studiowanie farmacji i analityki jednocześnie - wykonalne?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Ifulka
Posty: 83
Rejestracja: 10 wrz 2011, o 13:36

studiowanie farmacji i analityki jednocześnie - wykonalne?

Post autor: Ifulka »

Jestem po pierwszym roku analityki, na którą przyszłam w celu przezimowania bo moim celem była farmacja. Teraz dostałam się na farmację i póki co jestem na dwóch kierunkach, zastanawiam się jednak czy jest możliwe pogodzenie obu kierunków, czy lepiej wziąć urlop na analityce? Znacie może kogoś kto był w podobnej sytuacji? I czy w ogóle warto ciągnąć analitykę przy farmacji? Co o tym sądzicie?
Brzytwa
Posty: 59
Rejestracja: 19 paź 2011, o 15:45

Re: studiowanie farmacji i analityki jednocześnie - wykonalne?

Post autor: Brzytwa »

Dajmy, że nawet byłoby to możliwe, bo jakimś cudem przepisują Ci niektóre przedmioty, ale i tak pozostaje najmocniejsza kwestia: po co?
Jak dla mnie całkowicie pozbawione jest to sensu. Po farmacji masz te same uprawnienia właściwie + większy wachlarz możliwości.
Szkoda czasu jak dla mnie.
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: studiowanie farmacji i analityki jednocześnie - wykonalne?

Post autor: asiula9222 »

Brzytwa, Farmaceuta nie ma takich samych uprawnien np. nie moze wydawac wynikow, czyli musialby zrobic podyplomowke.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: studiowanie farmacji i analityki jednocześnie - wykonalne?

Post autor: Anielka »

znam osobę która była w podobnej sytuacji(tyle że zaczęła farmę będąc na 3 roku analityki) i z tego co słyszałam to dała sobie spokój z farmą po 2 miesiącach także moim zdaniem warto przemyśleć co się chce tak naprawdę robić i z jednym kierunkiem dać sobie spokój. ewentualnie urlop dziekański i rok więcej na decyzję.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: studiowanie farmacji i analityki jednocześnie - wykonalne?

Post autor: Grzybu123 »

Ifulka może i można, ale pytanie czy Cię stać (ustawa)? Uwaga dziekanki też nie możesz wziąć, bo kwalifikuje się to jako studiowanie dwóch kierunków jednocześnie.

Pzdr.
Ifulka
Posty: 83
Rejestracja: 10 wrz 2011, o 13:36

Re: studiowanie farmacji i analityki jednocześnie - wykonalne?

Post autor: Ifulka »

Grzybu123, czyli jak powinnam to rozegrać, aby skończyć farmację (załóżmy rezygnując z analityki) bez dodatkowych kosztów? Właściwie jak to jest z tą ustawą, gdybym skończyła oba kierunki to nie płacę (bezpłatny drugi kierunek w tym roku), a gdy rzucę analitykę to płacę za końcówkę farmacji? Chyba źle to zrozumiałam, poprawcie mnie.
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: studiowanie farmacji i analityki jednocześnie - wykonalne?

Post autor: arapaima »

Ja też już sama nie wiem jak jest z tą ustawą. Podpisałam deklaracje o studiowaniu 2 kierunków jednoczesnie bezpłatnie. Nic innego nie mogłam napisać bo wtedy(lipiec) byłam studentką farmacji i dostałam się na lekarski. W sumie nadal nie wiem co mam zrobić zrezygnować czy brać urlop dziekański( chociaż pewnie i tak mi go nie dadzą).
Co najlepsze na samej uczelni - wum nikt nie ma pojecia jak to jest jesli teraz zrezygnuje albo za rok. Motto tej uczelni powinno być wiem że nic nie wiem

Odnośnie tytułu wątku moim zdaniem jest to wykonalne, jednak nie widzę w tym sensu. W byciu farmaceutą raczej ci to nie pomoże, a zajmie potrzebny czas. Moim zdaniem lepiej w tym czasie uczyć się języków bo jeśli chciałabyś pracować w jakieś firmie farmaceutycznej to języki to podstawa i w sumie konieczność.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: studiowanie farmacji i analityki jednocześnie - wykonalne?

Post autor: Batha »

Biochemister studiował jednocześnie fermę i analitykę. Poszukaj go na forum.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: studiowanie farmacji i analityki jednocześnie - wykonalne?

Post autor: Grzybu123 »

Ifulka dziekanka w większości nie pozbawia statusu studenta, nie jest więc przerwaniem studiów. Żeby nie płacić musisz do 1 października przerwać studia - wtedy te na których jesteś są bezpłatne.
Ifulka
Posty: 83
Rejestracja: 10 wrz 2011, o 13:36

Re: studiowanie farmacji i analityki jednocześnie - wykonalne?

Post autor: Ifulka »

Batha, dzięki za info zdaję sobie sprawę że z urlopem nadal jestem studentem. A co w wypadku gdybym przerwała analitykę dajmy na to za rok, dając sobie ten czas na zastanowienie się nad tym wszystkim?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość