medycyna niestacjonarna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: anonymous2012 »

na niestacjonarne w białym 162? :O aż mnie zatkalo. zgadzam się że to chore. rok temu tyle było na stacjonarne w zabrzu i katowicach, albo 163. no ale na stomę było 162. myślę że w katowicach będzie najniżej z całej polski, tak jest od lat.
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: BubuMale »

Tak na pewno bedzie, ale bedzie duzo wyzszy niz rok temu
izotopka
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2012, o 20:28

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: izotopka »

Umarłam. nic więcej nie mam dziś do powiedzenia.
anecia87
Posty: 79
Rejestracja: 10 cze 2011, o 15:04

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: anecia87 »

spadnie spokojnie pod koniec wrzesnia
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: BubuMale »

spadnie ale o ile? ja juz trace nadzieje
izotopka
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2012, o 20:28

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: izotopka »

Ja tracę nadzieję, że nawet w Katowicach spadnie o tyle, ile w zeszłym roku.
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: anonymous2012 »

tego o ile spadnie prog to nikt nie powie. też nie pobawię się w jasnowidza bo wiem co czujecie jak komuś bardzo zależy na tych studiach i życzę żebyście się wszyscy podostawali. na śum o tyle jest dobrze że jest najwięcej miejsc w polsce więc ten próg będzie najniższy a to jaki to się okaże. ale nie załamywać się tylko czekać spokojnie. drugą stroną medalu jest też to że nie powinni was tak trzymać bo jak kogoś przyjmą pod koniec września to nie wiem jak z dnia na dzień ktoś załatwi sobie tam mieszkanie, kupi potrzebne ksiązki i w ogóle się zaklimatyzuje w katowicach lub zabrzu. na takie rzeczy powinno się mieć minimum tydzień według mnie przynajmniej.
izotopka
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2012, o 20:28

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: izotopka »

Zgadzam się przedmówcą, szczególnie jeśli chodzi o ostatnie dwa zdania. Ja sama już nie wiem, czy bardziej przejmuję się tym, że się nie dostanę, czy że nie znajdę lokum, książek, etc.

Mogliby to rozgrywać wszystko dużo, dużo wcześniej, a nie jeszcze urządzać sobie urlop przez cały sierpień. Mimo wszystko, pokładam swe nadzieje w ŚUM, bo z tego co widzę z innymi uczelniami już dawno się powinnam pożegnać.

Nie pamiętam nawet dokładnie, jaki był pierwszy próg na lek na ŚUMie, ale obstawiam, że ten będzie oscylował gdzieś pomiędzy 151 a 150. A to nie są dobre dla mnie wieści / P
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: BubuMale »

anonymous2012 pisze:tego o ile spadnie prog to nikt nie powie. też nie pobawię się w jasnowidza bo wiem co czujecie jak komuś bardzo zależy na tych studiach i życzę żebyście się wszyscy podostawali. na śum o tyle jest dobrze że jest najwięcej miejsc w polsce więc ten próg będzie najniższy a to jaki to się okaże. ale nie załamywać się tylko czekać spokojnie. drugą stroną medalu jest też to że nie powinni was tak trzymać bo jak kogoś przyjmą pod koniec września to nie wiem jak z dnia na dzień ktoś załatwi sobie tam mieszkanie, kupi potrzebne ksiązki i w ogóle się zaklimatyzuje w katowicach lub zabrzu. na takie rzeczy powinno się mieć minimum tydzień według mnie przynajmniej.
Swiete slowa.
Ich konmpletnie nie obchodzi gdzie taki czlowiek, ktory dostanie sie np 28 wrzesnia bedzie mieszkal itd. Wiadomo ze kazdy sie niesamowicie cieszy jesli nawet w pazdzierniku sie dostanie, ale oni powinni zrozumiec i wczesniej oglaszac listy przyjetych. Slyszalam o takich przypadkach ze dzwonili do kogos i w polowie pazdziernika ze sie dostal, bo zwolnilo sie miejsce bo ktos nie chodzil. Powinni sprawdzac czy ludzie, ktorych przyjeli faktycznie beda chodzic, czy SUM byl dla nich wyjsciem awaryjnym i nie chcialo sie im zabrac papierow.

Ja juz swiruje od tego oczekiwania. Mysle ze we wtorek prog wyniesie 149-150, bardziej spadnie na 3 liscie, bo 4 i 5 duzo uczelni oglasza listy.
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: anonymous2012 »

ja Ci mogę powiedzieć jaki był próg. 153 i minimum 75 lub 78% z biologii nie pamiętam czy 78 czy 78 ale 153 w pierwszym naborze. a miesiąc urlopu w sierpniu to faktycznie za dużo, zwłaszcza że przy rekrutacji nie pracuje jedna osoba i wszystkie nie musiałyby mieć urlopu w tym samym czasie a mogłyby się zmieniać no ale coż. ja mam na razie połowicznie załatwione mieszkanie a za książkami właśnie jeżdzę więc nie wyobrażam sobie jak ktoś kogo przyjmą pod koniec września będzie to załatwiał. jedyna nadzieja w dużej pomocy rodziców. przy drugim naborze prog będzie 150 tak wyliczyłem.
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: BubuMale »

Ja tez liczylam zarejestrowanych na liscie Tylko ze ona nie uwzglednia tych, ktorzy zrezygnowali
Raul7
Posty: 57
Rejestracja: 8 cze 2011, o 15:24

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Raul7 »

Ja bym zrezygnował.jakby jeszcze Lublin ruszył i tak to się kręci. Niestacjonarne powinny ruszać pod koniec sierpnia i wtedy byłby przepływ ludzi, a tak blokuję miejsce w Zabrzu i czekam na Lublin/dalsze listy Poznania. Czemu nie mogą uczelnie robić rekrutacji w podobnych terminach? Oni mieliby mniej roboty, bo ludzie szybciej by się zdecydowali, a my spokojniej szykowali się na naukę (lepszy student to też plus dla uczelni), ale oczywiście jak to w historii ludzkości bywa - dogadać się za kij nie potrafimy, no chyba że wojna będzie.
A tak Lublin pierwsza lista 4.09, więc zamiast kolejna lista ŚUM ze zwolnionym miejscem i spokój dla innego chętnego to dodatkowe nerwy.
sylwka_s85
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2009, o 11:08

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: sylwka_s85 »

A jak obstawiacie pierwszą listę w Lublinie ? W tym roku wzrosła cena i to sporo i teraz Lublin kosztuje tyle co Katowice
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości