Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

A u mnie na I jest cała pierwsza i druga, a z trzeciej wszystko poza genetyką i ewolucjonizmem. I etap odbędzie się już 12.X, to już tak szybko, ale może to i lepiej, będę miała to za sobą, uda się, albo nie!

Ja w sumie też jestem odpowiednio zmotywowana, jednak postanowiłam już te 2 ostatnie tygodnie wakacji poświęcić na odpoczynek, bo wcześniej to tylko biologia, biologia, biologia Od września ruszam z kopyta"- przynajmniej spróbuję dotrzymać tejże obietnicy

Szkoda w sumie, że te wakacje się już kończą, no ale
nati97
Posty: 73
Rejestracja: 10 sie 2012, o 19:05

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: nati97 »

futuremedicine pisze: a u was sa juz daty szkolnego? jesli tak to kiedy?

Bitch, please - u nas jeszcze programu merytorycznego nie podali
MrsBiology
Posty: 425
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 20:38

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: MrsBiology »

Ja tam nawet się cieszę, że będzie rok szkolny
W świętokrzyskim daty jeszcze nie podane / ale w zeszłym roku pierwszy etap był 16 listopada, więc mam nadzieję, że historia się powtórzy
lejker, trochę ci zazdroszczę moja nauka w wakacje wyglądała trochę inaczej niż to sobie wcześniej wyobrażałam trochę mi szkoda tego czasu, niby nie było aż tak źle, ale ciągle wydaje mi się, że kiedy ja się nie uczyłam, to właśnie wtedy ktoś mocno pracował / a do tego mam obawy że nie pamiętam niczego czego się uczyłam /

dobra, przepraszam za te żale, ale jestem na siebie trochę zdenerwowana, że mogłam codziennie się sumiennie uczyć dwie godziny i bym teraz wszystko umiała / no ale nic, do listopada jest dwa miesiące, więc zamierzam przenieść plan z wakacji na wrzesień i październik mam nadzieję, że w miarę zbliżania się terminu konkursu nauka będzie mi szła coraz sprawniej i będę coraz bardziej zmotywowana i szczęśliwa że wszystko pamiętam

tym optymistycznym stwierdzeniem kończę mój wywód
lonely01
Posty: 382
Rejestracja: 26 maja 2012, o 12:52

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lonely01 »

nati97 pisze:
futuremedicine pisze: a u was sa juz daty szkolnego? jesli tak to kiedy?

Bitch, please - u nas jeszcze programu merytorycznego nie podali
haha xD podawanie programu najwyraźniej stało się zbyt mainstream i kuratorium mazowieckie postanowiło przestać go podawać
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

Oj Mrs nie ma czego zazdrościć Heeh, gdy ja się będę lub nie będę uczyła na rejonowy, wy będziecie dopiero przed szkolnym. Został mi już miesiąc do nauki, masakra

Właśnie weszłam w fazę gadania głupot, więc rezygnuję z dalszego pisania i tym samym żegnam państwa, jutro pewnie się odezwę I liczę, że konferencja się uda!
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Kasia888 »

Hejka wszystkim !

Ludzie mobilizujemy się
proponuję konferencję na gg dzisiaj o 20.00 i nie ma wymówek proszę Was jest nas naprawdę bardzo dużo i powinniśmy to wykorzystać wspólnie zawsze można więcej !

Możemy rozwiązać jakiś test lub po prostu pytania z książek cokolwiek

Liczę że wszyscy się pojawią

o 20.00 zbiórka !
futuremedicine
Posty: 9
Rejestracja: 29 sie 2012, o 20:27

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: futuremedicine »

Uczę się przez 2 tygodnie na wakacjach, bo wczesniej czasu nie było i wymagan zresztą tez i mam wrazenie że wszystko zapomne. u nas konkurs był w tamtym roku chyba na koncu października d tak mi sie wydaje. a w ogole to trzeba przyswajac wiedze z książek do liceum tez? bo róznice sa dosc spore. wexmy np takie czynniki wpływajace na fotosynteze - w liceum jest to dokładnie opisane a w gimnazjum tylko 5 podpunktów (w nowej erze) i tyle. a w wymaganiach jest ksiazka do gim. i z czego tu sie uczyć? jak patrzyłam na arkusze (z rejonu i wojewódzkiego) to były tylko wiadomosci raczej z książek z gimnazjum ale np jestem ubiegłoroczna laureatka z polskiego i uczyłam sie z welu dodatkowych źródeł - ale polski to chyba taki specyficzny jest. dobrze myslę? d boje sie że zapomne wszystko a tak strasznie nie chce zapomnieć. wy tez tak macie?
nati97
Posty: 73
Rejestracja: 10 sie 2012, o 19:05

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: nati97 »

lonely01 pisze:
nati97 pisze:
futuremedicine pisze: a u was sa juz daty szkolnego? jesli tak to kiedy?

Bitch, please - u nas jeszcze programu merytorycznego nie podali
haha xD podawanie programu najwyraźniej stało się zbyt mainstream i kuratorium mazowieckie postanowiło przestać go podawać

:dance: nieźli hipsterzy są w tym kuratorium
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

Ja na pewno się pojawię Popieram wszystko Kasia co napisałaś w 100%.

A co do książek z liceum- uważam, że nie ma co przesadzać, konkurs w gimnazjum to konkurs z wiedzy gimnazjalnej, a nie licealnej. Wiadomo, że może znaleźć się coś ponad poziom, ale raczej nie ma sensu wkuwać książek do liceum na pamięć, z nadzieją, że więcej się nauczymy. NIE! Proponuję przeczytać jakieś repetytorium dla liceum z biologii, jednak też nie wgłębiać się w rzeczy, o których nie było zupełnie mowy w szkole. Ja korzystam właśnie z takiego repetytorium i informacje z innej beczki omijam, a skupiam się na podstawach (materiale gimnazjalnym). Wiadomo, że inna sytuacja jest, gdy w spisie literatury proponowanej znajdzie się jakiś podręcznik do liceum, ale w innym przypadku nie ma co się męczyć. Oczywiście to jest moje zdanie, ktoś może się ze mną nie zgodzić. Nie chciałabym niczego przesądzać, nikomu niczego nie narzucać, więc tym samym napiszę raz jeszcze, że to tylko moje skromne zdanie.

A jak tam przygotowania do szkoły, macie już wszystko?
nati97
Posty: 73
Rejestracja: 10 sie 2012, o 19:05

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: nati97 »

lejker22 pisze:Ja na pewno się pojawię Popieram wszystko Kasia co napisałaś w 100%.

A co do książek z liceum- uważam, że nie ma co przesadzać, konkurs w gimnazjum to konkurs z wiedzy gimnazjalnej, a nie licealnej. Wiadomo, że może znaleźć się coś ponad poziom, ale raczej nie ma sensu wkuwać książek do liceum na pamięć, z nadzieją, że więcej się nauczymy. NIE! Proponuję przeczytać jakieś repetytorium dla liceum z biologii, jednak też nie wgłębiać się w rzeczy, o których nie było zupełnie mowy w szkole. Ja korzystam właśnie z takiego repetytorium i informacje z innej beczki omijam, a skupiam się na podstawach (materiale gimnazjalnym). Wiadomo, że inna sytuacja jest, gdy w spisie literatury proponowanej znajdzie się jakiś podręcznik do liceum, ale w innym przypadku nie ma co się męczyć. Oczywiście to jest moje zdanie, ktoś może się ze mną nie zgodzić. Nie chciałabym niczego przesądzać, nikomu niczego nie narzucać, więc tym samym napiszę raz jeszcze, że to tylko moje skromne zdanie.

A jak tam przygotowania do szkoły, macie już wszystko?
Zgadzam się z lejker22 Wystarczy jakieś repetytorium, vademecum itp.
Hmmdo szkoły brakuje mi jednej książki. A ogólnie zeszyty, długopisy i tak dalej już mam
milenaa26266
Posty: 136
Rejestracja: 16 lip 2012, o 18:13

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: milenaa26266 »

futuremedicine z jakiego woj. jesteś?

u mnie jeszcze też nie podali programu ani kiedy będzie konkurs

prawie początek roku szkolnego a oni nie podadzą co trzeba się nauczyć tak dokładnie.
Powinniśmy chyba wiedzieć ile czasu mamy na naukę co nie?
lonely01
Posty: 382
Rejestracja: 26 maja 2012, o 12:52

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lonely01 »

ja ide do szkoly na spontana, ogarne sie w niedziele xD mam na razie tylko ksiazki alee co tam D jade wlasnie do babci i wracam w niedziele

milena no mowie podawanie tematow wyszlo juz mody xD teraz sie nie podaje tematow ani terminu * nie no so hardcore xD*

futuremedicine no to gratuluje Ci laureata, ale Ci zazdroszcze )

nati nasze kuratorium jest takie hipsterowskie xD moja teoria dlaczego jeszcze nie podano tematow :
ludzie organizujacy konkurs: hmmm niektore wojewodztwa juz maja program To stalo sie juz zbyt nudne, musimy wymyslec cos oryginalnego ! O na przyklad wcale nie podajmy tematow ! Mazowieckie, nie spodziewaliscie sie tego co )) Przestaniemy podawac program before it becomes cool xD
* nie no jakie ja juz glupoty wymyslam xD*

a tak na serio to juz naprawde moglyby te tematy byc bo juz sie zaczyna rok szkolny i ja na przyklad coraz bardziej sie denerwuje

lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

Kurde, współczuję wam dziewczyny z Mazowsza, ale miejmy nadzieję, że temat was zaskoczy (pozytywnie), tak samo jak i termin
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości