chemia UAM- warto?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
katrina1230
Posty: 44
Rejestracja: 15 lip 2011, o 12:47

chemia UAM- warto?

Post autor: katrina1230 »

W tym roku pisałam maturę. Niestety nie poszło mi tak jak bym tego chciała. Nie tak jak oczekiwałam. Nie dostałam się na lekarski ani na farmację, muszę poprawić oba przedmioty. Niestety zostanie w domu nie wchodzi w rachubę ze względu na sprawy osobiste. I chcę iść na biologię lub na chemię i poprawić maturę za rok. I teraz moje pytanie- czy lepiej wybrać biologię czy chemię? Wiem, że na bio bym miała mnóstwo kucia jakichś roślinek,niepotrzebnych rzeczy itp. Ale czy na chemii starczy mi czasu, żeby w weekendy uczyć się do matury z biologii? Czy ktoś studiuje chemię i mógłby mi coś doradzić? Byłabym bardzo wdzięczna.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: chemia UAM- warto?

Post autor: deVries »

Moim zdaniem najkorzystniejsze pod kątem poprawy matury jest zostanie w domu, ale jeśli musisz iść na studia to chyba lepiej na chemię. Na uniwerkach zazwyczaj jest na pierwszym roku przedmiot podstawy chemii albo coś podobnego. Poza tym doświadczysz dość twardej matmy i fizyki, więc będziesz mogła zdawać maturę również z tych przedmiotów i startować na uczelnie 3przedmiotowe. A czy będziesz miała czas na naukę do matury z biologii to ciężko powiedzieć, naprawdę dużo zależy od człowieka - niektórzy przez tydzień ślęczą nad czymś, co komuś innemu zajmie dwie godziny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości