracj? - tak chyba by?o ostatnio
Ad.4
Fartuch chemiczny (zapinany z przodu), fartuch anatomiczny (wi?zany z ty?u, koniecznie bia?y!), czepek anatomiczny mczy?ni a kobiety chusta (bia?e!), p?seta anatomiczna (najlepiej ma i du), buty na zmian? z bia podeszw? (najlepiej takie szpitalne kryte).
Awatar użytkownika
aleksandra1601
Posty: 221
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 21:40

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: aleksandra1601 »

ja mam do sprzedania fartuch anatomiczny chcesz?
Mikolai
Posty: 337
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 10:35

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Mikolai »

Robili?cie jakie? badania do Olsztyna u lekarza medycyny pracy? Oprócz tych na nosicielstwo.
zdenek117
Posty: 4
Rejestracja: 6 gru 2011, o 16:58

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: zdenek117 »

Witajcie!

Mam pytanie o studia na wydziale lekarskim w j?z. angielskim. S? one dost?pne dla Polaków? Bo z opisu rekrutacji dla starej matury wynika, ?e tak. Na li?cie kryteriów, jest wykaz przedmiotów jakie s? uwzgl?dniane (zarówno rekrutacja 2012 jak i przysz?oroczna). Czy to mo?e bd na stronie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości