jak zachowuje się szynszyl kiedy go coś boli

mrysia

Re: jak zachowuje się szynszyl kiedy go coś boli

Post autor: mrysia »

Napiszcie proszę, jak zachowuje się szynszyl kiedy go coś boli? Mam szynszyla trzeci dzień , on popiskuje i wierci się w domku, czy powinnam się zaniepokoić?
Mała Mi
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 19:58

Re: jak zachowuje się szynszyl kiedy go coś boli

Post autor: Mała Mi »

z tego co wiem z doświadczenia to sporo gryzoni ma takie pierwsze trudniejsze dni, mam nadzieję że jemu chodzi tylko o nowe miejsce, dlatego piszczy, jest to dobry moment moim zdaniem na zaprzyjaźnianie się z nim, niech wie, że kiedy jest mu dziwnie może na ciebie licyć
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: jak zachowuje się szynszyl kiedy go coś boli

Post autor: muppet »

myślę ze może po prostu się jeszcze boi i popiskuje bo czuje się niepewnie. spróbuj go delikatnie głaskac i do niego mówić.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: jak zachowuje się szynszyl kiedy go coś boli

Post autor: Kiara »

także jestem za tym,że sie boi i brak mu towarzystwa.zainteresuj sie nim i spędzaj z pupilkiem bardzo dużo czasu.nie pozwów by się nudził.Jeśli go czymś zajmiesz na pewno szybciej zapomni o rozłące.
Szynszyle raczej cierpią w ciszy,więc możesz czasami nie zauważyć,że stworkowi coś jest.
Tusia
Posty: 17
Rejestracja: 4 cze 2007, o 11:40

Re: jak zachowuje się szynszyl kiedy go coś boli

Post autor: Tusia »

Mój szynszyl w pierwsze dni zachowywał się całkiem normalnie, no ale oczywiście nie był przyzwyczajony tak jak teraz. Może dlatego, że z nim rozmawiałam i głaskałam go w klatce po nóżce, nie wiem, ale żadnych popiskiwań nie było. Może spróbuj tak jak mówi muppet, porozmawiać z nim, pogłaskać, spędz z nim trochę czasu to może jak będzie miał towarzystwo to przestanie, kto wie?
ilka

Re: jak zachowuje się szynszyl kiedy go coś boli

Post autor: ilka »

Mój był juz oswojony. Dlatego nie gryzie mnie i nie piszczy. Tylko jedno mnie martwi. Ona jest strasznie niemrawa. No niby to opiero drugi dzień w nowym miejscu ale jakoś tak. Odwraca się tyłem,a gdy głaszcze nie protestuje ale to na nia nie działa. Czasem wstanie zaciekawi się ale odrazu potem wraca na stare miejsce. Strasznie mało je!
Niewiem co mam robić :(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość